Yardım bende aranıza yeni katıldım yardım lütfen

Xiaomi manyağı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anonim
Cihazım
İphone 6
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global 11.0.16 kararlı
Telefon Modeli
xiaomi mi note 10
Bootloader Kilidi
Kapalı
merhabalar arkadaşlar. 6 yıllık ios ve iphone deneyimimi android cihaza bıraktım ve mi note 10'a geçiş yaptım. Uzun yıllar sonra android ve ilk xiaomi cihazım bu. Malum yollarla uygun fiyata aldığım için aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.

1) cihazı aldıktan sonra 1 kez güncelleme yaptım şuan global 11.0.16'da cihaz. miui 12'ye geçiş yapmalı mıyım? insanlar pek önermemiş.

2) cihazı aldığımda kutusuzdu sadece jelatinliydi ama cihazı daha önce şarj etmişler belli. cihazı alırken içinde hiç şarj yoktu 20 dakika şarjda kendine gelemedi cihaz... sanırım uzun süre şarjsız bırakmışlar.Bu normalde zararlı bir işlem pilin deşarj olmasına neden olur. Acaba batarya kapasitesi çok azalmış mıdır? ne kadarlık kayıp olduğunu nasıl öğrenebilirim?

3) şarj aleti ve şarj kablosu verdi. Orijinal kendi aparatları dedi ama ben bilmediğim için fotoğraflarını yüklüyorum mi note 10'un şarj aleti ve kablosu bu mu?

4) kamera için yapılacak bir şey var mı? dxomark puanlarına bakınca biraz hayalkırıklığı yarattı bende açıkçası. odak vs. bazı konularda sıkıntısı var. Gece çekimlerini ise dxomarktaki puanına göre sıkıntılı buldum.

onun dışında tasarımıyla,ekranı ile güzel bir cihaz şuanlık çok memnunum.

Ekli dosyalar

• IMG_20200923_125212.jpg
    IMG_20200923_125212.jpg
    305,4 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20200923_125306.jpg
    6,3 MB · Görüntüleme: 14

ardaguler

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
10
1)Miui 12'ye geç tabiki her zaman telefonu güncel tut. Yeni bi sürüm çıktığında her zaman karşı gelen bi güruh vardır.

2)Telefon pillerinin tam kapasitesine ulaşması için bir kaç kere tam dolum ve boşaltım yapılmalı. Zararından çok yararı olmuş olabilir çok kafana takma :)

3)Muhtemelen evet orijinal.

4)Rootlayıp Gcam kur istersen ama dxomark puanı seni yanıltmasın çok çok fazlası ile iyi bi kamerası var. Sensör sony zaten sonyden yukarısı yok telefon sensöründe :)

Hayırlı olsun ama başlıklarını daha anlaşılır ve basit tutarsan daha çok kişi yardımcı olur.

Oyla:
Üst Alt