Soru Ayarlar Uygulamasının Animasyonu Ve Birkaç Soru Daha

• Konbuyu başlatan osido
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 559

osido

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
No
Cihazım
K20
Konular
1
Arkadaşlar merhaba. Buraya yeni üye oldum ve sormak istediğim birkaç soru var. Telefonumu ilk aldığım zaman ayarlar uygulamasına girerken ve çıkarken bir animasyon oluyordu, çarklar oynuyordu. Bu animasyonu niye kaldırdılar acaba? Yeni telefon aldırmaya çalışıyorlarsa bu animasyon için yeni telefon almam ben şahsen, alsam da Xiaomi almam ama bir tarz katıyordu yani telefona, kaldırmaları çok saçma. Birkaç TWRP ve OrangeFox versiyonu denedim ama hiçbirisinde telefonun hafızasına erişemedim. Rastgele harfli dosyalar çıkıyor ve bu yüzden root atamadım telefonuma. Root atmak için OTG kablosu sipariş ettim ve USB bellek ile atmayı planlıyorum. Diğer sorum ise, root atınca telefon içerisinde gelen ve silinmeyen uygulamaları silebiliyormuşuz. Benim de silmek istediğim birkaç tane uygulama var fakat hangi uygulamaları silersem sistemin çökeceğini bilmiyorum. Google'ı ve Google servislerini tamamen silmek istiyorum ama eğer sistem bu servislere bağlıysa ve ben bunları silersem sistem çöker diye korkuyorum. Resmi ROM dosyası kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü diğer ROM dosyalarına pek güvenemiyorum, bazı özellikler çalışmayabiliyor ve en önemlisi de, sistemin içinden güncelleme olmuyor onlarda. GrapheneOS ROM dosyasını çok beğenmiştim ama o da telefonumla uyumlu değil, bu yüzden resmi ROM dosyasını kullanmak zorundayım. Resmi ROM dosyasında sildiğim zaman sorun yaratacak uygulamaları sıralayabilir misiniz? Ve son olarak, ben bu TWRP'nin içinden dosyaları göremiyorum diye "Data" kalasörünü sildim, bir sorun yaratmış mıdır? "Data" klasörünü silince dosyalarım yine açılmadı, boşuna silmiş oldum yani. :/

osido

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
No
Cihazım
K20
Konular
1
Bu konuya gelecekte rastlayacak arkadaşlar olursa diye bir rehber buldum:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Ayarlar animasyonunu hâlâ çözemedim ama. OTG kablosu gelsin de şu Google'dan kurtulayım.

Üst Alt