Yardım Batarya 100 olmuyor (AOSP tabanlı rom sonrası)

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Arkadaşlar havoc os a geçtim sonra pek alışamayıp miui pro ya geri döndüm ama bataryam 100 olmuyor 96 da akımı kesiyor başka miui romları da denedim yardım edebilir misiniz lütfen? Bir ara telefon cebimdeyken şarjının sonradan %4 arttığını gördüm ama sadece bir seferlik oldu.

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Stock miui da %100 e kadar şarj oluyorsa bu sorun custom romun kernelinden kaynaklanmaktadır. Note 3 pro zamanında farklı kernel atınca bu sorun çıkıyordu.
bende android pie romu kurduktan sonra çıktı, miui pro denedim ros denedim masik denedim hiçbirinde 100 e kadar dolmuyor

Oyla:

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
aynı sorun bendede olmuştu denemediğim yol kalmamıştı en sonunda arka kapağı açıp pil soketini çıkarttım 5 dk bekledim sonra geri taktım düzeldi

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Yine %95'te takıldı. Pili sökecektim ancak pena ve kart ile ne kadar zorlasam da yanlara gram oynama olmadı. Telefonun kasası çok sağlam. Açmak için kolay bir yol veya araç var mı? Pena açmak için yetersiz geldi. Kaydırmadan baskı uygulamama rağmen gram hareket etmiyor kasa.

Zenex hocam size şeyi sormak istiyorum. Pil %95 iken kilit ekranında 200mAh ile şarj olduğu görünüyor. Bu yüzden dolmuyor olabilir mi? %70'te iken 1600 görünürken %95'te bu değer 200 oluyor. Ama ne kadar beklersek bekleyelim hiç tam dolmuyor. Bunun pile zararı olur mu? Pile zararı olmazsa hiç uğraşmayacağım bununla.

Oyla:

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Yine %95'te takıldı. Pili sökecektim ancak pena ve kart ile ne kadar zorlasam da yanlara gram oynama olmadı. Telefonun kasası çok sağlam. Açmak için kolay bir yol veya araç var mı? Pena açmak için yetersiz geldi. Kaydırmadan baskı uygulamama rağmen gram hareket etmiyor kasa.

Zenex hocam size şeyi sormak istiyorum. Pil %95 iken kilit ekranında 200mAh ile şarj olduğu görünüyor. Bu yüzden dolmuyor olabilir mi? %70'te iken 1600 görünürken %95'te bu değer 200 oluyor. Ama ne kadar beklersek bekleyelim hiç tam dolmuyor. Bunun pile zararı olur mu? Pile zararı olmazsa hiç uğraşmayacağım bununla.
telefon %90 dan sonra adaptörün ve bataryanın daha fazla ısınmaması + yeteri kadar şarj olduğu için hızlı şarjı keser bu yüzden akım değeri düşer. Benim gibi akım değeri 0 lanmıyorsa sorun yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Stock romu mi flash ile atıp deneyiniz.
globalin yüzünü görmek bile istemiyorum artık hocam :D tüm uygulamalarımı dosyalarımı anca dizdim şuanki roma, twrp siyle rootuyla tekrar uğraşmak istemiyorum büyük ihtimal böyle kullanmaya devam edeceğim

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Aslında ben her cihazı tırnaklarımla söküyorum :) baş parmağınızın tırnağını köşelerden kasaya sokmaya çalışın :)

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Aslında ben her cihazı tırnaklarımla söküyorum :) baş parmağınızın tırnağını köşelerden kasaya sokmaya çalışın :)
Sanki kenarları yapışmış gibi cihazın gram kımıldamıyor hocam. Baş parmağımla çıkarabileceğim tarzda olsaydı pena ile o kadar zorladığımda çok rahat çıkmış olurdu. Yine de biraz daha zorladım oynamadı kasa. Cidden sağlam takmışlar. Yıl sonuna kadar bu ROM tekrar güncellenir. Kernel güncellenirse sorunun düzeleceğine inanıyorum ben. Farklı kernel'lara baktım ancak bunun ayarında güzel bir şey de bulamadım. :)

telefon %90 dan sonra adaptörün ve bataryanın daha fazla ısınmaması + yeteri kadar şarj olduğu için hızlı şarjı keser bu yüzden akım değeri düşer. Benim gibi akım değeri 0 lanmıyorsa sorun yok.
Sıkıntı şu ki o akım değeri ekran açıkken gösterdiği değer. Ekran zaten 200mAh enerji harcadığına göre hiç dolmaması lazım teorik olarak.

Oyla:
Üst Alt