Yardım [Bilgisayar] Görev Yöneticisi ve CPU Kullanımı

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Sanırım çok uzun sürecek 5 dakika geçti durum çubuğu halen oynama yoktu. Şuan dışarı çıktım geldiğimde biter herhalde.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Sanırım çok uzun sürecek 5 dakika geçti durum çubuğu halen oynama yoktu. Şuan dışarı çıktım geldiğimde biter herhalde.
Sürer hocam her şeyi tarıyor üstüne windowsda Gizli klasörleri göster seçeneğini açtığınız halde görünmeyen dosyaları bile tarıyor ki genelde o dosyalar sakat dosyalar oluyor.

Birde HDD boyutu ve doluluk oranına göre değişiyor süre.

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Sürer hocam her şeyi tarıyor üstüne windowsda Gizli klasörleri göster seçeneğini açtığınız halde görünmeyen dosyaları bile tarıyor ki genelde o dosyalar sakat dosyalar oluyor.

Birde HDD boyutu ve doluluk oranına göre değişiyor süre.
Orada advanced settings'den ne var ne yok seçtim.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
32 şüpheli dosya var dedi hepsini sil dedim. Windows 10'u geri boot ettim sorun çözülmedi halen aynı :(
İşlemciyle bir benchmark yapın örn Cinebench yapın ve aynı model işlemcilerle karşılaştırma yapın bakalım sonuçlar nasıl ?

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Birden bire düzelmişti 10-15 saniye sonra geri başladı şimdi geri geçti ama bayadır böyle. Büyük ihtimal virüsdü.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Birden bire düzelmişti 10-15 saniye sonra geri başladı şimdi geri geçti ama bayadır böyle. Büyük ihtimal virüsdü.
İşlemcinizin boşta ki sıcaklığını kontrol edin ekstra olarak benchmark testi yapın işlemcinizle ve sizinle aynı işlemcinin sonuclarına bakın gariplik yoksa sıkıntı olmayabilir ama aynı zamanda bilgisayarınız boşta iken internet kullanımına da bakın bir yere upload yapıyor mu diye bunun için "NetTraffic" kullanabilirsiniz.

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
İşlemcinizin boşta ki sıcaklığını kontrol edin ekstra olarak benchmark testi yapın işlemcinizle ve sizinle aynı işlemcinin sonuclarına bakın gariplik yoksa sıkıntı olmayabilir ama aynı zamanda bilgisayarınız boşta iken internet kullanımına da bakın bir yere upload yapıyor mu diye bunun için "NetTraffic" kullanabilirsiniz.
Boşta 95 derece civarı görev yöneticisini açınca 70 dereceye kadar düşüyor. Oyun oynarken görev yöneticisini açınca ciddi miktarda fps artışı oldu. Bilgisayarda çok bir şey olmadığı için formst atıyorum şuan

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Madenci işine benziyor. Antivirüs şart her daim. Norton Sec. öneririm.

Üst Alt