Yardım Bazı 4 haneli numaralara SMS gönderemiyorum

mgsmus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5
Konular
2
Merhaba

• Telefonum Xiaomi Mi5.
  • MIUI sürümü MIUI 9.1.1.0 NAAMIEI Kararlı
  • Android Sürümü 7.0 MRD90M
  • Hattım Turkcell

Bankada yeni bir hesap açtırdım, kart için onay mesajı geldi, 3340'a mesaj atmam gerekiyormuş. TALIMAT 001 yazıp göndereceğim ama gönderemiyorum. Sürekli başarısız oldu diyor. Normal numaralara ve bazı 4 haneli numaralara SMS atabiliyorum.

Yaptığım işlemler:

Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Mesajlar > Ek Ayarlar > Kısa mesaj servis merkezi (SMSC)
Burada SMS merkezi numarası +905329010000 yazıyor. Bunu tekrar yazdım, +905359010000 şeklinde de denedim bir şey değişmedi

Ayarlar > Yüklü Uygulamalar > Mesajlar > SMS uygulaması > Özel Erişim > Premium SMS Erişimi
Burada da izin vermem gerektiği söylendi ama ne bir menü ne de düğme var. Sadece beyaz ekranda "Yüklü hiçbir uygulama, Premium SMS erişimi isteğinde bulunmadı" yazıyor.

Turkcell Destek
Görüştüm, hattımda, bakiyemde ya da hesabımda bir sorun olmadığını, teknik servis ile görüşmem gerektiğini söylediler.

Android Messages uygulaması
Bu uygulamayı yükledim. Bu da "telefon numarası yanlış biçimlendirilmiş" şeklinde uyarı veriyor, göndermiyor.

Bir türlü bu sorunu çözemedim. Bazı 4 haneli bazı numaralara SMS gönderemiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
Ayni sorunu ben de yasiyorum , sorun Tcell kaynakli mi ?

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Bu sorun tamamen operatör kaynaklı. Çağrı merkezini tekrar arayıp işin ehli bir çalışana denk gelmeniz gerekebiliyor.
Bende de hem Xiaomi telefonda hem iPhone'da aynı sorun yaşanmış ve boş yere bir ton şey denemiştim.
Sonuç olarak çağrı merkezinde işi bilen birine denk geldim ve çözümü operatör sağladı.

Oyla:

Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
Bu sorun tamamen operatör kaynaklı. Çağrı merkezini tekrar arayıp işin ehli bir çalışana denk gelmeniz gerekebiliyor.
Bende de hem Xiaomi telefonda hem iPhone'da aynı sorun yaşanmış ve boş yere bir ton şey denemiştim.
Sonuç olarak çağrı merkezinde işi bilen birine denk geldim ve çözümü operatör sağladı.
Turkcell rahat hat kullandigim icin dort haneli `premium sms ` gondermek mumkun degilmis maalesef, bende Vodafone a geciyorum..

Oyla:

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Dayımın telefonunda böyle bir sıkıntı vardı Turkcell müşteri hizmetlerini aradım telefonda tanımlı santral sms numaraları farklıydı onu değiştirince düzeldi.Bir de ayarlarda bir yerde premium sms izin ver tarzı bir yer olmalıydı..

Oyla:

ilkan 3131

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkan
Cihazım
xiaomi
Konular
0
arkadaşlar çözümü buldum textra yı indirin ve varsayılan yapın ve artık istediğinbizi ata bilirsiniz :)

Oyla:

yaren ⚡

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yaren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Merhaba

• Telefonum Xiaomi Mi5.
  • MIUI sürümü MIUI 9.1.1.0 NAAMIEI Kararlı
  • Android Sürümü 7.0 MRD90M
  • Hattım Turkcell

Bankada yeni bir hesap açtırdım, kart için onay mesajı geldi, 3340'a mesaj atmam gerekiyormuş. TALIMAT 001 yazıp göndereceğim ama gönderemiyorum. Sürekli başarısız oldu diyor. Normal numaralara ve bazı 4 haneli numaralara SMS atabiliyorum.

Yaptığım işlemler:

Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Mesajlar > Ek Ayarlar > Kısa mesaj servis merkezi (SMSC)
Burada SMS merkezi numarası +905329010000 yazıyor. Bunu tekrar yazdım, +905359010000 şeklinde de denedim bir şey değişmedi

Ayarlar > Yüklü Uygulamalar > Mesajlar > SMS uygulaması > Özel Erişim > Premium SMS Erişimi
Burada da izin vermem gerektiği söylendi ama ne bir menü ne de düğme var. Sadece beyaz ekranda "Yüklü hiçbir uygulama, Premium SMS erişimi isteğinde bulunmadı" yazıyor.

Turkcell Destek
Görüştüm, hattımda, bakiyemde ya da hesabımda bir sorun olmadığını, teknik servis ile görüşmem gerektiğini söylediler.

Android Messages uygulaması
Bu uygulamayı yükledim. Bu da "telefon numarası yanlış biçimlendirilmiş" şeklinde uyarı veriyor, göndermiyor.

Bir türlü bu sorunu çözemedim. Bazı 4 haneli bazı numaralara SMS gönderemiyorum.

Yardımcı olur musunuz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

"premium sms erişimi" buna bende daima izinver seçeneği işaretli ama yine de gönderemiyorum. Boşa sıfırlama başka telefona takıp yine denedim olmuyor. Telefonun biri samsung s8+ diğeri gm5 plus.. yani markayla da alakalı değil

Çözümü bulan olursa yazsın lütfen
bu uygulamayı indirin zaten uygulama açılınca bu uygulamayı ana mesajlar olarak kullanmak istiyor musunuz diye soruyor evete tıklayın sonra premium SMS erişimini soruyor evete tıklayın sorun çözülüyor kesin

"premium sms erişimi" buna bende daima izinver seçeneği işaretli ama yine de gönderemiyorum. Boşa sıfırlama başka telefona takıp yine denedim olmuyor. Telefonun biri samsung s8+ diğeri gm5 plus.. yani markayla da alakalı değil

Çözümü bulan olursa yazsın lütfen
bu uygulamayı indirin zaten uygulama açılınca bu uygulamayı ana mesajlar olarak kullanmak istiyor musunuz diye soruyor evete tıklayın sonra premium SMS erişimini soruyor evete tıklayın sorun çözülüyor kesin

Oyla:

Lorddincer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dincer
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Merhabalar iyi forumlar
aynı sorun benim telefondada mevcut mi 9T pro
farklı farklı uygulamalarda denedim sorun çözülmedi
varmı bilgisi olan arkadaş.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhabalar iyi forumlar
aynı sorun benim telefondada mevcut mi 9T pro
farklı farklı uygulamalarda denedim sorun çözülmedi
varmı bilgisi olan arkadaş.

Genelde volte açık olunca göndermiyor, kapatıp deneyin...

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Volteyi hiç aktif etmedim Stoya hocam

Operatör nedir?

Bu çözümü deneyin...

Ayarlar-Simkart ve mobil ağlar-Simkart ayarları-Erisim noktalari adlarindan internet olanı seçip en alttan ikinci taşıyıcı yı secip LTE den GPRS kadar olan hepsini secip tamam diyelim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra bir önceki sayfaya atacaktir. Ordan da daha fazla secenegini secip kaydet demeniz yeterli.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt