Yardım Arkaplanda uygulamalar açık kalmıyor

Mithril0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Redmi note 9
Konular
2
Şuan telefon miui 12.5.2 maalesef arkaplanda hiçbir uygulama açık kalmıyor. Telefonda hiçbirşey açık değilken bile bir uygulamadan diğerine geçtiğimde uygulama direk sıfırlanıyor hiçbirşekilde açık kalmıyor. Bir başka sorunda çoğu zaman hiçbir uygulamadan bildirim alamıyorum. Alışveriş yapmaya çalışıyorum 3D secure kodu gelmesi gerek kod bildirim olarak gelmiyor sms uygulamasına giriyorum kodu alıyorum bu seferde alışveriş uygulaması kapanıyor. Lütfen yardımcı olabilirmisiniz? Acaba sürüm düşürmek sorunumu çözermi? Ramin düşük olduğunu biliyorum ama öncedende 3gb ramli cihaz kullandım ama bu problemlerin hiçbirini yaşamadım.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hep mi böyleydi yoksa sonradan mı oldu?

Mithril0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Redmi note 9
Konular
2
Hep mi böyleydi yoksa sonradan mı oldu?
Telefona önceden abimdeydi ve imei atılmış bir durumdaydı. Telefon ondayken miui sürümünün kaç olduğunu bilmiyorum. Sonrandan telefona ayarlardan miui 13 e güncellemiş ve telefon çok fazla kasmaya ve çökmeye başlamış ve sanırım imei de gitmiş ve telefoncuya götürmüş telefonu telefoncuda telefona imei+ sürüm düşürme yapmış. Şuan telefon bende ve bu sorunları yaşıyorum. Abime sorduğumuda önceden herhangi bir problem yaşamadığını söylüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz android 11 ve miui 12.5.4 müş bu arada.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Geliştirici seçenekleri cihazda açık mı? Açıksa arkaplan işlem sınırı kaç olarak ayarlı kontrol eder misiniz?

Mithril0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Redmi note 9
Konular
2
Geliştirici seçenekleri cihazda açık mı? Açıksa arkaplan işlem sınırı kaç olarak ayarlı kontrol eder misiniz?
Geç cevap için kusura bakmayın bildirim gelmiyor. Standart ayarda.

Miui optimizasyonunu bile kapattım belki nir çözüm olur diye.

emrecnshin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrecan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
6
Uygulama bilgisinden pil tasarrufu ne olarak ayarlı arka plan etkinliği kısıtlı olarak ayarlı ise bahsettiğin sorunu yapar kontrol etmenizi öneririm eğer dediğim gibi ise onu kısıtlama yok ve ya pil tasarrufu olarak ayarlayınız aynı zamanda güvenlik uygulamasına girin sağ üst köşede ayar çarkını göreceksiniz ona basın. En alt kısımda senaryolar olarak bir ibare var ona basın uyku modu açık ise onu devre dışı bırakın.

Mithril0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Redmi note 9
Konular
2
Uygulama bilgisinden pil tasarrufu ne olarak ayarlı arka plan etkinliği kısıtlı olarak ayarlı ise bahsettiğin sorunu yapar kontrol etmenizi öneririm eğer dediğim gibi ise onu kısıtlama yok ve ya pil tasarrufu olarak ayarlayınız aynı zamanda güvenlik uygulamasına girin sağ üst köşede ayar çarkını göreceksiniz ona basın. En alt kısımda senaryolar olarak bir ibare var ona basın uyku modu açık ise onu devre dışı bırakın.
Güvenlikte senaryolar diye bir ayar yok bende ama pil optimizasyonuna tıkladığımda bütün uygulamaların miui pil optimizastonunda olduğunu gördüm şimdi kullandığım uygulamaları kısıtlama yoka çektim sanarım bu sorunumu bir nebzede olsa çözdü sanırım.

Sadece bu ayarlar var.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

emrecnshin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrecan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
6
Güvenlikte senaryolar diye bir ayar yok bende ama pil optimizasyonuna tıkladığımda bütün uygulamaların miui pil optimizastonunda olduğunu gördüm şimdi kullandığım uygulamaları kısıtlama yoka çektim sanarım bu sorunumu bir nebzede olsa çözdü sanırım.

Sadece bu ayarlar var.
Bu ayar sekmesinde pil optimizasyonuna tıklayın tekrar alt kısımları kontrol edin eğer yoksa sürüm farkı var sanırım.

Mithril0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Redmi note 9
Konular
2
Bu ayar sekmesinde pil optimizasyonuna tıklayın tekrar alt kısımları kontrol edin eğer yoksa sürüm farkı var sanırım.

Acaba uygulamanın sürümündenmi yoksa miui sürümündenmi?

emrecnshin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrecan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
6

Acaba uygulamanın sürümündenmi yoksa miui sürümündenmi?
Her ikisinde de olabilir benim sürüm 13.0.5 genelde bu bahsettiğim çözümlerle alakası senin sorunun araştır bakalım daha fazla ayar var mı kolay gelsin.

Üst Alt