Yardım Bildirim Merkezi Gri Arkaplan

Yolcu34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Note 8 pro
Konular
34
Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçenekleri - donanım hızlandırmalı oluşturmanın altında - pencere bulanıklaştırmaya izin ver seçeneğini aktif edin. Bende öyle yapınca düzeliyor

Selimtimur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim Timur
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçenekleri - donanım hızlandırmalı oluşturmanın altında - pencere bulanıklaştırmaya izin ver seçeneğini aktif edin. Bende öyle yapınca düzeliyor
Açık ama hala aynı maalesef hocam teşekkür ederim

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
591
Açık ama hala aynı maalesef hocam teşekkür ederim

Kullanılan model düşük ram olarak geçtiği için
Bu modellerde bildirim arka planı gri olarak geliyor maalesef.
Tam olmasa da temaların bildirim paneli koduna şeffaflık ekleyerek çözüm geçici de olsa çözüm oluyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
3
Redmi serilerinde düz model ise gerekirse son model olsun arka plan gri olur. Düz modeller genelde günlük kullanım için alt segment cihazlar o yüzden sistemi zorlamaması adına böyle yaptılar. Miui 14te fixlediler tema olayını ama bazı cihazlarda oluyordu fakat hyperosta hiç işe yaramıyor. Eski cihazım note 12ydi kilit açıp root attım bulanıklık ve animasyonları modla ekledim başka çözüm yok ama hyperos kullanıyorsanız şuan ona uygun modül yok diye biliyorum. ama bootloader kilidinizi açarsanız(açınca garanti devre dışı kalır) miui tabanlı custom rom kurarsanız hem animasyonlar hem bulanıklık efektleri gelir ama snapdragon cihazlar için riskli bir şey. tek hatanızda yurtdışıysa imei gidebilir veya telefon bozulursa zorunlu tamir yaptırmak zorunda kalabilirisniz.
valla hocam çok saçma, dediğim gibi bir önceki telefonum redmi note 11pro5gde hyperosda da bulanıklık mevcut. bu telefonda tek aklıma takılan mediatek diye mi acaba , bir de ithalat kayıtlı telefon acaba rom kaynaklı mı ? hangi rom olduğunu nasıl anlarız ?

emirsdds

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
11T
Konular
4
valla hocam çok saçma, dediğim gibi bir önceki telefonum redmi note 11pro5gde hyperosda da bulanıklık mevcut. bu telefonda tek aklıma takılan mediatek diye mi acaba , bir de ithalat kayıtlı telefon acaba rom kaynaklı mı ? hangi rom olduğunu nasıl anlarız ?
rom kaynaklı değil cihazım tüm miui sürümleri böyle pro s gibi modeller orta segment onlarda var ama düz note 12-note 13 gibi modellerde miui 12den sonra gri yaptılar dediğim gibi ben anca root atarak magisk modülü kullanarak yapmıştım siz de miui geçerseniz rootla halledebilirsiniz ama mediatek cihazlarda hiç bilmiyorum işlerin nasıl olduğunu ben snapdragonda biliyorum. zaten bildiğim kadarıyla mediatek cihazlara twrp zor kuruluyor. bir de imei silinme riski var diye biliyorum. risk alırım diyorsanız youtube video dolu ama en minik hatalar bile masrafa yol açabilir.

sal1h0w_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih
Cihazım
Xiamoi redmi no
Konular
3