Yardım Bir dost için Telefon alacağız.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU 11.0.2.0
Telefon Modeli
Redmi Note 4X Mido
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar.
Bir dostum için hafta sonu telefon seçimi yapacağız. Kendisi sağolsun bana danıştı. Ailece İphone kullanıyorlar. Kendisinde İphone 5S modeli var. Zamanın gerisinde kaldığı için ve pil durumundan muzdarip olduğu için hem daha yeni hem pil konusunda sıkıntı yaşamayacağı bir telefon arayışında olduğunu söyledi. Elbettek ki resim çekimlerinin de kötü olmaması gerektiğini söyledi. Çektiği resimleri de zaman zaman kendi harici diskine yedekliyor. Kendisi işi gereği yurt dışına çıktığı zamanlarda oluyor. Özellikle makinelerin parçalarının resim çekimlerini güzel yapmak istiyor. Tabi bunun yanında aile resimlerini de çekecek. Bu bağlamda ben kendisine özellikle kamera ve pil tarafında pişmanlık yaşamayacağı modelleri önereceğim. Ayrıca uzun dönem kullanabileceği bir telefon önermek istiyorum. Elbetteki Xiaomi modellerini önereceğim. Belirlediğim birkaç model var. Bunlarla ilgili olarak bir anket bırakmak istiyorum. Belirttiğim modelleri kullananlar, kullandıkları modelden ne kadar memnun olduklarını, iyi yada kötü yanlarını, çektikleri resim örneklerini ve pil performasnlarını da yazarlarsa memnun olurum. Oy verip yorumlarınızı esirgemezseniz memnun olurum dostlar.
Herkese saygılarımla.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
İllaki xiaomi olacaksa fazla para harcamasın bence başlangıç olarak note 8 pro yeterli olacaktır. Ama tabi bu seçenekler arasında en iyisi mi 9t pro bence

Ayrıca dostunuz sosyal medyayı sık kullanan biriyse Xiaomi aldırdığınız için mahçup olabilirsiniz. Helede iphone dan geçen birine.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. iş güçten vakit ayıramaz sosyal medyaya. Olsada facebook var onda.

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam forumu pek takip edemiyorsunuz galiba. Bütün modellerde sosyal medya uygulamalarının sağlıklı olarak çalışmadığından herkes şikayetçi. Kiminde görüntülü görüşme çalışmıyor, kiminde story atılmıyor, kiminde dokunmatik çalışmıyor, görüntülü görüşmelerde ve storylerde falan çekilen videolar vasat. Başkasının paylaştığı videoları izlerken bile durum kötü.
Yani sonra arkadaşınız alıpta cihazı derseki 64 mpx kameramla şöyle güzel bir story atayım falan hayal kırıklığına uğrayabilir. Yada görüntülü görüşmelerde falan karşındaki kişiyi tanıyamaya bilir pixellerden.

Android den geçenbirisi olsa çok takmaz ama dediğim gibi ios dan geçen birisi olarak biraz sıkıntılı olur ilk süreç. Ben şuan mi9'um ile 4 sene önceki bir iphone modelini instagramda yada görüntülü görüşmelerde karşılaştırdığımda iphone cihazın üstün geldiğini düşünüyorum.

Yanlış anlaşılmasın ben markayı kötülemiyorum falat sosyal medyada akif kişiler için uygun olmadığını anlatıyorum ve dostane bir tavsiyede bulunuyorum. Yoksa zaten bu paralara bu teknik özelliklerde başka marka yok. Fiyat konusunda Xiaomi tek marka. Misal şuan note 8 pro cihazları bence bedaba sayılacak durumda.
Hocam ben öyle story filan atmıyorum artık. Demek ki ondan bi problem görmemişim :D:D

Oyla:
Üst Alt