• Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.

Soru Batarya Ömrü

bakicikrikci

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
28
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Herkese merhaba,

Bir haftadir Mi 6 kullanıyorum. S7 Edge den gecis yaptim. Uzun zamandir kullanan kisiler vardir 1 sene gibi.. Batarya omrunde sorun var mi? Bozulma ya da baska bir sorun. İlla ki yipranma payi olacaktir ve bu durum kisiye gore degisir. Fakat bir kalite farki var. Bu sebepten biraz kafam karisik.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
657
32
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Xiaomi pil kalitesi iyidir hocam.Bunun en iyi örneğini powerbanklarında görebilirsiniz. Malzeme kalitesi kadar müşterinin kullanım tarzı da büyük etkendir.Düzenli şarj (%15 şarja takıp tam dolduktan sonra çıkarma) edildiği taktirde 500 defa şarjdan sonra dahi %85'ten fazla verim alabilirsiniz pilden ki buda yaklaşık olarak 1,5 yıla yakın süre demek. Pilin en büyük düşmanı sürekli tak çıkar yapmaktır.

bakicikrikci

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
28
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Bunu duymak rahatlatti acikcasi. Hep belki bir markaya cakili kalinca bir andaki degisim beni biraz karisikliga surukledi bazi konularda. Bu da onlardan biriydi ki aciklayici cevabiniz icin tesekkur ediyorum. Titiz bir kullaniciyimdir belli bir noktaya gelmeden kolay kolay sarj etmem. Sistemin verdigi uyarinin asagisinada inmemeye ozen gosteririm. Bu durumda sorun olmayacaktir o halde.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
657
32
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Hocam Leeco ve Xiaomi telefonlarımız var ailede yaklaşık 8 adet. En yeni telefonumuz 1 en eski telefonumuz 3 yıl oldu ve henüz pille ilgili bir sorunumuz yok.

m35

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
31
Adım
mustafa
Cihazım
mi5s
pilin düşmanı kullanımdır düzensiz kullanımla mahvedersiniz pili kayınpeder mesela lenovo k4 notu u ona vermiştik 8ayda pili mahvetti. garantiye göndermemiz lazım pil yüzünden.

bakicikrikci

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
28
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
pilin düşmanı kullanımdır düzensiz kullanımla mahvedersiniz pili kayınpeder mesela lenovo k4 notu u ona vermiştik 8ayda pili mahvetti. garantiye göndermemiz lazım pil yüzünden.
Aynen katiliyorum. Bu durum tamamen kisiye gore degisiyor kullanimina bagli olarak. Farkli bir marka olmasindan kaynakli huysuzlandim biraz ama bosaymis.

m35

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
31
Adım
mustafa
Cihazım
mi5s
ya sonucta pil üreten firmalar belli tıpkı ekran gibi işlemci gibi belli başlı üreticiler var. soketi değiştir başka bi markaya ver gitsin hep aynı nane.
yani bu devirde pilden kaynaklı sorun ancak kullanıcıdan olur birde samsung gibi deli cesaretiyle katmanları inceltirse olur

bakicikrikci

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
28
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
ya sonucta pil üreten firmalar belli tıpkı ekran gibi işlemci gibi belli başlı üreticiler var. soketi değiştir başka bi markaya ver gitsin hep aynı nane.
yani bu devirde pilden kaynaklı sorun ancak kullanıcıdan olur birde samsung gibi deli cesaretiyle katmanları inceltirse olur
Kesinlikle haklisiniz. Siz de mi 6 kullaniyorsunuz?

m35

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
31
Adım
mustafa
Cihazım
mi5s
evet suan mi6 kullanıyorum şarjım şuan %59
çok aşırı yogun kullanırsam 6-7 saat arası ekran süresi alıyorum aksamına ya yatmadan önce larja takmış oluyorum yada eve gidip aksam yemegini yedikten sonra oda oyun oynarsam :)

bakicikrikci

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
28
Adım
Baki
Cihazım
Xiaomi Mi 6
çok aşırı yogun kullanırsam 6-7 saat arası ekran süresi alıyorum aksamına ya yatmadan önce larja takmış oluyorum yada eve gidip aksam yemegini yedikten sonra oda oyun oynarsam :)
Bende 6 saat goruyorum rahat. S7 Edge ten sonra ilac gibi geldi. :) Kamera kisminda biraz iyilestirme lazim sadece. Guncellemeler ne sıklıkla geliyor peki?

thefatality

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
21
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam MIUI hangi sürümü ile çok yoğun kullanım ve 6 7 saat ekran süresi alabiliyorsunuz?

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!