Soru Band 20

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Band 20 ile ilgili konuları burada toplayabiliriz. Öncelikle sorunun tanımını yapalım.

Gerek bu forumda, gerek donanımhaberde, IMEI atıldıktan sonra, çoğu kişi, band 20'nin gittiğini ve 800MHz üzerinden hizmet alamadığını belirtmiş. Bazıları telefonun genel çekim performansında kötüleşme hissettiklerini söylemiş.

IMEI atıldıktan sonra band 20'nin gitmesi, gerçek bir durum mudur ? Sadece band 20 çeken yerde deneme yapan biri var mıdır ?

Turkcell'in band 20 kullanmadığı, Vodafone'un sadece kırsalda band 20 kullandığı söyleniyor. Türk Telekom'da durum nedir ?

Çift hat kullananların deneyimleri nelerdir ?

IMEI atma işlemi, neden sadece band 20'yi etkilemektedir ? Bu banda özel durum nedir ?

IMEI kaydı yapmış ve yapmamış kişiler, mevcut bandlara Network Signal Guru uygulamasıyla ile bakıp ekran görüntüsü alıp, paylaşabilirler mi ? Ve yine kullandıkları rom'u yazabilirler mi ? Elimizde konu ile ilgili gerçek bir bilgi olması için mümkün olduğunca fazla kullanıcıdan veri almalıyız. En az 10-15 kullanıcı.

Sorunu yaşadığını iddia edip çözüm bulan biri var mıdır ?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Facebook gruplarında, imei işleminden sonra mi9se de band 20 gidiyor dediğimde bazı kesimler tarafından resmen linç yedim. Mantık belli 'band 20 donanımsaldır imei işlemi ile gitmez daha neler duyacağız'. Kamerada donanımsal ama sürücüsü programı olmazsa çalışır mı? Evet haklısın daha duyacağın göreceğin çok şeyler var. Herşey den tam emin olmadan konuşmamak lazım bu hayatta. Ayrıca band 20 gitmiyor diyenlerden çalıştığına dair 1 tane bile geri dönüş gelmedi daha..
Konu dışı olacak ama, teknik konuları kendi forumları haricinde ayak altı olmuş sosyal medyada tartışmıyorum, bilgi paylaşmıyorum... :-x

Oyla:

Roadronners

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
2
Global değilse ,band20 özelliği yok hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Network Signal guru ile hangi band lar telefonunuzda açık öğrenebilirsiniz. Program root istiyor lakin
İyi günler xiaomi resmî sitesinde bant 20 desteği var diyor.

Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Konu dışı olacak ama, teknik konuları kendi forumları haricinde ayak altı olmuş sosyal medyada tartışmıyorum, bilgi paylaşmıyorum... :-x
Kesinlikle haklısınız. Cihazı facebook fotoğraflarında gördüğü kadar tanıyan insanlar bile yorum yapıyor. Tabi içine biraz ukalalık serpiştirmeyide ihmal etmiyor sonuç malum..

Oyla:

Bada

ツ ꧁☪꧂ツ
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Poco x3
Meslek
Adliye personeli
Konular
7
İyi günler xiaomi resmî sitesinde bant 20 desteği var diyor.
Tamam global olan versiyonlarda var. Eğer global değilse Çin pazarı için üretilmiş demektir. O versiyonda band20 yok. Benim global. Ama IMEI yüzünden band20 yok şuan

Oyla:

Roadronners

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
2
Tamam global olan versiyonlarda var. Eğer global değilse Çin pazarı için üretilmiş demektir. O versiyonda band20 yok. Benim global. Ama IMEI yüzünden band20 yok şuan
Mi 8 icin öyle bir ayrım yok tüm sürümlerinde bant 20 desteği var global yada Çin versiyonu fark etmiyor. Çin sürümünde Google hizmetleri yok. İngilizce ve Çin dileri var birde Çin özel uygulamalar var

Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Mi 9se imei den sonra oluşan band 20 sorununun ileriye dönük çözüleceğini düşünüyorum.

Oyla:

Bada

ツ ꧁☪꧂ツ
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Poco x3
Meslek
Adliye personeli
Konular
7
Mi 8 icin öyle bir ayrım yok tüm sürümlerinde bant 20 desteği var global yada Çin versiyonu fark etmiyor. Çin sürümünde Google hizmetleri yok. İngilizce ve Çin dileri var birde Çin özel uygulamalar var
Yanlış biliyorsunuz .global olanlarda sadece band20 özelliği var. Çin için üretilenler de yok. Varsa kanitiniz SS ile ,kanıtlayan.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 9se imei den sonra oluşan band 20 sorununun ileriye dönük çözüleceğini düşünüyorum.
+1

Oyla:

HüseyinAvcı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
Eczane Teknikeri
Konular
32
Band 20 desteği eğer kırsal bölgelerde çekmeme problemine sebep oluyorsa bende ki mi 8 de band 20 var demektir. Çünkü istanbuldan Diyarbakıra otobüs yolculuğu ile geçemdiğim dağ bayır yoktu. Hatta ve hatta kardeşimde 7 plus bende mi 8 var onun çekmediği yerde benim telefonum çekiyordu. İkiside Türk Telekom

Oyla:

CeCe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
Qualcom cihazlarda LTE band açma yöntemleri var diye biliyorum internette. Bu yöntemler ile imei atılmış cihazın band 20'si tekrar aktif edilemez mi?

Oyla:
Üst Alt