Sohbet band 20

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38
mi5 kullanıyorum, telefon üzerinden band 20 destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim.

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
mi5 kullanıyorum, telefon üzerinden band 20 destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim.
Eğer varsa cihazınızdan Ayarlar > Telefon hakkında > Doğrulama içinde CMIIT ID(Çin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kayıtlı Cihazlar) sertifika kimliğine bakıp sorgulayabilir desteklenen frekans aralıklarındaki band desteğine bakabilir yada Qpst Qxdm ile nvram da lte_bc_config alanındaki dec yada hex değerleri binary değerlere çevirerek varsayılan bandları okuyabilirsiniz.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Eğer varsa cihazınızdan Ayarlar > Telefon hakkında > Doğrulama içinde CMIIT ID(Çin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kayıtlı Cihazlar) sertifika kimliğine bakıp sorgulayabilir desteklenen frekans aralıklarındaki band desteğine bakabilir yada Qpst Qxdm ile nvram da lte_bc_config alanındaki dec yada hex değerleri binary değerlere çevirerek varsayılan bandları okuyabilirsiniz.
diyecek birşey kalmadı hocam :) bu arada configdeki bilgileri degiştirdiğimiz zaman banlar açılabiliyor mu? çipset destegi var diyelim yazılımsal olarak kapalıdır gibi bir düşüncem var network signal guru gibi bir program ile de açılabiliyordu öyle birşeyler okumuştum sizde dogru bir bilgi varmı bu konuda ?

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
diyecek birşey kalmadı hocam :) bu arada configdeki bilgileri degiştirdiğimiz zaman banlar açılabiliyor mu? çipset destegi var diyelim yazılımsal olarak kapalıdır gibi bir düşüncem var network signal guru gibi bir program ile de açılabiliyordu öyle birşeyler okumuştum sizde dogru bir bilgi varmı bu konuda ?
Yazılımsal olarak band kilitleri kaldırılsa bile donanımsal olarak modüldeki bacak bağlantıları boşta olduğu için bazı bandlar kullanılamıyor, bu noktada signal guru sadece test amaçlı kullanılır.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Yazılımsal olarak band kilitleri kaldırılsa bile donanımsal olarak modüldeki bacak bağlantıları boşta olduğu için bazı bandlar kullanılamıyor, bu noktada signal guru sadece test amaçlı kullanılır.
peki hocam şu şekilde sorayım şimdi telefon 4 g den bağlanıyor 800 bandı mı yoksa 1800 mü onu nereden anlayabiliriz network guru gösteriyor diyorlar ama tam anlayamadım

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
peki hocam şu şekilde sorayım şimdi telefon 4 g den bağlanıyor 800 bandı mı yoksa 1800 mü onu nereden anlayabiliriz network guru gösteriyor diyorlar ama tam anlayamadım
Bu uygulamayı çalıştırınca sağ üsttte band numarası yazar:

Bu da LTE band listesi:

Her bağlantı türünün böyle ayrı ayrı frekans band listeleri var.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26

Bu da LTE band listesi:

Teşekkürler

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38

Bu da LTE band listesi:

uygulama da band 7 yazıyor nr anlama geliyor

Üst Alt