Rehber Batarya Kalibrasyonu

semthan250

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 8
Konular
38
gece telin şarjını bitsin diye video acık şeklde braktm sabaha az kaldıydı neyse bi şeklde 0ladım dediklerinin 1e bir aynısını yaptm twrpdende sıfırladm şarjı smdi taktm şarja bi 10dk şarj simgesi gozktu en son kendlnden acıldı fastboota düştü bi türlü düzelmiyor rom atmam gerek iş cıktı :(

semthan250

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 8
Konular
38
gece telin şarjını bitsin diye video acık şeklde braktm sabaha az kaldıydı neyse bi şeklde 0ladım dediklerinin 1e bir aynısını yaptm twrpdende sıfırladm şarjı smdi taktm şarja bi 10dk şarj simgesi gozktu en son kendlnden acıldı fastboota düştü bi türlü düzelmiyor rom atmam gerek iş cıktı :(
twrpde şarjı bitirim derken cihazı twrpden b yuvasına almışım baştan twrp yükledim a yuvasına aldım düzeldi**

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
twrpde şarjı bitirim derken cihazı twrpden b yuvasına almışım baştan twrp yükledim a yuvasına aldım düzeldi**
Yani sisteme herhangi bir ciddi müdahalede bulunmadığımız için konuda ki adımlarda cihazı fastboota vs. dusurebilecek bir şey söz konusu değildi zaten :)

Fatihibrahim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih İbrahi
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
3
Ciddi anlamda çok işe yaradı mi 9t ricedroid 5.0 romunda bu ekran süresini aldım günde 2 sefer şarja takardım tek şarjla 1 günü çıkardı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Ciddi anlamda çok işe yaradı mi 9t ricedroid 5.0 romunda bu ekran süresini aldım günde 2 sefer şarja takardım tek şarjla 1 günü çıkardı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
O zaman iyi kullanımlar hocam :) ise yaradığına sevindim

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
iyi forumlar üstadım kolay gelsin, ben yakın zamanda mi 9t cihazımı 3-5 kez fasboot ile sıfırladım rom denemeleri nedeniyle...cihazım 3 seneyi biraz geçiyor ve orjinal batarya hala stabile yakın çalışıyor, yani gereksiz şarj düşmeleri vs yok denecek kadar az ...şimdi bu durumda bu işlemi yapmam sizce gerekli mi yada bataryanın artık bittiğini düşündüğüm an mı yapmalıyım... yada bu kadar rom denemesinden sonra 1 kerede olsa yapılmalı mı .. birde bu batterystats.bin dosyasını sildik diyelim , cihazı yeniden başlattığımızda tekrar önyüklenecek mi batterystats.bin dosyası .. kpss paragrafı gibi oldu idare edin :)

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
iyi forumlar üstadım kolay gelsin, ben yakın zamanda mi 9t cihazımı 3-5 kez fasboot ile sıfırladım rom denemeleri nedeniyle...cihazım 3 seneyi biraz geçiyor ve orjinal batarya hala stabile yakın çalışıyor, yani gereksiz şarj düşmeleri vs yok denecek kadar az ...şimdi bu durumda bu işlemi yapmam sizce gerekli mi yada bataryanın artık bittiğini düşündüğüm an mı yapmalıyım... yada bu kadar rom denemesinden sonra 1 kerede olsa yapılmalı mı .. birde bu batterystats.bin dosyasını sildik diyelim , cihazı yeniden başlattığımızda tekrar önyüklenecek mi batterystats.bin dosyası .. kpss paragrafı gibi oldu idare edin :)

İyi forumlar hocam. Pil performansınızdan memnunsanız yapmanızı önermem, boşuna uğraşmış olursunuz.

Bu işlemin rom ile alakası pek fazla yok. Önemli olan detay bataryanın tamamen bitirilmesi. Batarya bittiğinde kendi istatistikleri de sıfırlanıyor. Genelde kalibrasyonu bozan şey şarja takılıyken cihazı kullanmak gibi senaryolarda söz konusu oluyor.

Batterystats.bin dosyasını sildiğinizde cihazı yeniden başlattığınızda oluşturulur. Her yeniden başlatmada da güncellenir.

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Root'a gerek yok alında. O dosyayı TWRP File Mabager'den TWRP açıkken silebilirsiniz.

Üst Alt