Yardım aşırı ısınma

hilal0b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hilal
Cihazım
red mi 8 pro
Konular
2
arkadaşlar merhaba mi 8 pro telefona sahibim aşırı ısınma yapıyor telefonu kapatınca düzeliyor açınca aniden ısınıyor ne yapabilirim acaba

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Arka planda çalışan bir uygulama yapıyor olabilir. Genelde ısınmaya neden olan şey en çok gücü tüketen şey de oluyor. Pil istatistikleri kısmında bakınız hangi uygulamanın daha çok şarj tükettiğine. Belki nedenini bulabiliriz.

hilal0b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hilal
Cihazım
red mi 8 pro
Konular
2
Arka planda çalışan bir uygulama yapıyor olabilir. Genelde ısınmaya neden olan şey en çok gücü tüketen şey de oluyor. Pil istatistikleri kısmında bakınız hangi uygulamanın daha çok şarj tükettiğine. Belki nedenini bulabiliriz.
arka planda da çalışan bir uygulama yok telefonumu kapatıyorum ısınmasın diye açtığım an ısınmaya başlıyor ve sıcaklığı 43 dereceyi gördü. telefonun ısınması için sadece telefonu açmam yeterli oluyor yazılımsal bir problem olabilir mi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

birde ısınmanın oldugu gün sistem güncellemesi yapıldı sebep bu olabilir mi

Z1atan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
6
arkadaşlar merhaba mi 8 pro telefona sahibim aşırı ısınma yapıyor telefonu kapatınca düzeliyor açınca aniden ısınıyor ne yapabilirim acaba
Antutu veya cpuz programları üzerinden ısı değerleri ssini atarbilirsen bir yorum yapabiliriz.

Nurullah7182

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
Redmi Note9 pro
Konular
16
Aynı sorunu note 9 pro telefonumda yaşıyordum fastboot ile global rom attım sonra tekrar eu rom yükledim ve düzeldi.

hilal0b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hilal
Cihazım
red mi 8 pro
Konular
2
Antutu veya cpuz programları üzerinden ısı değerleri ssini atarbilirsen bir yorum yapabiliriz.

doğru yeri attım mı acaba başka birşey gerekli mi

Aynı sorunu note 9 pro telefonumda yaşıyordum fastboot ile global rom attım sonra tekrar eu rom yükledim ve düzeldi.
bunları yaptığımda telefonumdaki herşey silinmiş olucak değil mi reset atsam da olur mu

Ekli dosyalar

• c8c8968c-71d4-4df4-bd8f-40818d490f74.jpg
    c8c8968c-71d4-4df4-bd8f-40818d490f74.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Nurullah7182

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
Redmi Note9 pro
Konular
16

bunları yaptığımda telefonumdaki herşey silinmiş olucak değil mi reset atsam da olusil
Silinir

Z1atan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
6

bunları yaptığımda telefonumdaki herşey silinmiş olucak değil mi reset atsam da olur mu
Bu normal kullanımdaki ısı değerleri mi ? Yani sosyal medya vs. kullanımı varken ve oyun olmadan ki durumdaki ısı değerleri ise özellikle batarya çok sıcak. Bataryanın bu kadar sıcak olduğu yerde işlemci hiç yoksa 50 derecelerdir. Yanlış bilmiyorsam batarya sıcaklığı ortalama oyun olmadan ki normal kullanımlarda max 40 dereceler civarında olması gerekir. Eğer oyun filan varken bu değerler özellikle batarya sıcaklığı 50 lere filan çıkıyorsa bence hiç oyun oynamayın. Bu yaz aylarında o derecelerde ki batarya sıcaklılıkları çok çok fazla ancak dediğim gibi çok sıcak havalardayız. Ben note 10 lite kullanıyorum bende bile 35 40 derece arası boşta iken özellikle sarj olurken 45 derecelere çıkıyor. Çok sıcak kullanmamak gerekir ama işte malesef kullanıyoruz.

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
Bu normal kullanımdaki ısı değerleri mi ? Yani sosyal medya vs. kullanımı varken ve oyun olmadan ki durumdaki ısı değerleri ise özellikle batarya çok sıcak. Bataryanın bu kadar sıcak olduğu yerde işlemci hiç yoksa 50 derecelerdir. Yanlış bilmiyorsam batarya sıcaklığı ortalama oyun olmadan ki normal kullanımlarda max 40 dereceler civarında olması gerekir. Eğer oyun filan varken bu değerler özellikle batarya sıcaklığı 50 lere filan çıkıyorsa bence hiç oyun oynamayın. Bu yaz aylarında o derecelerde ki batarya sıcaklılıkları çok çok fazla ancak dediğim gibi çok sıcak havalardayız. Ben note 10 lite kullanıyorum bende bile 35 40 derece arası boşta iken özellikle sarj olurken 45 derecelere çıkıyor. Çok sıcak kullanmamak gerekir ama işte malesef kullanıyoruz.
kardesim bugun 40 derece hava vardi disarida bataryanin isisina baktim tam 42 derecedeydi.sosyal medya filan takildim hep.baya baya yaniyordu telefon.eger arkadasinds oldugu yer cok sicaksa o isilar normal

Z1atan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
6
kardesim bugun 40 derece hava vardi disarida bataryanin isisina baktim tam 42 derecedeydi.sosyal medya filan takildim hep.baya baya yaniyordu telefon.eger arkadasinds oldugu yer cok sicaksa o isilar normal
Demek istediğimi anlamamışsınız. Ben o değerler için her ne kadar yaz ayında olsak bile normal olmadığını söyledim. Düşünün sürekli o sıcaklarda telefon kullanmak ciddi zararlar verebilir ancak sizin de dediğiniz gibi havaların 38 40 dereceleri bulduğu yerde telefon için o sıcaklık değerleri normal geliyor. Halbuki o kadar da normal değil zarar verebilir telefona da.. Ama napacaksın mecbur kullanmak zorundayız.

Üst Alt