Yardım Batarya değişimi sonrası Ekran süresi

arcarta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
M8
Konular
6
Selam arkadaşlar. Ben M8 kullanıcısıyım. Telefonu ilk çıktığında almıştım yaklaşık 2 sene oldu belki de geçti... Geçen hafta batarya da yaşadığım problem için ilk defa batarya değiştirme işlemini yaptım. Sonra ki gün telefonu kullandığımda 8 saatlik ekran açık süresi aldım, bu beni tatmin ediyordu fakat diğer gün 6.5 saat civarına indi bu dilim buda ortalama tatmin ediyordu. Fakat geceleri telefonu kullanmadığım halde sabah kalkınca 15-20 şarj azalması yaşıyordum onun için telefonu kapatarak uyuyordum. Fakat bugün anormal bir şekilde 1 saat 50 dakika da 40 şarj indi. Normalde 40 şarj 2 saat 30 dakika falan sürüyordu. Batarya değişim işleminden sonra günde 1 kere şarj ediyorum ve 6-7 saat sürüyor şarjda bırakıyorum. Şarj olduktan sonra oyun oynamıyorum video izliyorum. Orijinal şarj aleti hızlı şarj destekliyor ve bataryayı bozmamak için farklı bir şarj aleti kullanıyorum. Acaba ne yapmam lazım?

Royalclass

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 6
Konular
30
Selam arkadaşlar. Ben M8 kullanıcısıyım. Telefonu ilk çıktığında almıştım yaklaşık 2 sene oldu belki de geçti... Geçen hafta batarya da yaşadığım problem için ilk defa batarya değiştirme işlemini yaptım. Sonra ki gün telefonu kullandığımda 8 saatlik ekran açık süresi aldım, bu beni tatmin ediyordu fakat diğer gün 6.5 saat civarına indi bu dilim buda ortalama tatmin ediyordu. Fakat geceleri telefonu kullanmadığım halde sabah kalkınca 15-20 şarj azalması yaşıyordum onun için telefonu kapatarak uyuyordum. Fakat bugün anormal bir şekilde 1 saat 50 dakika da 40 şarj indi. Normalde 40 şarj 2 saat 30 dakika falan sürüyordu. Batarya değişim işleminden sonra günde 1 kere şarj ediyorum ve 6-7 saat sürüyor şarjda bırakıyorum. Şarj olduktan sonra oyun oynamıyorum video izliyorum. Orijinal şarj aleti hızlı şarj destekliyor ve bataryayı bozmamak için farklı bir şarj aleti kullanıyorum. Acaba ne yapmam lazım?
Piyasadaki bataryalar maalesef çok kaliteli değil serviste değiştirmek.en iyisi

MI CC9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Orijinal şarj aleti kullanın her zaman için pilin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız yüzde 80e kadar şarj edin ve yüzde 10un altına düşürmeyin pili bu şekilde daha uzun ömürlü kullanılabilir pil

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
yan sanayi piller malesef kalite kalite orjinalde bulunması zor deji gibi en azından yorumları iyi olan bilindik marka seçip alıp taktıra da bilirsiniz ,

Yan sanayide en kötüsü mah değerlerinin üzerinde yazanlar gibi olmamasıdır . pil uygulamaları ile de test ede bilirsiniz ,

Oyla:
Üst Alt