Soru Başka marka şarj adaptörü ile dokunmatik problemi

wert34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Arkadaşlar Çin'den hoco marka Qualcomm 3.0 hızlı şarj uyumlu bir adaptör aldım. Hızlı şarjı yapıyor bu konuda bir problem yok. Ama şöyle bir tuhaflık fark ettim. Bahsettiğim adaptör ile şarj olurken telefonun dokunmatiği düzgün çalışmıyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Ya da konu hakkında fikri olan var mıdır? Bu adaptörü kullanırsam telefona bir zararı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler. Mesela normalde klavyede bir tuşa basılı tutunca harf basmayı tekrarlamıyor ama bu adaptörü kullandığım zaman sürekli harf basıyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

borabey06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
3
voltaj dengesizliği ile alakalı başka adaptörün varsa onu kullan mecbur kalmadıkça benimde başıma geldi kalitesiz şarj cihazlarında oluyor

Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Aynı problemi telefonu bilgisayara bağlamaya çalışırken usb hata ayıklama modunu açmaya calisirken yaşamıştım kullandığım kablo orjinaldi

Oyla:

wert34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Aynı problemi telefonu bilgisayara bağlamaya çalışırken usb hata ayıklama modunu açmaya calisirken yaşamıştım kullandığım kablo orjinaldi

Demek ki voltajla alakalı bir durum. Bende orijinal kablo ile şarj ettim bu arada sadece adaptör farklıydı. Bir de %95 den sonra tekrar denedim fakat bahsettiğim sorun olmadı bu sefer

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Resmi Qualcomm Sertifikasyon desteği olmayan bir adaptör. Bu yüzden başka kaliteli bir adaptör kullanım (Aukey, Tronsmart, Anker gibi).

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
o şarj aletini 1 ay daha kullanırsan ya bataryan yada dokunmatiğinde sorun çıkacak. dokunmatikte ki o sorun ac voltajı dc ye tam çeviremediği için dengesiz davrandığı için oluyor öneri olarak elinizden geldiğince cep telefonlarının kutusundan cıkan şarj aletlerini kullanmanızı öneririm yada çokfazla önerilen sorun çıkarmayan şarj aletlerinden alın yoksa pirinç e giderken evdeki bulgurdan olursunuz :)

Oyla:

wert34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 6
Konular
1
o şarj aletini 1 ay daha kullanırsan ya bataryan yada dokunmatiğinde sorun çıkacak. dokunmatikte ki o sorun ac voltajı dc ye tam çeviremediği için dengesiz davrandığı için oluyor öneri olarak elinizden geldiğince cep telefonlarının kutusundan cıkan şarj aletlerini kullanmanızı öneririm yada çokfazla önerilen sorun çıkarmayan şarj aletlerinden alın yoksa pirinç e giderken evdeki bulgurdan olursunuz :)
Zaten orijinal şarj adaptörü elimde mevcut bir tanede yedek olsun diye almıştım sağolun cevabınız için

Oyla:
Üst Alt