Yardım Batarya %20 civarında kapanıyor

Ultrablue

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Fatih Seki
Cihazım
Mi 5s Plus
Mi 5s Plus kullanmaktayım. 1 yıl boyunca sorunsuz kullandım. Geçenlerde birden batarya %20 civarında kapanmaya başladı. Sonra bu yükselerek %80'e kadar çıktı. Sonra telefonu servisine (delta servis)e gönderdim. Anakarta sıvı temas ettiğinden dolayı bu sorunun ortaya çıktığını söylediler. 1100 TL ücretle anakart değiştirileceğini söylediler. Onaylamadım telefonu tamir edilmeden geri istedim. Telefon gelince kendim internetten batarya sipariş ettim ve bataryasını değiştirdim. 1 aya yakın normal bir şekilde kullandım. Ama şimdi tekrardan %20 civarında kapanmaya başladı. Sorun sizce gerçekten anakartta mı? Anakarttaysa komple anakartı değiştirmeden bunu çözmenin bir yolu yok mu?

Poros

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Berkay
Cihazım
Mi8
Meslek
Müzisyen
Bana kalırsa daha fazla masraf etme telefona o masraf için vereceğin paraya yeni telefon alırsın

Ultrablue

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Fatih Seki
Cihazım
Mi 5s Plus
Orjinal bir batarya denemek lazım, bataryadan olma ihtimali yüksek tabi bir de temiz bir format atın.
Format attım ama yine aynı sonucu verdi. Bataryanın orjinal olup olmadığına emin değilim ama şuan yeni bir batarya alabilir miyim bilmiyorum.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omurserap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Omur
Cihazım
Mi6
Bu sanki yazida yazan telefonun komple kapanmasını söylüyor senin anlatmana göre şarj belli sürede cep kapanıyor ,arkadaşın dediği gibi pilin orjinalmi bilmiyorum ama değilse orijinal pil ile dene olmazsa götür bir tanıdık telefoncuya bir baktır derim ,1.100 TL kimse vermez

Ultrablue

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Fatih Seki
Cihazım
Mi 5s Plus
Bu sanki yazida yazan telefonun komple kapanmasını söylüyor senin anlatmana göre şarj belli sürede cep kapanıyor ,arkadaşın dediği gibi pilin orjinalmi bilmiyorum ama değilse orijinal pil ile dene olmazsa götür bir tanıdık telefoncuya bir baktır derim ,1.100 TL kimse vermez
Anakartı tinerle temizlesem sorunun çözülme ihtimali var mıdır?

omurserap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Omur
Cihazım
Mi6
Powebank olmaz gece powarbankta unutur zaten sorun var cepte uyurken p.bankta bırakma
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tinerle temizlemeye kalkarsa cep ölür

Ultrablue

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Fatih Seki
Cihazım
Mi 5s Plus
Powebank olmaz gece powarbankta unutur zaten sorun var cepte uyurken p.bankta bırakma
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tinerle temizlemeye kalkarsa cep ölür
Bazı sitelerde tinerle temizlenebilir diyordu bi kaç videoda da tinerle temizliyorlardı sorunsuz çalışıyordu. Tiner dışında herhangi birşeyle temizleyemez miyim anakartı?

Poros

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Berkay
Cihazım
Mi8
Meslek
Müzisyen
Bazı sitelerde tinerle temizlenebilir diyordu bi kaç videoda da tinerle temizliyorlardı sorunsuz çalışıyordu. Tiner dışında herhangi birşeyle temizleyemez miyim anakartı?

Tinerle temizleyebilirsin aslında bağlantıları tekrar takabilirsin sorun olmaz

dj_yuxexes

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Bu gibi anakart temizliğinde selülozik tiner kullanılır. Ancak siz bu işlem için geç kalmışsınız sıvı teması olduktan sonra telefon kuruduktan hemen sonra açılıp temizlenmesi lazımdı. Şimdi oksitlenme nerelerde var kalıcı bir hasar verdi mi bilinmiyor. Temizlense de sorunlarınız devam edebilir.

Üst Alt