Çözüldü arrow os 12.1 recovery şifreleri dosya sorunu?

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
herkese iyi günler dilerim
poco x3 nfc telefona sahibim.
-Benim sorunum şu;
öncelikle arrow os romu kendi sitesinden surya 12.1 sürümünü indirip twrp ile yükledim. Yani offical sürüm. Resmi olarak desteklediği bir cihaz. Ancak yükledikten sonra cihazdaki dosyaları twrp üzerinden göremiyorum. Hepsi şifreleniyor. Twrp sürümü 3.6.1 bildiğim kadarıyla en güncel sürüm. Orangefox da en güncel sürümde de denedim ancak sonuç aynı. Güncelleme geliyor ama twrp de dosyalar şifreli olduğu için güncelleme yapamıyorum.
Cihazın içeriğini (sistem dahil) komple sildim ve tekrardan en yeni sürüm 12.1 versiyonunu yükledim. Ancak değişen bir şey olmadı. Normalde twrp de dosyalar gözüküyor ancak rom yüklendikten sonra otomatik olarak şifreleniyor. Cihazdaki parmak izi ekran kilidini vs. her şeyi kaldırdım ancak gene olmadı.
Sizce ne yapılabilir?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Rom geliştiricisi güncellemelerde diğer recoverylerin çalışmadığını kendi recovery'sinin kullanılması gerektiğini belirtmiş ve aşağıdaki bağlantıyı vermiş hocam.

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
şuan verdiğiniz linkteki recovery.img yükledim ancak hala şifreli gözüküyor. Tekrar romu sıfırdan mı yüklesem yoksa sıfırlama yapmam yeterli olur mu?

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
Sorunu bir türlü çözemedim.
**twrp en güncel sürümü olan 3.6.1_11.2 sürümünü yükledim olmadı.
**orangefox R11.1_2 denedim oda olmadı.
EN son sinirlendim önce cihazı fastboot moduna alıp cust, persist, super, boot, recovery aklınıza gelebilecek bütün image veya silinebilecek bölümleri sildim. Sonra stock romu fastboot ile yükledim. Eksik kalan image dosyaları (persist, cust) kendim stock romdan alıp manuel tekrar yükledim. Sonra arrow os kendi sitesinden gapps paketli ile indirip recovery üzerinden yükledim. Tabi yüklemeden önce herşeyi sildim recoveryden. Ancak romu yüklediğim andan itibaren telefon açıldığında direk şifreleniyor dosyalar. Parmak izi veya bir günvelik kilidi yok.
Bir çok recovery dosyası denedim olmuyor. Ancak bu romu kullana kimse yokmu bu forumda elbet çalışan bir recovery olmalı yada bir yöntemi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Bunu flashlayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuanda belirli aosp recoveryler dışınd and 12 şifresini çözebilen twrp yada of yok.

Ekli dosyalar

• Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_11.02.2020.zip
    4,8 MB · Görüntüleme: 20

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
hocam bunu direk fastboot flash xxx.zip diye mi yapacağım nasıl olacak? birde her güncelleme sırasında sorun olacak mı bu durum?

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
hocam bunu direk fastboot flash xxx.zip diye mi yapacağım nasıl olacak? birde her güncelleme sırasında sorun olacak mı bu durum?
Örnek veriyim rom,gapps,magisk sırasıyla kuruyorsanız romu en son dfe flashlayabilirsiniz. Bir kere flashlıyorsunuz güncellemelerde gerek yok. Rom değişirseniz tekrar flashlamanız gerekir.

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Yeni twrp 3.6.2 çıktı. Onunla sorunu aşabilirsiniz.

mustafatoros22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Elektronik
Konular
5
Bunu flashlayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuanda belirli aosp recoveryler dışınd and 12 şifresini çözebilen twrp yada of yok.
hocam dfe flashladıktan sonra twrp donuyor var mıdır bunun bi çözümü

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Öncelikle herhangi bir A12 fastboot rom yükleyin, rom firmware istiyor olabilir. Daha sonra TWRP sürümünü kurup format data yapın, rom yükleme yaptıktan sonra da deneyin. Rom yüklemesinden sonra cihaz açılmazsa tekrar format data yapıp direk açın cihazı.

Üst Alt