Sohbet Bi insan neden iphone alır ?

caglar103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağlar
Cihazım
Poco F5 Pro
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
6
ben etrafımda iphone alanlara bakıyorum genelde teknolojiden yüzeysel anlayanlar ezbere konuşup gösteriş olsun diye alıyorlar. Başkalarını bilemem ama benim etrafımda gördüğüm hep böyle. Ha birde telefonun zaten çoğu özelliğini bile kullanmayı bilmiyorlar. yani verimli kullanamıyorlar. Misal geçen arkadaşta iphone 14 var. ben NFC ile ödeme yaptım şok oldu benim telefon dada olur mu diyor. Gerisini siz düşünün. O verilen paralara yazık maalesef.

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
ben etrafımda iphone alanlara bakıyorum genelde teknolojiden yüzeysel anlayanlar ezbere konuşup gösteriş olsun diye alıyorlar. Başkalarını bilemem ama benim etrafımda gördüğüm hep böyle. Ha birde telefonun zaten çoğu özelliğini bile kullanmayı bilmiyorlar. yani verimli kullanamıyorlar. Misal geçen arkadaşta iphone 14 var. ben NFC ile ödeme yaptım şok oldu benim telefon dada olur mu diyor. Gerisini siz düşünün. O verilen paralara yazık maalesef.
Spor yapan adamın farkı bu işte milletin hamur yemekten beyni uyuşmus ne okuduğunu anlıyor ne de düşünme kapasitesi var dediklerinizi bende gözlemledim o yüzden instagramda tespih cekiyorlar diyorum elma logolu vestel venüs versen adamın eline farkı anlamaz

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Spor yapan adamın farkı bu işte milletin hamur yemekten beyni uyuşmus ne okuduğunu anlıyor ne de düşünme kapasitesi var dediklerinizi bende gözlemledim o yüzden instagramda tespih cekiyorlar diyorum elma logolu vestel venüs versen adamın eline farkı anlamaz
İnsanlar istediği ürünü markayı satın alabilir parasını neye istiyorsa ona harcar bu sizi ilgilendirmez ayrıca hakaret etme hakkınızda yok anlıyorum çok akıllısınız zekisiniz ama paranız bütçeniz yetmiyor diye saygısızlık yapmanıza gerek yok. Dediğiniz gibi bizim hamur yemekten kafa gitmiş senin gibi zeki insanlardan öğrenecek çok şeyimiz var. Benim yakın arkadaşlarım Apple kullanıyor bana hiç demediler neden Android kullanıyorsun falan herkes kendi işine bakıyor ama insanların İPhone kullanmasının sizi bu kadar düşündürmesi rahatsız etmesi komik.
Sizin gibi insanlara inat İPhone alip kedi ciğer misali eğlenesim geliyor çünkü istesem bir tanede yurtdisi İPhone alırım 8 ay kullanırım 13T ise yedek cihazım olur.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Apple fan boyları yine güldürdünüz bize... facepalm~~

Dua edin de bu konuyu hiç biri görmesin trend oluruz, caps yaparlar yeminle :D

Hep fakirlikten ama bunlar... Fakir ama gururlu... Fakir ama zeki... Yahu o kadar zekiysen iphone alabilecek paran da olur emülatör, reklam falan için de buraya "bak ben bedava yaptım" diye yazmaya çalışmakla uğraşmazsın öyle. Kabul et arkadaş adam 100k telefona, aylık 3-5k üyeliklere verecek kadar kazanıyorsa senden daha başarılı hayatta. Sen saatlerce bunları yüklemeye, yıllarca öğrenmeye zaman harcadın o veri parasını senden daha iyi hizmet alıyor. Reklam engelledin, apk yükledin diye ondan daha akıllı olmuyorsun ama bunları dile getirirsen kompleksli oluyorsun, insanları kendine güldürüyorsun. Sizin arkadaşlar da fakir galiba hiç bir iphone zımbırtısı kullanmıyor, ek ödeme yapmıyor. 14 Pro kullanan arkadaşla geçen hafta sonu oturduk adam PS Remote uygulamasını açtı evdeki PS'den yanımda yağ gibi akan oyun oynadı ne emülatörü, ne apk yüklemesi? Reklam engelleme yok denmiş adam Apple Arcade üyeliği almış zaten oyunların hiç birinde reklam yok, hepsi de full unlocked. Alt tarafı ayda 50 lira. Kamera ve işlemci olayına hiç girmeyeyim daha da rezil olmayalım. Bir de Note 10'la kıyaslamış... Tövbe estağfurullah.

Neyse para var huzur var arkadaş, parasını verince iphone her şeyiyle kesinlikle çok daha iyi. Kapatın konuyu da daha da rezil olmayalım...

