Soru Bataryamı eski hale getirecek bir şarj detoksu var mıdır?

• Konbuyu başlatan Volki
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 615

Volki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Merhabalar yaklaşık 2.5 yıldır max 2 kullanıyorum malum pandemi döneminden ötürü övündüğüm 1 günde bitiremediğim şarjım gün içinde 2 kez şarja takmaya başlayınca noluyoruz dedim ve orjinal bataryayı kurtarabilir miyim diye sormak istedim. Dün gece uyguladığım şarjı bitince kapalı halde şarj etme metodunu denedim ve gözle görülür bir fark var şu anda ancak tam yeterli değil cevaplarınızı bekliyorum.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Merhabalar yaklaşık 2.5 yıldır max 2 kullanıyorum malum pandemi döneminden ötürü övündüğüm 1 günde bitiremediğim şarjım gün içinde 2 kez şarja takmaya başlayınca noluyoruz dedim ve orjinal bataryayı kurtarabilir miyim diye sormak istedim. Dün gece uyguladığım şarjı bitince kapalı halde şarj etme metodunu denedim ve gözle görülür bir fark var şu anda ancak tam yeterli değil cevaplarınızı bekliyorum.
AccuBattery uygulamasını indirip şarjınız %5'e düştükten sonra uygulamayı açıp arka planda açık tutun telefonu şarja takın ve tam şarj olana kadar doğru sonuç için telefonu hiç kullanmayın. Şarj olduktan sonra bataryanın kapasitesi ne kadar azalmış uygulamadan görürsünüz.
Sizin yaptığınız batarya sıfırlama işlemi dışında bir yol yok maalesef.

Volki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
AccuBattery uygulamasını indirip şarjınız %5'e düştükten sonra uygulamayı açıp arka planda açık tutun telefonu şarja takın ve tam şarj olana kadar doğru sonuç için telefonu hiç kullanmayın. Şarj olduktan sonra bataryanın kapasitesi ne kadar azalmış uygulamadan görürsünüz.
Sizin yaptığınız batarya sıfırlama işlemi dışında bir yol yok maalesef.
Onu yaptım wear level %25 çıkıyor ve gösterdiğine göre max 4000 mah olması gerekiyor ancak telefonun ayarlarında bulunan güç tüketim yüzdesi %1 e düştüğünde kontrol ettiğimde %50 nin altında kalıyor yani yarı yarıya bi deformasyon mevcut batarya değiştirmeyi düşünüyorum ancak orjinal olmayacağı için aklımda soru işaretleri var nedir düşünceniz ne yapmalıyım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
2.5 yıl çok uzun bir süre. Piller kullanıldıkça sağlığını kaybeder ve bunu geri getirmenin yolu yoktur. En fazla pili iyi olan bir rom kurarsınız, o sayede biraz daha fazla ekran süresi alırsınız ancak pil ölmüştür çoktan. Özel teknik servislere sorun (örneğin GSM İletişim), onlarda mevcut ise 6 ay parça garantili değişim yapabilirler ama Max 2 için pil değişimi yapıyorlar mı orası önemli.

Son düzenleme:

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Başka bir konuda da önerdim de reklam gibi olacak ama fiziksel olarak ölmüşse ölmüştür. Deji marka batarya öneririm

Üst Alt