Yardım "belirtilen atama geçerli değil" hatası :(

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
8.2.1.0 global romunu en.miui.com dan indirdim
xiaomi mi flash 2016.08.30.0 programı ile fastboot romunu yüklemek istiyorum fakat
refresh yaptığımda "belirtilen atama geçerli değil" diyor.
F5 yaptığımda ise tepki vermiyor,cihaz gözükmüyor.

-sürücü imza olayı devre dışı
-driver konusunda cihazımı fastboot modta bagladığımda "Kedacom USB Device>Android Bootloader Interface" olaral görüyor.driver konusunda eksiğim varmı bilmiyorum ama adb drivers yüklü çünkü adbdriversinstaller.exe ile yükledim.qualcomm drivers diye bişey varmış onu indirdim ama exe falan yok nasıl kurucam bilmiyorum :(

bu hatayı nasıl aşabilirim?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
21 kişi okumuş ama kimse bişey yazmamış.interntte de bulamadım zaten birşey.telefonu fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra güncelleştirme üzerinden yükledim.yapamanlar için bilginiz olsun

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
8.2.1.0 global romunu en.miui.com dan indirdim
xiaomi mi flash 2016.08.30.0 programı ile fastboot romunu yüklemek istiyorum fakat
refresh yaptığımda "belirtilen atama geçerli değil" diyor.
F5 yaptığımda ise tepki vermiyor,cihaz gözükmüyor.

-sürücü imza olayı devre dışı
-driver konusunda cihazımı fastboot modta bagladığımda "Kedacom USB Device>Android Bootloader Interface" olaral görüyor.driver konusunda eksiğim varmı bilmiyorum ama adb drivers yüklü çünkü adbdriversinstaller.exe ile yükledim.qualcomm drivers diye bişey varmış onu indirdim ama exe falan yok nasıl kurucam bilmiyorum :(

bu hatayı nasıl aşabilirim?
Pcde kurulu olan mi flasi kaldırıp tekrar başlatın linkte verdiğim mi flasi kurun bu yazılımı yinede yükle diyerek.

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
tamam deneyeceğim.teşekkür ederim.umarım işe yarar.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Sorununuz kedacom driverlarından kaynaklı. Sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakıp el ile driver tanıtmalısınız.

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
uzun bir süre sonrasında china dev rom kurmak istedim gene "belirtilen atama geçerli değil" hatasını verdi. mi flash indirdim ve yükledim.sorun düzeldi bende.

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
mi flashtool uygulamasının anladığım kadarıyla bir gulobal birde china versionu var telefonlarda da aynı durum var telefon çin versionu ise global flashtool telefonu görmüyor global version telefonu da çin flashtool görmüyor yanlız telefonun temel özellikleri aynı birbirinden ayıran yazılımın kendisi telefonu farklı algılıyor bu durum mi pc suit de de var telefon çin pazarından mı global pazardanmı geldiğini telefonun arkasındaki yazılardan anlayabilirsiniz çin versionunda sadece mi logosu vardır global versionda mi logosu altıda temel sürüm bilgileri vs yazar umarım yardımcı olmuşumdur

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
mi flashtool uygulamasının anladığım kadarıyla bir gulobal birde china versionu var telefonlarda da aynı durum var telefon çin versionu ise global flashtool telefonu görmüyor global version telefonu da çin flashtool görmüyor yanlız telefonun temel özellikleri aynı birbirinden ayıran yazılımın kendisi telefonu farklı algılıyor bu durum mi pc suit de de var telefon çin pazarından mı global pazardanmı geldiğini telefonun arkasındaki yazılardan anlayabilirsiniz çin versionunda sadece mi logosu vardır global versionda mi logosu altıda temel sürüm bilgileri vs yazar umarım yardımcı olmuşumdur
Hocam yanlışlarınız var düzeltmek istiyorum. Mi flash tool un global ve çin diye iki versiyonu yok. Telefonlar için de global rom ve çin romu var. İkisinde de mi flash görüyor. Telefonların hepsi çinden geliyor üretim yeri çin. Tek fark bazı cihazların global donanımlısı var.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
ben bu sonuca uğraşlarım sonucu ulaştım donanım aynı sadece global versionda tüm bantlar açık olabilir bu konu hakkında bir bilgim yok şuda var yazdığım herşey kesinlikle doğrudur diyemem benim izlenimlerim deneyimlerim bunu gösteriyor eğer teknik ve donanım bilginiz yeterli ise aydınlanmak isterim her bilgi benim için değerlidir

Oyla:

Halil71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Note 9
Konular
1
Arkadaşlar bende de bu hata var, linkler ölmüş. tekrar atar mıısnız?

Oyla:
Üst Alt