Rehber Bataryayı ilk güne döndürme modülü

grishjarta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 6X
Konular
12
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhabalar bugün kendim bizzat kullandığım ve faydasını gördüğüm bir magisk modülünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Bataryamın 7 ay öncekine göre biraz performans kaybettiğini dark ettim ve bu modülü buldum. Modül öncesi batarya yüzde yüz iken içimdeki elektrik gördüğünüz üzere 4722 mAh
Şimdi ise modül sonrası bataryayı paylaşıyorum. Gördüğünüz üzere 5108mAh, yani sadece 52 mAh bir kayıp söz konusu, o da bataryanın aşınma durumuna göre gayet normal.

Kuruluma geçersek öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor. Modülü indirip kurduktan sonra telefonu yeniden başlatıyor ve şarjı 0 a kadar tamamen bitiriyoruz. Daha sonra ise telefonunuzun güç tuşuna basılı tutarak poco ekranı gelmeyi bırakana kadar telefonu taciz ediyor ve bataryayı tamamen boşaltıyoruz. Telefonu şarj yüzde yüz olana kadar kapalı bir şekilde şarj ediyoruz. Telefon tamamen şarj olduktan sonra cihazı şarjdan çıkarıp açıyoruz. Eğer telefonu açtığınızda şarj %99 veya %98 falan ise telefon açıkken 100 e kadar tekrar şarj edip telefonu yeniden başlatıyoruz ve bu kadar.
Nihayetinde telefonum ilk günkü gibi bir batarya performansı veriyor neredeyse. o 52 mAh İn yokluğunu hissetmiyorum açıkçası. Bir buçuk aydır falan bu modülü kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım ne ısınma ne de kullanım konusunda.
DİPNOT
BU İŞLEMDEN DOĞABİLECEK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE FORUM MIUI TÜRKİYE SORUMLU TUTULAMAZ
Modül sadece Surya cihazlar içindir. Başka cihazlarda denemeyiniz

Ekli dosyalar

• Calibragem da Bateria (Surya).zip
    4,3 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Benim Cihaz Karna ve batarya 6000 bu surya modeline göre bir modül mu yoksa ikisine uyar mı ?

M2011K2C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kemalcik

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
MI 8 SE
Konular
9
Mi 8 se için de varmıdır , son zamanlarda şarjı çok hızlı bitmeye başladı

malisimsek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Hiçbir işe yaramaz sadece ordaki yazıyı değiştiriyor isteyen varsa 10000MaH yaparız :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu kilitleyin bence doğru olmayan içerik.

mumei

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sezer
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
İsg
Konular
19
24 c° nasıl ya? Ben 30 un altına düştüğünü görmedim. Naptın buzdolabına mı attın?

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
24 c° nasıl ya? Ben 30 un altına düştüğünü görmedim. Naptın buzdolabına mı attın?
Gayet normal bendede 27 şuanda yeni oyundan çıktım sen telrfona bı baktır bence oyunda bile 35 ten yukari çıkmıyor

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Bunu yüklendikten sonra mı yoksa sürüm düşürdüğüm için mi bilmiyorum gayet iyi ekran süresi aldım cihaz mi 9 t pro bu arada

Ekli dosyalar

• IMG_20220417_002359.jpg
    IMG_20220417_002359.jpg
    682,4 KB · Görüntüleme: 60

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

Merhabalar bugün kendim bizzat kullandığım ve faydasını gördüğüm bir magisk modülünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Bataryamın 7 ay öncekine göre biraz performans kaybettiğini dark ettim ve bu modülü buldum. Modül öncesi batarya yüzde yüz iken içimdeki elektrik gördüğünüz üzere 4722 mAh
Şimdi ise modül sonrası bataryayı paylaşıyorum. Gördüğünüz üzere 5108mAh, yani sadece 52 mAh bir kayıp söz konusu, o da bataryanın aşınma durumuna göre gayet normal.

Kuruluma geçersek öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor. Modülü indirip kurduktan sonra telefonu yeniden başlatıyor ve şarjı 0 a kadar tamamen bitiriyoruz. Daha sonra ise telefonunuzun güç tuşuna basılı tutarak poco ekranı gelmeyi bırakana kadar telefonu taciz ediyor ve bataryayı tamamen boşaltıyoruz. Telefonu şarj yüzde yüz olana kadar kapalı bir şekilde şarj ediyoruz. Telefon tamamen şarj olduktan sonra cihazı şarjdan çıkarıp açıyoruz. Eğer telefonu açtığınızda şarj %99 veya %98 falan ise telefon açıkken 100 e kadar tekrar şarj edip telefonu yeniden başlatıyoruz ve bu kadar.
Nihayetinde telefonum ilk günkü gibi bir batarya performansı veriyor neredeyse. o 52 mAh İn yokluğunu hissetmiyorum açıkçası. Bir buçuk aydır falan bu modülü kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım ne ısınma ne de kullanım konusunda.
DİPNOT
BU İŞLEMDEN DOĞABİLECEK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE FORUM MIUI TÜRKİYE SORUMLU TUTULAMAZ
Belirtilen işlem bataryayı kalibre ediyor.Hissettiğiniz fark da bundan kaynaklanıyor.Ancak bu işlem uzun süreli kesin bir çözüm değil,bataryanın tutabildiği akım azaldıkça yine sağlığının azaldığını hissedeceksiniz zaten.
Paylaşım için teşekkürler ancak paylaştığınız dosya sadece suryaya ait ise lütfen konu anlatımı içinde ek olarak belirtin,farklı cihazlar için soru yorumlardan da görüldüğü üzere çok olacaktır.

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
21
Bunun için diğer işlemleri yapmanıza gerek yok bu Bataryayı kalibre ediyor ve diger işlemler de bataryayı kalibre ediyor, yani bu modülü yükledikten sonra bir daha kalibre etmenize gerek yok dosya batarya kalibre dosyası zaten bende de sıkıntı vardı bunu kurduktan sonra 13 saat aldım SB V4 kernelle birlikte isteyen bakabilir ekran süresi paylaşım kısmında

mav1li

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mav1li
Konular
0
Kalibrasyon işlemini birçok uygulama yapıyor zaten hiç bir işe yaramıyorlar. Batarya fiziksel olarak yıpranıyor yazılımla olacak iş değil o. Bataryanın ömrünü uzatmak istiyorsanız yüzde 60a kadar şarj edin. Yüzde 60dan sonra şarj ömründe azalma oluyor. Gece şarja takıp bırakırsanız gece boyunca mikro şarj yapıp duruyor telefon.

Üst Alt