Yardım Batarya Sorunu

clemenza01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xaomi Mi Max
Konular
3
Telefonum 3 Aylık,Aldığımda oyun oynadığım halde 2 gün şarjı gidiyordu en son 9.5.5.0 kararlıyı da indirdikten sonra su gibi gitmeye başladı şarjdan çekip bırakıyorum 7 saat uyuyorum kullanmadan %60 a düşüyor şarjım sebebsiz yere.Camım kırılmıştı alalade hızlı yaptırmak için verdim parayı yaptırdım ekran görüntüsü ve kamera görüntüsünde bozulma oldu.Rom yükleme meselesi çok zor geldi ve anlamadım nerede ise telefonu resetleyip güncelleme yüklemeden kullanmam mümkün olmaz mı yardımlarınızı bekliyorum...

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Şarjı tüketen uygulamaları bir gözden geçirin. Hangi uygulama şarjı tüketmiş onları tespit edin ona göre yol çizin.

Oyla:

clemenza01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xaomi Mi Max
Konular
3
Üstat hangi uygulamanın kullanıldığını da atayım sorun değil ama telefon durdugu yerde 6 saatte %40 yiyor yani sorun var bi güncelleştirme gibi birşey yükledim 4 gün oldu ondan sonra daha kötü oldu ilk sürüm de çok gidiyordu şarjım.Ayrıca wifi ye de yan odaya geçince bağlantı tek diş kalıyor yani wifi de de sorun var çok beğenrek aldım ama pişmanlık var.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:
Oyla:

asim03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
6
Bataryayi telefon kapanana kadar kullanin. Kapaninca sarj etmeye baslayin sarj dolduktan sonra telefonu kapatip acin 10 dk daha sarj edin. Eger cozulmezse sarj 100deyken tekrar yazilim atin cozulecektir. Kalibrasyon gereklu bataryaya.

Oyla:

clemenza01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xaomi Mi Max
Konular
3
2 kez root attım eski güncelleştirmeye getiremiyorum reset atıncada telefonu neden anlamadım ama hala devam ediyor 15 dk da %10 gidiyor eskiden %10 5 saat gidiyordu xaomi den iyice uzaklaştım yani telefonu yere vurup gdiip başka telefon alasım bile geliyor.Birde yardım edilecek birşey olunca mesaj atmıyor insanlar bakıyorum diğer bir ço kkonuda harıl harıl mesaj yazıyoralr

Oyla:

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
2 kez root attım eski güncelleştirmeye getiremiyorum reset atıncada telefonu neden anlamadım ama hala devam ediyor 15 dk da %10 gidiyor eskiden %10 5 saat gidiyordu xaomi den iyice uzaklaştım yani telefonu yere vurup gdiip başka telefon alasım bile geliyor.Birde yardım edilecek birşey olunca mesaj atmıyor insanlar bakıyorum diğer bir ço kkonuda harıl harıl mesaj yazıyoralr
Donanım kısmında şarjı ne tüketiyor?

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Bootloader kilidi açıksa fastboot rom indirip mi flash clean all seçeneği ile sürüm düşürüp yükseletebilir, temiz kurulum yapıp tekrar şarj durumunu deneyebilirsiniz. Gerekli tüm anlatımlar forumumuzda mevcuttur. Eğer cihazda yazılımsal herhangi bir problem varsa batarya skalanız normale dönecektir.

Oyla:

clemenza01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xaomi Mi Max
Konular
3
inşallah yapabilirim hiç anlamadım kilit açma ile ilgili bilgileri ama denemeye çalışacağım
[doublepost=1529768352,1529766848][/doublepost]kilit açma meselesini anlamadım ben bir tek gerisini kurarım da

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Konu ile ilgili değil ama bir sorum olcak; bootloader kilidinin açık olup, olmadığını nereden anlayabiliriz? Teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt