Yardım Bilgisayarsız rom kurulumu

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Merhabalar. İnternette araştırdım fakat bir sonuca varamadım.Mix 2 cihazımda twrp,magisk,fastboot kurulu ve rootlu. Eu rom yüklü ve ben 0 olarak tekrar eu rom kurmak istiyorum. Yüklediğim bazı modüller sonrası(Lkt,doze) bootloop oluştu. Cihaz 6 7 kere kendini kapatıp açtıktan sonra anca başlar hale geldi. Modülleri kaldırdıktan sonrada aynı şekilde devam ediyor. 0dan eu rom kurmak istiyorum bilgisayarsız mümkün mü? Videolarda twrp üzerinden 0rom kurulan içeriklere baktım ama yorumlarda sürekli cihaz açılmıyor, imei gitmiş, hardbrick oldu vs tarzı şeyler görünce size danışma kararı aldım. Şimdiden teşekkürler

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Aynı anda Power ve ses tuşları ile cihaz kapanıp Twrp geçrcektir. Bunu yapabilirseniz Twrp önce wipe den format data ya gelin ve yes yazıp işlemi tamamlayın. Tekrar Twrp den dahili sd hariç wipe den dalvic, data, cache ve System seçip işlemi yapın. Yine Twrp ve install den Önceden sd ye attığınız EUrom.zip ve magisk.zip dosyasını flashlayıp ve reboot yapın.

Oyla:

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Aynı anda Power ve ses tuşları ile cihaz kapanıp Twrp geçrcektir. Bunu yapabilirseniz Twrp önce wipe den format data ya gelin ve yes yazıp işlemi tamamlayın. Tekrar Twrp den dahili sd hariç wipe den dalvic, data, cache ve System seçip işlemi yapın. Yine Twrp ve install den Önceden sd ye attığınız EUrom.zip ve magisk.zip dosyasını flashlayıp ve reboot yapın.
Hocam çok üst üste binmiş terimler.Wipe girip format data yapıyorum,ardından wipe girip dahili ve sd seçmeden, dalvic data cache system seçip siliyorum.İnstall kismindan eu rom ve magisk flashliyorum dogru mudur?Birde görünen o ki sd kart lazım bu işlem için systemi sıfırladığına göre ama mix 2de sd kart girişi var mı ki?

Oyla:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
SD kart desteğiniz varmı ? onu ben bilemem ancak simkartını taktığınız yerde varsa oraya SD kart takınız. ancak siz zaten dahili SD kartı silmeyeceğeiniz için sorun değil EURom.zip ve magisk.zip telefonun dahili hafızasına atarsanız o da olur.

Alılşık olmadığınız için kafanız karıştı sanırım. Bakınız; Bilgisayarsız işlem yapmak için önceden EU rom dosyası ve magisk hazır olmalı yoksa cihaza indirmelisiniz. Tabi arayüzü kullanamıyorsanız o da ayrı sıkıntı. Bundan sonra harici SD kart desteğiniz varsa bu işlemleri oradan yapmanız daha iyi olur. Çünkü bazen dahili belleği de silmek zorunda kalabilirsiniz.
1- Manuel olarak Power ve ses tuşları ile cihaz kapatılıp TWRP geçriniz
2- TWRP wipe den format data yapınız
3- TWRP wipe dalvic, data, cache ve System seçip işlemi yapın ( unutmayın bunu adı 4LÜ FORMAT)
4- TWRP İnstall den dahili sd seçin ve EU rom yüklemişsiniz ya önceden işte aynı EU romun zip dosyası ve magisk.zip dosyasını flashlayın ve cihazı açın REBOOT

Oyla:

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19