Yardım Bildirimler çok geç geliyor

XDroid

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S8+
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Stable V12.0.4
Telefon Modeli
Mi 9T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Miui optimizasyon kapalı, Magisk yüklü ve aktif, geç gelen uygulamaların pil optimizasyonu kapalı. Bildirimler 1 saat kadar geç geliyor, nasıl gidebilirim?

escobarhakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakanay
Cihazım
Mi-9
Konular
6
Hocam pil tasarufunu kapatıp otomatik başlatmayı açarak çözüm ben

Oyla:

escobarhakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakanay
Cihazım
Mi-9
Konular
6
Valla hocam ben hiç bir şekide çözemiyorum. Otomatik başlatma açık. Optimizasyon kapalı. Daha ne yapayım bilemedim
Miu optimizasyonu kapatmanızla alakalı olabilir tavsiyem sıfırlamanız yönünde hocam

Oyla:

Marechal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 10T
Konular
9
Miu optimizasyonu kapatmanızla alakalı olabilir tavsiyem sıfırlamanız yönünde hocam
Geliştirici seçeneklerindekini diyorsanız hocam onu hiç ellemedim. Artık miui işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Bazı uygulamalarda tam uyumlu olmadığı için sanırım.

Oyla:

escobarhakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakanay
Cihazım
Mi-9
Konular
6
Geliştirici seçeneklerindekini diyorsanız hocam onu hiç ellemedim. Artık miui işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Bazı uygulamalarda tam uyumlu olmadığı için sanırım.
Olabilir hocam bendede mi 9 vae örneğin twiterdan ilk bildirim geliyor sorun yok 2 . Bildirimde titreşim olmuyor üst üste gelince ne yaptıysam çözemedim malesef böyle buglar olabiliyor tek çare geri bildirim gönderip çözüm beklemek

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Bildirimleri geç gelen uygulamaları son uygumalar ekranında kilitleyin ve birkaç gün (benim tecrübelerime göre 3 - 5 gün) kapatmayın hiç, arka planda çalışan ve pil optimizasyonu sağlayan yapay zeka algoritması bundan sonra o uygulamalara müdahele etmiyor ve mutlu mesut yaşıyorsunuz. Ne kadar rom ne kadar kernel kurduysam benim cihazımda hep bu şekilde çözülüyor problem. Pixel Experience romları genelde bu konuda sorunsuz oluyor, diğer bazı aosp romları da iyi fakat genel olarak xiaomi kernelleri güç tasarrufu sağlamak için aslında kapatmasını istemediğimiz uygulamaları arka planda dondurabiliyor.

Oyla:

Marechal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 10T
Konular
9
Bildirimleri geç gelen uygulamaları son uygumalar ekranında kilitleyin ve birkaç gün (benim tecrübelerime göre 3 - 5 gün) kapatmayın hiç, arka planda çalışan ve pil optimizasyonu sağlayan yapay zeka algoritması bundan sonra o uygulamalara müdahele etmiyor ve mutlu mesut yaşıyorsunuz. Ne kadar rom ne kadar kernel kurduysam benim cihazımda hep bu şekilde çözülüyor problem. Pixel Experience romları genelde bu konuda sorunsuz oluyor, diğer bazı aosp romları da iyi fakat genel olarak xiaomi kernelleri güç tasarrufu sağlamak için aslında kapatmasını istemediğimiz uygulamaları arka planda dondurabiliyor.
Valla hocam benim kafandısınız en ücra köşelerde kalmış olan Romları bile kurdum ama fayda etmedi. Kapatmasını istemiyoruz dediğin gibi doğru ama kapatıyor ve uygulamaya girince bildirim gösteriyor, bu da demek oluyor ki anladığım kadarıyla kapatılmak istenmese de sistem bunu arkada donduruyor uygulamaya girince aktif oluyor.

Oyla:
Üst Alt