Soru Ayıplı Ürün Kategorisine Girer Mi?

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Sayın yöneticilerim ve değerli forumdaşlar,

(Öncelikle cihazı aldığım ilk günden itibaren KIRILMAZ CAM ile kullanmaktayım.)

Redmi Note 7 cihazımda birkaç gündür bir sorun farkettim... Malum havaların soğuması ile ekran camında (kırılmaz) bir kalkma/hava boşluğu oluşmuştu. Camdandır diyerek 2. bir kırılmaz cam alıp taktırdım. Yalnız dün akşam itibariyle yine aynı bölgede aynı durum oluştu. (Sanki o bölge ince zımpara ile taşlanmış, hafif pürüzel bir alan oluşmuş gibi.)

Aşağıda ürünün görselini de eklediğim üzere sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Cihaz Hepsiburada satıcısından alınmış olup (15.09.2019), Xiaomi Türkiye Garantili (EVOFONE) cihazdır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Cihaz kullanımına engel değil ama 1.si estetik olarak hoş değil (görmeseydim iyiydi), 2.si ekran camı takınca bir kaç gün sonra o kısımın altı kalkıyor içten içe. İlk etapta toz falan var sanmıştım. Ya da ekran koruyucunun o kısmı düzgün yapışmamıştır sandım ama yok hocam. O kısmı sanki bir yere sürtünmüş gibi duruyor. Optik bezle silince geçiyor ama parmak değince oraya yine belirmeye başlıyor. :/
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam aldıktan sonra hemen taktım camı. Daha cihazı açmadan yani taktım. Ekran koruyucudan değil hocam sorun. Daha önce de "amazon.com.tr" den almıştım Redmi Note 6 Pro. Onda da böyle birşey vardı. Hatta o baya bi çaplıydı. Cihaz değişimi için göndermiştim. Stoklarında olmayınca iade almışlardı. Bakınız...
sorun açıkça belli ama umarım kullanıcı hatası deyip size yıkmazlar...

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Ekranda fiziksel aşınma/darbe varsa, maalesef garanti kapsamında değerlendirilmez, özellikle havadan nem kapan Xiaomi servisleri hiç gözünün yaşına bakmadan kullanıcı hatası der.

Oyla:

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Ekranda fiziksel aşınma/darbe varsa, maalesef garanti kapsamında değerlendirilmez, özellikle havadan nem kapan Xiaomi servisleri hiç gözünün yaşına bakmadan kullanıcı hatası der.
Bakalım hocam. Acaba ne kadar nemliler görelim? :? haha--

Oyla:

HüseyinAvcı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
Eczane Teknikeri
Konular
32
Mi 8 cihazım vardı hocam normalde hep nanocam takılıydı bi gün çıkardım kırlmaz cam taktım. Ekranın tam ortasında hava kalıyordu toz kalmıştır diye dert etmedim sonra yine değiştirdim tekrar aynısı olunca çıkardım kontrol için ekranın tam ortası içine göçüktü ve bu göçük fabrikasyon bir hata sonrasında ise kafama takıldığı için sattım cihazı bi telefoncuya. 6 ay kullandım hiçbir şekilde sorun çıkarmadı sonrasında fark ettim ki benim aldığım yerden alan arkadaşlarımda da aynı sorun var Xiaomi Türkiye garantiliydi cihazlar telefondan soğumasınlar diye de söylemedim onlara çünkü sorun çıkarmıyodu. Eğer fabrikasyonsa normaldir beklerim Xiaomiden

Oyla:

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Hoca
Mi 8 cihazım vardı hocam normalde hep nanocam takılıydı bi gün çıkardım kırlmaz cam taktım. Ekranın tam ortasında hava kalıyordu toz kalmıştır diye dert etmedim sonra yine değiştirdim tekrar aynısı olunca çıkardım kontrol için ekranın tam ortası içine göçüktü ve bu göçük fabrikasyon bir hata sonrasında ise kafama takıldığı için sattım cihazı bi telefoncuya. 6 ay kullandım hiçbir şekilde sorun çıkarmadı sonrasında fark ettim ki benim aldığım yerden alan arkadaşlarımda da aynı sorun var Xiaomi Türkiye garantiliydi cihazlar telefondan soğumasınlar diye de söylemedim onlara çünkü sorun çıkarmıyodu. Eğer fabrikasyonsa normaldir beklerim Xiaomiden
Aynen hocam. Ben pimpirikliyim, yoksa sorun olacak birşey değil. Bir de sürekli hava alıyor o kısmı. O gıcığıma gitti. 30 lira da cam parası ödedik iyi mi? drunk~~

Oyla:

ankarag3lü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
elvin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
birden kendi kendine mi oluştu yoksa ekran koruyucunun kenarlarında tam uymöadığı için 1 mm lik boşlıklar kalıyorora darbe felan mı aldı kendi kendine oluşmaı çok ilginç servis kesinlikle kullanıcı hatası der

Oyla:

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
birden kendi kendine mi oluştu yoksa ekran koruyucunun kenarlarında tam uymöadığı için 1 mm lik boşlıklar kalıyorora darbe felan mı aldı kendi kendine oluşmaı çok ilginç servis kesinlikle kullanıcı hatası der
Yok hocam. Bu 2. cihaz (Redmi Note 6 Pro) aynı durumdan ötürü. Darbe, çizik vs. olsa elle yoklayınca bi pürüzellik olması lazım.

Oyla:
Üst Alt