Soru batarya

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
mop pro 1 yılda batarya zayıfladı. eskiden 3 odayı tek seferde temizlerken şimdi bir odaya ancak yetiyor.
bataryasını nereden temin edebilirim? uygun fiyatlı bulabileceğim yer var mı?

Fuaturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fuat
Cihazım
iPhone 8 Plus
Konular
2
Bataryayı nereden bulacağınızı bilemiyorum ancak bu gibi cihazların içerisinde genelde 18650 şarjlı pillerle bir batarya bloğu yapılır. Eğer garantiniz yoksa, veya kendiniz az çok bu işten anlıyorsanız bataryasını çıkarıp bakın, eğer dediğim gibi 18650 kodlu pillerden yapılmış bir batarya bloğu varsa Sony marka pillerden yeteri kadar alıp bir elektronikçiye eskisi ile götürüp aynı şekilde bağlantısını yapmayı isteyin. Eğer punta yapmayı veya lehim yapmayı biliyor veya elektronikten anlıyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz. Ben şahsen çoğu eşyamın bataryasını kendim yapıyorum bu şekilde. Benim süpürgenin de bataryası bitince aynı yöntemle kendim halledeceğim. Kendi yaptığım bataryalar orijinallerinden daha iyi gidiyor.

Fuaturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fuat
Cihazım
iPhone 8 Plus
Konular
2
Bi araştırma yaptım, dediğim gibi 18650 kodlu şarjlı pillerden oluşuyor batarya bloğu. 8 adet pilden birleştiriliyor. Bu pilin tanesi 3,7V. Süpürgenin bataryası 14,4V. Bu demek oluyor ki 4+4 şeklinde bağlantı yapılıyor. Piyasada en kaliteli pil Sony murata modelidir. 3,7V 3000 mAh, bunun fiyatı da 130-150 tl arasında. 8 adet pil 130 tl den 1040 tl yapar, 4+4 bağlantı yapıldığında 6000 mAh batarya elde edersiniz.

İnternet sitelerinde 600tl civarında 4200 mAh süpürge bataryaları satılmakta. Bu da demek oluyor ki içine en kötü pilleri koyuyorlar.

600tl bataryaya vermektense 1000tl pillere verin, eski batarya ile yeni pilleri bir elektronikçiye götürün aynı şekilde bağlantısını yapsın. 50-100tl elektronikçiye verirsiniz ve çok sağlam ve uzun süreli şarjı giden bir bataryaya sahip olursunuz.

Batarya arayanlara benim naçizane tavsiyem budur. Yok internetten batarya alırım derseniz de sizin seçiminiz.

En sonda sorunuzun cevabına geleyim; batarya bütün alışveriş sitelerinde satılmakta, güvendiğiniz herhangi bir siteden alabilirsiniz.

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
çok mantıklı.
teşekkürler 👍