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
neden insanların keyfine takılıyorsunuz ? bunu bilerek vay iphone kullanıyorumcular gösteriş için alanlar kendini belli ediyor onlardan uzak durmak gerek insanlar istediğini alıp kullanır sidik yarıştırmanın bir anlamı yok kendim söylüyorum zamanında tüm son model cihazları kullanabiliyordum ve hiçbir ücret ödemeden ama fark ettiğim şey iphone ekosisteminin bana kattığı hiçbirşey yok bir ara heves ettim kamerayla birşeyler çekeyim diye kamerası güzel bir oneplus cihaz aldım üst segment olan bir modelini 6-7 ay kullandım fark ettim ki 7 ayda sadece 2 kez video çekmişim 10-15 de anı olarak saklayacagım fotograf ama bunlar için pilden feragat etmiştim sonra anladım ki benim işlemci gücüne de fazla ihtiyacım yok benim pil ömrüne, 8 gb ram olsun birde hafıza 256 olursa bana yeterli geliyor stabilite konusunda birde romlarla hobi olarak ugraştıgım için snapdragon işlemci seviyorum snapdragon 6 gen 1-2 işlemci 8 gb ram amoled ekran 5000 veya üzeri pili olsun ois olursa iyi olur yoksa çok önemli degil böyle bir cihaz benim şu anda ihtiyacımı görüyor elimdeki cihaz poco f5 bu bile işlemci olarak biraz fazla geliyor oyunla işlemci gücüyle pek bir işim yok insanlar ihtiyacları dogrultusunda alışveriş yapsalar araçlar kullansalar daha iyi olur ama bizim insanımızın bir gösteriş merakı var bunu yapanlar kendini zaten biliyor sırf iphone kullanacagım diye maaşının 2-3 katı cihaz alıp kullanıyor halbuki işini 1 maaşıyla alacagı telefon işini fazlasıyla görecek bizim lafımız onlara ama anlamadıkları şeyler var hayatımız kısıtlı ömrümün 3-5 ayını bir telefoniçin harcamasa ona harcayacagı vakti enerjiyi gezmeye hayatı yaşamaya daha kaliteli yaşama kullansa daha iyi olur diye düşünüyorum bilinçli bir tüketici olsun yeterli yani sırf gösteriş olsun diye şehir içi kullanımda 4x4 araç alan insanlar var sürekli bir para kazanma hırsı var patronlar da çogunluk olarak bu olayların içinde oluyor işçinin parasını düzgün vermez her yıl yeni araç almaya çalışır bu tüketim merakı başımıza çok daha büyük işler açacaktır bu döngüden toplum nasıl çıkacak onu da bilmiyorum bu dünyadan göçüp gidecegiz bilimsel olarak 100 milyar insan yaşamış ölmüş bunlardan sayılı olarak belki 1000 kişi belki 2000 kişi bir eser teknoloji veya dini olarak birşeyler bıraktı 100.000.000.000 diyorum birde 2000 aradaki fark a bakın bu insanlarda 2000 kişi olanlar bindiği araçla yaşadığı evle telefonuyla anılmıyor belki 200 yıl sonra hiçbirimiz anılmayacagız hatırlanmayacagız bile bizi tanıyan kimse olmayacak o yüzden kısıtlı ömrümüzün bir miktarını ileride hiç para etmeyecek birşey için harcamayalım misal iphone 5-6 zamanında yine amiral gemisi cihazlardı şimdi eger saglam kaldıysa çekmeceden cıkarıp bakabilirsiniz o cihaz için genelde en az 1 maaş ödendi alım gücü iyiydi şimdi daha kötü 2-3 maaş vermeden düzgün bir iphone alınamıyor bir kaç yıl sonra iphone 14-15 eski iphone cihazınıza bakıp ben bunun için 2-3 ay çalıştım belki daha fazla diyeceksiniz ve yaşınız da fiziksel kuvvetinizde eskisi gibi olmayacak paranızın boşa gittigini anlayacaksınız insanlar evdeki eşine çocuguna bile yılda 1-2 ayını ayıramıyor ama sırf gösteriş için yaptığı şeylere bakın dünyanın en büyük markası telefon ve bilgisayar üretiyor bu kadar karlı bir şirket olmasa bu kadar büyümesinin hiçbir mantığı yok cep telefonu hayati bir ihtiyaç bile değil ama en büyük harcamalardan birini oluşturuyor hiç anlamadan ömrünüzün bir kısmını yabancı birine veriyorsunuz sizin çabalayarak yaşamadığınız hayatı sırf gösteriş olsun diye başkasına altın tepside sunuyorsunuz eğer bankadaki paranızı net olarak bilmiyorsanız bir iphone 15 almak bankadaki paranızın %1 i bile etmiyorsa alın kullanın çok iyi cihazdır sizi asla yarı yolda koymaz ihtiyaclarınızın büyük çogunlugunu fazlasıyla karşılar "benim felsefem 1 maaşımdan fazlasını asla bir telefona vermem çogunlukla sıfır telefon gider karttan çeker alırım eski telefonumu da satışa çıkarırım yeni telefonum maaşımın çeyregi kadar bir harcama yapmış olurum "

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
126
Bir gün kurt ile eşek tartışmışlar.
Aslan, kurt haklı olmasına rağmen ona cezayı kesmiş.

Eşek ile tartıştığı için..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Demem o ki ne; uzun süre apple cihazlarının içinden geçmiş biri olarak...

iPhone kullanan kitle ve bilgisi oldukça yetersiz. Yetersiz insanların düşünceleri de bizler için önemli olmamalı bence..

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
iPhone Türkiyede statü göstergesi dünyanın hiçbir yerinde bu kadar pahalı değil çoğu android ile benzer fiyatlarda.

Harici olarak nasıl algı varsa android in yıllar önce yaptığı özellikleri yeni getiriyor ama sanırsın iPhone ile beraber çıktı o özellik.

Yarın birgün 120w şarj çıkarırsa onuda Xiaomi vs değil ilk defa iPhone çıkardı algısı yapacak.

Şahsi düşüncem bugün seçeneklerden s24 plus yada Xiaomi 14 pro olsa bide iPhone 15 plus, sanırım iPhone 15 plus seçerdim psikolojik olarak, nedense daha karizma geliyor.

Tamamen algı.

Üst Alt