Yardım Banka Uygulamaları Root Yüzünden Uygulamadan Atıyor

ali072

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi note 10
Konular
34
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Endonezya 12xxx
Telefon Modeli
Redmi note 10 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba yd redmi note 10 pro cihazım plaka atıldığı için banka uygulamalarında sorun çıkıyor denizbank uygulaması root yüzünden uygulamadan atıyor rootu gizlemenin bir yolu var mıdır?

Örnek mesaj
Degerli Musterimiz, Mobil Bankacilik uygulamasina baglanmis oldugunuz cihazinizin orijinal yaziliminin degistirilmis olmasi (Root & JailBreak) nedeni ile isleminizi gerceklestiremiyoruz. Bankamiz politikasi geregi MobilDeniz uygulamasina orijinal yazilimi olan cihaz ile baglanilmasi gerekmektedir. Islemlerinizi Subelerimiz araciligi ile gerceklestirebilirsiniz. Islem bilginiz disindaysa 0850 222 0 800 u arayiniz. B002
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Kusura bakmayın hocam. Cihazı sıfırlamadan rootu kaldırmamın bir yolu var mı? Teşekkür ederim.
yani varda sizde bunu yapacak çaba göremiyorum. etiket atarak sihirli değnek bekler gibi bir haliniz var ama maalesef böyle bir çözüm yok :)

konuya dönersek. mevcut romun fastboot sürümünü bilgisayara indirip zipten çıkarın.
images klasöründen boot.img ve recovery.img dosyasını kopyalayıp daha önce kurmuş olduğunuz minimal adb and fastboot programının dizinine atın.,
cihazı fastboot mod da pc ye bağlayıp:
1- fastboot flash boot boot.img
2- fastboot flash recovery recovery.img
komutları ile yükleyin.
3- Bu konuya yükledim ama olmadı cevabını yazarsanız otamatik cevap: İşlemde hata vardır yükledikten sonra adb ekranının görüntüsünü atın bakalım..

Oyla:

ali072

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi note 10
Konular
34
yani varda sizde bunu yapacak çaba göremiyorum. etiket atarak sihirli değnek bekler gibi bir haliniz var ama maalesef böyle bir çözüm yok :)

konuya dönersek. mevcut romun fastboot sürümünü bilgisayara indirip zipten çıkarın.
images klasöründen boot.img ve recovery.img dosyasını kopyalayıp daha önce kurmuş olduğunuz minimal adb and fastboot programının dizinine atın.,
cihazı fastboot mod da pc ye bağlayıp:
1- fastboot flash boot boot.img
2- fastboot flash recovery recovery.img
komutları ile yükleyin.
3- Bu konuya yükledim ama olmadı cevabını yazarsanız otamatik cevap: İşlemde hata vardır yükledikten sonra adb ekranının görüntüsünü atın bakalım..
Deneyeceğim hocam :)

Anladığım kadarıyla..

Fastboot romdan çıkardığım Boot.img ve recovery.img dosyalarını fastboot rom yükleme programına atacağım. minimal adb kısmını anlayamadım :/ cihazı bağlayıp fastboot moduna geçeceğim ve boot.img ve recovery.img dosyalarını tek tek yükleyeceğim. Ve cihaz sıfırlanmadan root kaldırılmış olacak.

Doğru anlamış mıyım hocam :)
Teşekkür ederim.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Deneyeceğim hocam :)

Anladığım kadarıyla..

Fastboot romdan çıkardığım Boot.img ve recovery.img dosyalarını fastboot rom yükleme programına atacağım. minimal adb kısmını anlayamadım :/ cihazı bağlayıp fastboot moduna geçeceğim ve boot.img ve recovery.img dosyalarını tek tek yükleyeceğim. Ve cihaz sıfırlanmadan root kaldırılmış olacak.

Doğru anlamış mıyım hocam :)
Teşekkür ederim.
anlayamadığınız kısımları google a yazabilirsiniz mesela google a minimal adb and fastboot yazsanız çıkan sayfalardan bunun bir uygulama olduğunu ve indirip pc ye kurulması gerektiğini anlarsınız ama pek araştırmacı bir yapınız yok. Eğer olsaydı dün konu açmışsınız şimdiye kadar çoktan bu sorunu çözerdiniz. Çünkü size üstte verdiğim bilgiler forumda defalarca paylaşıldı. Yani bu sorunu ilk yaşayan siz değilsiniz.. Aşağıdaki linki lütfen kullanın faydalıdır..

Oyla:
Üst Alt