Sohbet bademciklerini aldıran var mı

Kadir Kılıf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir Kılıf
Cihazım
mi11t
Meslek
Öğrenci
Konular
71
hocam on sekiz yaşımdayım kendimi bildim bileli yılda en az iki üç kere bademciklerimden dolayı soğuk algınlığı ve antibiyotik kullanmak zorunda kalıyorum. daha bir iki ay önce bir kutu 1000mg antibiyotik bitirmiştim şimdi yine yavaştan yavaştan uyandığımda yanmalar oluyo. sadece soğuk algınlığı ilacıyla da geçmiyo ille antibiyotik almalıyım. forumda bademciklerini aldıran üyeler var mı? aldıktan sonra nasıl oldu? pişman mısınız?

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
En basit ameliyat derler bademcik için sonrasında da bolbol dondurma yemenizi tavsiye ederler aldıran arkadaşlarım olmuştu aldirmayip ısrarla devam edenlerde sonuçta öyle aman aman hayatınızı etkileyen bir durum değil içiniz nasıl rahat edecekse o yoldan ilerlemenizi tavsiye ederim

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
hocam on sekiz yaşımdayım kendimi bildim bileli yılda en az iki üç kere bademciklerimden dolayı soğuk algınlığı ve antibiyotik kullanmak zorunda kalıyorum. daha bir iki ay önce bir kutu 1000mg antibiyotik bitirmiştim şimdi yine yavaştan yavaştan uyandığımda yanmalar oluyo. sadece soğuk algınlığı ilacıyla da geçmiyo ille antibiyotik almalıyım. forumda bademciklerini aldıran üyeler var mı? aldıktan sonra nasıl oldu? pişman mısınız?
Ben aldırdım 2-3 gün konuşamadım yediklerim sıvıydı çorba v.s süt içtim sürekli dondurma yedim acı çekmedim ama kış aylarında bademcik aldırmak biraz tehlikeli olabilir öksürürsen dikişlerin patlar...

Kadir Kılıf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir Kılıf
Cihazım
mi11t
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Ben aldırdım 2-3 gün konuşamadım yediklerim sıvıydı çorba v.s süt içtim sürekli dondurma yedim acı çekmedim ama kış aylarında bademcik aldırmak biraz tehlikeli olabilir öksürürsen dikişlerin patlar...
hocam 2-3 gün konuşamamak sorun değil de bademcikleri aldıktan sonra hasta olma süreci nasıl ilerliyor? çünkü bademcikler olunca bakteriler orada kalıyor ve vücuda, özellikle ciğerlere gitmesini engelliyor ama bademcik olmayınca bu süreç nasıl işliyor? yani bademciklerim bakterileri tutuyor ki şişip beni hasta ediyor, bademcikleri alınca beni hasta eden virüsler beni yine başka bir yerden hasta etmiyor mu?

Hitmantextil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
11
hocam 2-3 gün konuşamamak sorun değil de bademcikleri aldıktan sonra hasta olma süreci nasıl ilerliyor? çünkü bademcikler olunca bakteriler orada kalıyor ve vücuda, özellikle ciğerlere gitmesini engelliyor ama bademcik olmayınca bu süreç nasıl işliyor? yani bademciklerim bakterileri tutuyor ki şişip beni hasta ediyor, bademcikleri alınca beni hasta eden virüsler beni yine başka bir yerden hasta etmiyor mu?
Bademcikler seni tamamen hastalıktan korumaz, yine de aldırdığında eczaneden vitamin alırsın havalar soğuksa boğazını sıcak tutarsın. Benim bademciklerim yerinde duruyor ama her kış vitamin takviyesi alırım hem çabuk hastalanmazsınız hem de birinden hastalık kaparsanız daha hafif ve hızlı atlatırsınız.

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Evet hocam boğazların sigortası gibidir, bademcik alındığı zaman korktuğunuz gibi olmaz zamanla sizi hasta eden virüs vs. Daha az etki etmeye başlayacak çünkü bağışıklık sistemin daha çabuk adapte olacak diyelim
Selametle

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
benide gece uyutmuyor iltihap kapıyor boğazım ama bademcikleri kontrol ettir bir kaç doktora git birisi burun etleri alalım düzelir diyor diğeri ameliyata gerek yok diyor reflu kaynaklı da olabilir diyor.oğlanın bademcik ev burun etlerini aldırdık durumu iyi ama horluyor ara sıra grip olduğunda.

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
Tabi bende şöyle oldu bademcik ameliyatı olmadan önce kilo problemim yoktu hasta bile olmuyordum kendimi yorgun hissetmiyordum fakat ameliyat olduktan sonra ben kilo almaya başladım hastalıklarım başladı soğuk algınlığı v.s olmaya başladı bende tabi ameliyattan mıdır değil midir bilmem belkide tesadüfendir.

ontix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onurkan
Cihazım
Mi 12T
Konular
1
6 yaşında bademcik ameliyatı olmuştum. Bademcik nasıl birşey bilmiyorum doğal olarak ama yılda 1 kere üşütmeye bağlı olarak vucut hassaslığı dışında hiç hasta olmuyorum. Ameliyat olduktan sonra doktorun istediğin kadar dondurma yiyebilirsin demesi çok güzel birşeydi. Bunu çok net hatırlıyorum. Yarım kilo dondurma yemiştim.

Ameliyat sonrası biraz ağrı sızı vardı diye de hatırlıyorum. 22 yıldır bademciklerim yok ve sanırım büyük bir faydası var. Hayatımda hastalık diye birşey yok. En son ne zaman hasta olup burnunun aktığını bile hatırlamıyorum. Direkt bademciğin olmamasıyla mı alakalı bilmiyorum ama virüs ve mikroplara karşı bağışıklığım yüksek olabilir.

Üst Alt