Çözüldü Batarya sağlığını nasıl öğreneceğim

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Mıu 13.0.6
Telefon Modeli
Poco X3 gt
Bootloader Kilidi
Açık
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
ayarlardan böyle bir şey var sanırım bu şekilde batarya sağlığı hesaplanıyor ama ben hesapladığımda %100 çıktı yardımcı olabilecek var mı cihazı 1 yıldır hor şekilde kullanıyorum o yüzden sanırım yöntem yanlış

Çözüm
Play Store'dan Termux indirin ve Termux içerisinde su kodu girin;

Kod:
export bat_counter=$(cat /sys/devices/platform/soc/c440000.qcom,spmi/spmi-0/spmi0-00/c440000.qcom,spmi:qcom,pm6150@0:qpnp,qg/power_supply/bms/cycle_count) && export bat_chrg_full=$(cat /sys/devices/platform/soc/c440000.qcom,spmi/spmi-0/spmi0-00/c440000.qcom,spmi:qcom,pm6150@0:qpnp,qg/power_supply/bms/charge_full
)  ; sleep 0.5 && export bat_cap_rnded_off=$(echo "$bat_chrg_full" | sed 's/...$//') && echo ;  echo '===Fancy Battery Capacity Checker by DGJM===' ; echo ;  echo -e "\e[0;32mCycle Count\e[0m: $bat_counter" ; echo -e "\e[0;32mCurrent Capacity\e[0m: $bat_chrg_full ($bat_cap_rnded_off mah)" ; echo ; echo '============================================' ; echo

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
Rootsuz bir şekilde öğrenmenin en basit yolu AccuBattery ile ölçüm yapmak, kesin sonuç vermese de yaklaşık bir bilgi verecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam yazdığınızdan beri aynı uygulamayı kullanıyorum herhangi bir faydası olmadı

Hocam yazdığınızdan beri aynı uygulamayı kullanıyorum herhangi bir faydası olmadı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-16-19-32-31-978_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2023-05-16-19-32-31-978_com.digibites.accubattery.jpg
    457,3 KB · Görüntüleme: 24
Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60

Uygulama arkaplanda çalışmadığı için ölçüm yapamıyor hocam.

Uygulamanın üzerine basılı tutun uygulama bilgisine girin, otomatik baslati aktif hale getirin, pil tasarrufu modunu kısıtlama yok olarak ayarlayın daha sonrasında uygulamayı açın ve son uygulamalar listesine girin (alt tarafta ki tuslardan kare olana basarak girdiğiniz liste) sonra uygulamanın penceresinin üzerine basılı tutun ve çıkan seçeneklerde kilit seçeneğini aktiflestirin.

Bu şekilde ölçüm yapması lazım. Ölçüm yapabilmesi için pilin bir kez dolup boşalması gerekir.

Oyla:

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
Uygulama arkaplanda çalışmadığı için ölçüm yapamıyor hocam.

Uygulamanın üzerine basılı tutun uygulama bilgisine girin, otomatik baslati aktif hale getirin, pil tasarrufu modunu kısıtlama yok olarak ayarlayın daha sonrasında uygulamayı açın ve son uygulamalar listesine girin (alt tarafta ki tuslardan kare olana basarak girdiğiniz liste) sonra uygulamanın penceresinin üzerine basılı tutun ve çıkan seçeneklerde kilit seçeneğini aktiflestirin.

Bu şekilde ölçüm yapması lazım. Ölçüm yapabilmesi için pilin bir kez dolup boşalması gerekir.
Hocam acaba doğru mu Bir de değiştirme zamanı gelmiş mi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-18-01-59-52-981_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2023-05-18-01-59-52-981_com.digibites.accubattery.jpg
    628,7 KB · Görüntüleme: 25
Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Hocam acaba doğru mu Bir de değiştirme zamanı gelmiş mi
AccuBattery'nin ölçtügü değer genelde yakın değer olur. Değişim vaktinin gelip gelmediğini kararlastirmak için şu şekilde hesaplayabilirsiniz;

%72 sağlığı var biz ona %75 diyelim 4'te biri gitmiş olsun düz hesap. Diyelim ki 6 saat ekran suresi alıyorsunuz şuanda, bataryanızı değiştirirseniz bu ekran suresi 8 saate çıkar tahminen. Ya da 3 saat ekran suresi alıyorsanız degistirdiginizde 4 saate çıkacaktır. Kendi kendinize değer mi değmez mi kararlaştırıp ona göre değişimi yapın hocam.

Taktirabiliyorsaniz resmi serviste orijinal batarya taktırın olmazsa deji taktırın ama birinci kalite yan sanayi olarak adlandırılan bataryaları taktırmayın bu da naçizane onerimdir.

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Root varsa fkm kernelden bakınız
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

M2007J17G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
Oyla:

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
33
Cihazınız rootlu ise Termux'ta "su" komutunu verin daha sonrasında root izni isteyecek, gerekli izni verin ve şu komutu yazın, bataryanızın kaç mha sağlığı olduğunu gosterecektir.

Kod:
cat /sys/class/power_supply/battery/charge_full
Hocam iyi akşamlar, şimdi daha önce bu komutu girince 4700lü değerler gösteriyordu ama şimdi girince 5200lü sorun da şu benim cihazın batarya kapasitesi o kadar değil 5160 Max kapasitesi kesin doğru sonuca ulaşmak için batarya kalibrasyonu yapmak mantıklı mıdır? Daha önce hiç kalibre etmedim ama nasıl yapılır sizin açtığınız konusudan biliyorum. Bu sorunu çözmenin başka yolu var mı ve 2 yıllık cihaz için kalibrasyon tavsiye eder misiniz?

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Hocam iyi akşamlar, şimdi daha önce bu komutu girince 4700lü değerler gösteriyordu ama şimdi girince 5200lü sorun da şu benim cihazın batarya kapasitesi o kadar değil 5160 Max kapasitesi kesin doğru sonuca ulaşmak için batarya kalibrasyonu yapmak mantıklı mıdır? Daha önce hiç kalibre etmedim ama nasıl yapılır sizin açtığınız konusudan biliyorum. Bu sorunu çözmenin başka yolu var mı ve 2 yıllık cihaz için kalibrasyon tavsiye eder misiniz?
Kalibrasyon yapın ilgili dosya hesaplamasını yenilesin, bozulmuş gibi duruyor dosya.

Oyla:
Üst Alt