Yardım Aşırı yavaşlık ve ısınma problemi

weedjrz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan Çakı
Cihazım
-
Konular
4
Merhabalar herkese. Mi 5s Plus telefonumun hafızasını baya doldurdum sadece 28 GB kaldı. Büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyor bu aşırı yavaşlık ve ısınma, dün bilgisayarıma bütün fotoğraf ve videolarımı yedekledim ve telefonu sıfırlamak istiyorum.

Bunu root veya flash atmadan (nasıl yapıldığını da bilmiyorum) yapmamın bir yöntemi var mı? Sadece global güncel sürüm olsun istiyorum onun dışındaki bütün uygulamalar ve medyaları silmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Burdaki linkden videoyu izleyip atabilirsiniz

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Unutmayın mi hesabını ve google hesabinizi açılışta soracaktir şifresini bilmiyorsanız cihazi Açamassınız

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

weedjrz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan Çakı
Cihazım
-
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mi hesabının kendine özgü bir ID'si var, onu not aldım. Telefon numaramı zaten biliyorum, hesabın şifresini de aynı şekilde. Google hesabında da sorun yok. Çok teşekkür ediyorum mesajınız için yarın ilk iş deneyeceğim.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Mi hesabının kendine özgü bir ID'si var, onu not aldım. Telefon numaramı zaten biliyorum, hesabın şifresini de aynı şekilde. Google hesabında da sorun yok. Çok teşekkür ediyorum mesajınız için yarın ilk iş deneyeceğim.
Rica ederim hocam

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

weedjrz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan Çakı
Cihazım
-
Konular
4
Hard Reset attım ama telefon yaklaşık 30-35 dakikadır Mi logosunda bekliyor, aşağıda android yazısında yüklenme işareti devam ediyor. Bunun bu kadar sürmesi normal mi?

Oyla:

ulasecgin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
mi5s plus
Konular
27
Hard Reset attım ama telefon yaklaşık 30-35 dakikadır Mi logosunda bekliyor, aşağıda android yazısında yüklenme işareti devam ediyor. Bunun bu kadar sürmesi normal mi?
bende de aynısı oluyordu güç tuşuna basılı tutup baştan başlatın telefonu düzelmesi gerekiyor.

Oyla:

weedjrz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan Çakı
Cihazım
-
Konular
4
bende de aynısı oluyordu güç tuşuna basılı tutup baştan başlatın telefonu düzelmesi gerekiyor.
Evet hocam böyle çözdüm 2 saat 15 dakika bekledikten sonra.

Fakat ısınma ve yavaşlama sorunu pek de düzelmiş gibi görünmüyor. Herhalde telefon değişim vakti geldi artık.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Evet hocam böyle çözdüm 2 saat 15 dakika bekledikten sonra.

Fakat ısınma ve yavaşlama sorunu pek de düzelmiş gibi görünmüyor. Herhalde telefon değişim vakti geldi artık.

İşlemciniz (821) yapısı gereği çabuk ısınan bir işlemci hocam. Boşta kalan alanınız gayet fazla ve yeterli. Son 1gb kalıncaya kadar depolama yüzünden bir yavaşlık yaşatmaz telefona. Fakat dediğim gibi, SD 821 çabuk ısınan bir işlemci. Yine de yazılımsal olabilme ihtimaline karşın, fabrika ayarları yerine en baştan Mi flash ile temiz kurulum yapılabilir. Tabii bulaşmak isterseniz. :)

Oyla:

weedjrz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan Çakı
Cihazım
-
Konular
4
İşlemciniz (821) yapısı gereği çabuk ısınan bir işlemci hocam. Boşta kalan alanınız gayet fazla ve yeterli. Son 1gb kalıncaya kadar depolama yüzünden bir yavaşlık yaşatmaz telefona. Fakat dediğim gibi, SD 821 çabuk ısınan bir işlemci. Yine de yazılımsal olabilme ihtimaline karşın, fabrika ayarları yerine en baştan Mi flash ile temiz kurulum yapılabilir. Tabii bulaşmak isterseniz. :)
İnanın daha önce hiç root, flash vs. denemedim nasıl yapılacağı hakkında hiç bir fikrim yok. Eğer aşırı detaylı bir rehber varsa onu da denemek isterim eğer bu sorun devam ederse.

Oyla:

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
MIUI 10 a geçince bende de benzer sorunlar olmuştu. Şuan MIUI 10 nasıl bilmiyorum bayadır MIUI 9.5 kullanıyorum sorun yok telefon şarjda iken bile oyuna girince ısınma aşırı olmuyor. MIUI 10 da uyuyan CPU 3 ve 4 aktifleştiği için çok kasıyor ve ısınıyordu.

Oyla:
Üst Alt