Yardım Bildirim sorunu

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Merhaba redmi note 10 pro cihazımı yeni aldım. Yazılım ile imei atıldı ve global rom yüklendi. Ama eski telefonuma göre bildirim problemi yaşıyorum. Bildirimlerin içeriği gözükmüyor ve üstten inen bildirimin de yarısı gözükmüyor. Sizce rom kaynaklı bir sorun mu?
İkincii olarak bu cihaza otomatik güncelleme gelir mi? Gelirse güncellediğimde imei uçar mı? Bana güncelleme yapabileceğimi söyledi yazılımı atan kişi.
Yol gösteren olursa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-18-17-39-40-199_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-02-18-17-39-40-199_com.android.chrome.jpg
    338,2 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2023-02-18-17-44-23-652_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-02-18-17-44-23-652_com.android.settings.jpg
    276,9 KB · Görüntüleme: 16

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
yazılımsal sorun vardır hocam yeniden başlatmayı denediniz mi

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba redmi note 10 pro cihazımı yeni aldım. Yazılım ile imei atıldı ve global rom yüklendi. Ama eski telefonuma göre bildirim problemi yaşıyorum. Bildirimlerin içeriği gözükmüyor ve üstten inen bildirimin de yarısı gözükmüyor. Sizce rom kaynaklı bir sorun mu?
İkincii olarak bu cihaza otomatik güncelleme gelir mi? Gelirse güncellediğimde imei uçar mı? Bana güncelleme yapabileceğimi söyledi yazılımı atan kişi.
Yol gösteren olursa çok sevinirim.
Ayarlar altında, üst bildirim genişletme seçeneği ve Android MIUI seçenekleri olması gerekiyor. Bu ayarları açıp kapatarak deneme yapabilirsiniz. Yeni sürümlerde bu ayardan kaynaklı. İmei için de yazılımı atan arkadaşa sormanız gerekiyor, Aşağıdakilerden hangisini yaptıysa ona göre bir adım izleyeceksiniz.

Redmi Note 10 Prosweet Snapdragon 732GYazılımsal olarak tek SIM mümkündür. Güncelleme yaptıktan sonra bilgisayardan modem dosyası kurulmalıdır. Kamera ve sensör sorunları oluşabilir. Sıfırlama TWRP üzerinden yapılmalıdır.
Donanımsal olarak çift SIM mümkündür. Güncelleme ve sıfırlamada sorun yoktur.
64MP için 53K sökülüp 100K takılır.
108MP için 25K sökülüp 220K takılır.

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
yazılımsal sorun vardır hocam yeniden başlatmayı denediniz mi
Denedim ama malesef çözüm olmadı. Rom kaynaklı bir problem var diye düşünüyorum.
Ayarlar altında, üst bildirim genişletme seçeneği ve Android MIUI seçenekleri olması gerekiyor. Bu ayarları açıp kapatarak deneme yapabilirsiniz. Yeni sürümlerde bu ayardan kaynaklı. İmei için de yazılımı atan arkadaşa sormanız gerekiyor, Aşağıdakilerden hangisini yaptıysa ona göre bir adım izleyeceksiniz.

Redmi Note 10 ProsweetSnapdragon 732GYazılımsal olarak tek SIM mümkündür. Güncelleme yaptıktan sonra bilgisayardan modem dosyası kurulmalıdır. Kamera ve sensör sorunları oluşabilir. Sıfırlama TWRP üzerinden yapılmalıdır.
Donanımsal olarak çift SIM mümkündür. Güncelleme ve sıfırlamada sorun yoktur.
64MP için 53K sökülüp 100K takılır.
108MP için 25K sökülüp 220K takılır.
Twrp yükleyip eu rom atmayı denesem imei silinir mi acaba?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Twrp üzerinden yapılan işlemlerde imei silinmez normalde. Hangi yöntemle işlem yapıldığını bilmediğim için buna cevap vermem zor. Bunu işlemi yapan kişiye sorup ona göre uygulayın. Yoksa cihaz geçici süreliğine kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

Üst Alt