Çözüldü arrow os 12.1 recovery şifreleri dosya sorunu?

mustafatoros22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Elektronik
Konular
5
Öncelikle herhangi bir A12 fastboot rom yükleyin, rom firmware istiyor olabilir. Daha sonra TWRP sürümünü kurup format data yapın, rom yükleme yaptıktan sonra da deneyin. Rom yüklemesinden sonra cihaz açılmazsa tekrar format data yapıp direk açın cihazı.
Hocam şimdi şöyle baştan anlatayım cihaz redmi note 8 arrow 11 kullanıyordum 12.1 e geçme kararı aldım kurulumda verilen dfe yi kullandım twrp dondu bi şekil geri düzelttim sonra yüklemeye korktum twrpde dosyalar hala şifreli. (rom android 12 bu arada) ve format data yaparsam veriler gider silmeden yapamaz mıyız?

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Hocam şimdi şöyle baştan anlatayım cihaz redmi note 8 arrow 11 kullanıyordum 12.1 e geçme kararı aldım kurulumda verilen dfe yi kullandım twrp dondu bi şekil geri düzelttim sonra yüklemeye korktum twrpde dosyalar hala şifreli. (rom android 12 bu arada)...
Yazana göre verdiğim TWRP Android 12 destekliyor, dfe de en güncel paylaşışan ArrowOS konusundaki. Aosp ve Miui için dfe fark edebiliyor fakat belirttiğim gibi bu ArrowOS konusunda paylaşılmış. 11den 12ye geçişte temiz kurulum olması şartı var yazılmış konuda zaten o yüzden yedeği yoksa ve mümkünse tüm verilerinizi yedekleyip o şekilde deneyin.

mustafatoros22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Elektronik
Konular
5
Yazana göre verdiğim TWRP Android 12 destekliyor, dfe de en güncel paylaşışan ArrowOS konusundaki. Aosp ve Miui için dfe fark edebiliyor fakat belirttiğim gibi bu ArrowOS konusunda paylaşılmış. 11den 12ye geçişte temiz kurulum olması şartı var yazılmış konuda zaten o yüzden yedeği yoksa ve mümkünse tüm verilerinizi yedekleyip o şekilde deneyin.
hocam bendeki twrp de destekliyor diğer romlarda problem yaşamadım şahsen ama arrow 12.1 birde yaşadım dediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim. Tekrar twrp de donma yapmaz umarım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam şimdi fark ettim benim flashladığım dfe ile sizin attığınız aynı yine aynı sorun olmasın yoksa twrp 3.6.2 ile mi denemem gerekiyor?

Son düzenleme:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
hocam bendeki twrp de destekliyor diğer romlarda problem yaşamadım şahsen ama arrow 12.1 birde yaşadım dediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim. Tekrar twrp de donma yapmaz umarım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam şimdi fark ettim benim flashladığım dfe ile sizin attığınız aynı yine aynı sorun olmasın yoksa twrp 3.6.2 ile mi denemem gerekiyor?
arkadaşın mesajına göre verdiğim TWRP'nin bir önceki sürümü olan 26.06 ArrowOS 12.1i sorunsuz decrypt ediyormuş, dfeden bahsedilmemiş. Bir altındaki mesajda da 12.1 yüklüyken eski TWRP üzerine 26.06 olanı kurup ek birşey yapmadan decrypt etmiş. Verdiğim en güncel olan 27.08 ile de dfeye gerek olmadan işe yarayacağını düşünüyorum, isterseniz oradaki sürümü de deneyebilirsiniz tabii. TWRP içerisinden TWRP güncellemesi yaparsanız img dosyasından sonra Recovery seçmeyi unutmayın, o hatayı yapan olmuş o konuda şimdi gördüm yazmak istedim.

mustafatoros22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Elektronik
Konular
5
arkadaşın mesajına göre verdiğim TWRP'nin bir önceki sürümü olan 26.06 ArrowOS 12.1i sorunsuz decrypt ediyormuş, dfeden bahsedilmemiş. Bir altındaki mesajda da 12.1 yüklüyken eski TWRP üzerine 26.06 olanı kurup ek birşey yapmadan decrypt etmiş. Verdiğim en güncel olan 27.08 ile de dfeye gerek olmadan işe yarayacağını düşünüyorum, isterseniz oradaki sürümü de deneyebilirsiniz tabii. TWRP içerisinden TWRP güncellemesi yaparsanız img dosyasından sonra Recovery seçmeyi unutmayın, o hatayı yapan olmuş o konuda şimdi gördüm yazmak istedim.
Hocam tekrardan çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için deneyip geri dönüş yapacağım

mustafatoros22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Elektronik
Konular
5
Malesef hocam yine olmadı... Attığınız link poco x3 için telefonum note 8 ginkgo twrp sitesinden son surum indirip denedim maalesef o da tutmadı...

Ekli dosyalar

• IMG-20220915-WA0024.jpg
    IMG-20220915-WA0024.jpg
    154,4 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG-20220915-WA0023.jpg
    IMG-20220915-WA0023.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 4

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Malesef hocam yine olmadı... Attığınız link poco x3 için telefonum note 8 ginkgo twrp sitesinden son surum indirip denedim maalesef o da tutmadı...
Hocam ilk mesajdaki arkadaş surya için sormuş ondan karışmış, siz yazmışsınız sonradan note 8 diye kusura bakmayın yeni farkettim. Yarın bakayım onun için bulabilirsem ekleyim.

Düzenleme:
Gingko için bulabildim Android 12.1 destekleyen, umarım işinize yarar.

Son düzenleme:

mustafatoros22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Elektronik
Konular
5
Hocam ilk mesajdaki arkadaş surya için sormuş ondan karışmış, siz yazmışsınız sonradan note 8 diye kusura bakmayın yeni farkettim. Yarın bakayım onun için bulabilirsem ekleyim.

Düzenleme:
Gingko için bulabildim Android 12.1 destekleyen, umarım işinize yarar.
Hocam Allah senden razı olsun 1 aydır çözemedim sayenizde çözüldü çok teşekkür ettim..

BlackSilverX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Black
Cihazım
Poco X3 & Mi6
Konular
2
3.6.2 işe yarıyor. Hiç bir format vs. gerek kalmadan şifreli veri sorunu ortadan kalktı.

Üst Alt