Yardım Bildirim Simgesi

archAngel27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
Merhabalar ben yeni telefon aldım. Modeli de Redmi Note10s - MIUI sürümü 12.5.11 dir.

Şimdi cihazımda herhangi bir bildirim geldiğinde o an bakmak istemiyorum kaydırıp atıyorum. Ama o uygulamanın üzerinde rakam olması lazım okumadığım için. SMS de böyle oluyor hepsinde örneğin ekran kilitli WhatsApp dan mesaj geldi o an bakmak istemedim kaydırıp kapattım. Daha sonra cihazı açtığımda WhatsApp in üzerinde herhangi bir sayı ya da simge yok. Sanki hiç mesaj gelmemiş gibi. Bunun aynısı normal SMS için de geçerli ya da gmail eski telefonumda ya da diğer telefon markalarında okumadığın mesajı ya da bildirimi hangi uygulama ise üstünde rakam oluyor. Ama şuan benim telefonda ne yaptıysam olmuyor. Bildirim geldiğinde rakam gözüküyor ama okumadan kaydırıp gönderdiğim de hemen rakam kayboluyor.. lütfen bunu nasıl düzeltecem yardım edin.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
MIUI'da olmayan bir özellik bu. Her arayüzün kendine has kuralları, özellikleri olabiliyor. Xiaomi, MIUI'a eklemediği sürece bir şey yapamazsınız.

Başlatıcı değiştirirseniz belki aradığınız özelliği getirebilirsiniz.

archAngel27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
MIUI'da olmayan bir özellik bu. Her arayüzün kendine has kuralları, özellikleri olabiliyor. Xiaomi, MIUI'a eklemediği sürece bir şey yapamazsınız.

Başlatıcı değiştirirseniz belki aradığınız özelliği getirebilirsiniz.

Ama bu en ucuz telefonda bile olan birşey yani marka ne olursa olsun dediğimi anladınız demi SMS geldi diyelim okumadım ama SMS kutusunun üzerinde rakam olur okunmamış diye olay bu sizde de mi öyle o zaman ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ama bu en ucuz telefonda bile olan birşey yani marka ne olursa olsun dediğimi anladınız demi SMS geldi diyelim okumadım ama SMS kutusunun üzerinde rakam olur okunmamış diye olay bu sizde de mi öyle o zaman ?
MIUI'da bildirimi kaydırınca bildirim noktası da gidiyor. MIUI'ın yapısında olan bir durum bu. Hata değil.

bora11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bora
Cihazım
Mi 11 Lite
Konular
0
Yeni bir Xiaomi kullanıcısıyım. Bana da oldukça tuhaf geldi bu durum. Açılmadığı sürece bildirim sayısı gösterilse daha hoş olurmuş. Alışacağız bakalım.

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
Buna önereceğiniz bir çözüm var mı acaba?

selimcitil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
18
Dediğiniz şey böyle değil mi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
Dediğiniz şey böyle değil mi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Evet sanırım sana mesajlardan bildirim gelmiş ve aşağıdaki baloncuk gözüküyor fakat yukarıdan bildirimleri sildiğin zaman baloncuk kayboluyor.

Üst Alt