Recovery Başımdan geçen saçma 4 gün:(

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
5 ay önce aldım telefonu, bootloader açık, twrp kurayım dedim 1de1 tamam , twrp açılıyor ne göreyim siyah ekran, hiçbirşeye dokunmadım, dokunmadığım halde herşeyim silindi. Hemde siyah ekranda iken ekranı görmeden. Başka twrp indirdim Fastboot ile kurdum bir baktım dokunmatik çalışmıyor, hiçbir kaydırma yapamıyorum. Gece oldu tabi 3. YouTube açtım orda bir twrp buldum Fastboot ile kurdum bu sefer oldu romu yükledim format data yapmam gerekiyormuş yapmadım magisk gerekiyormuş kurmadım. Hoop bootloop. Tabi ilk xiaomi telefonum kafayı yiyorum. Neyse eskiden beri tecrübe var twrp tekrar girdim forumu da okudum format data yaptım romu kurup magisk yükledim açıldı. Derin bir oh çektim. Açıldığında bir baktım root olmamış. Hadi bir daha twrp girdim magisk flashlayayim diye bir baktım dahili hafıza 0mb. Tekrar yeniden başlat magisk bellek kartına at tekrar yükle oldu saat 5.30 sonra derin nefes alıp uyudum:D
Magisk twrpyi kalıcı yapıyor mu? Bende şuan twrp açılıyor magisk var ama güncelleme sonrası gitmesinden korkuyorum. Gidince de tel fastbootta kalıyor.

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Magisk twrpyi kalıcı yapıyor mu? Bende şuan twrp açılıyor magisk var ama güncelleme sonrası gitmesinden korkuyorum. Gidince de tel fastbootta kalıyor.
Twrp yi tekrar kurarsınız hocam sıkıntı değil.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Yok hocam twrp kalıcı değilse güncelleme yap dediğinde mi ekranında kalıyor ve tekrar cin rom atip twrp kurup global rom atıp kurmak gerekiyor
Aatığım hikayede yazdım çin romu ile alakası yok bence (bilmiyorum benim twrp biraz değişik) bilgisayar dan fastboot boot (hernwyse ismi).img yaptıktan sonra ben ses aç+güç tuşuna basıyordum.fakat bu yanlış imiş.sadece ses açma yeterliymiş .4 gün eziyet çektim fakat iyi bir tecrübe edindim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aatığım hikayede yazdım çin romu ile alakası yok bence (bilmiyorum benim twrp biraz değişik) bilgisayar dan fastboot boot (hernwyse ismi).img yaptıktan sonra ben ses aç+güç tuşuna basıyordum.fakat bu yanlış imiş.sadece ses açma yeterliymiş .4 gün eziyet çektim fakat iyi bir tecrübe edindim
Ha bide bilmiyorum ama şunu da deneyebilirsin günceleme ye gelip ek paketi seç yapabilirsin.şu an aklıma gelen bu ama sonrasında ne olacağını bilmiyorum.Denemedim.Foruma sorup daha fazla bilgi alabilirsin.Sağlıcakla kalın .

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Evet magisk twrpyi kalıcı yapıyor

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14
Global romsa manuel göncelleyip twrp'yi kapatmadam magisk flashlayınca silinmez
Aynen üstadın dediği gibi güncellemenin zip halini manüel indirip wipe işlemi yapmadan da flashlayabilirsiniz veri kaybı olmaz (her zaman temiz kurulum iyidir) ardından kapatmadan üzerine magisk

Üst Alt