Yardım Arkadaşlardan rica...

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
Arkadaşlar yanlış yazdıysam veya yanlış bir konu açtıysam postu kapatabilirsiniz. Fakat bu durumun artık bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Note 8 pro'ya TWRP atabilen arkadaşlar var. Atamayanlar da var(ki bende atamadım:)) Konuyu açmamdaki sebep ise ne kadar twrp atarken işlemler yazılsa da yanlış yaptığımız bişiyler var. Bu sonuçta da telefonlar kullanılamaz hale geliyor. Ki bu benim için ciddi bir sorun. Çoğu arkadaşlar ise şanslı yanlış bi işlem yapsada fastboota girerek kurtulabiliyor bu durumdan. Peki ya kurtulamayanlar? Mecbur tamir ettiriyoruz. Sorun tamir ettirmek de değil aslında.
Bir paylaşım forumunda TWRP atabilen arkadaşlar "TWRP kurdum. Rootladım. veya Yaptım hallettim. Ya da düzelttimn kurdum halloldu" diyerek sorunu nasıl çözdüklerine dair bi açıklama vs yapmayı gerek duymuyorlr. Ya da " Arkadaşlar atarken sakınşunu yapmayın brick olur" demekten acizler.

Ben bir kere brick yaptıktan sonra TWRP kurmaya korkuyorum şuan. Çünkü aynı sorun ile karşılaşırım korkusu var.

ATabilen arkadaşlardan ricam şu. Tek tek iişlemleri metodları yazmaları. Ya da uyarı da bulunmları. "Şu şekilde ilerleyin" demeleri. Ya da "TWRP ekranı geldkten sonra sakın wipe dalvik cache falan yapmayın vs" demeleri.

Ben Zenex sayesinde hindistan rom kurdurtmuştum. miui 11 çıktı TWRP kuramadığım için geçemiyorum. EU rom kurmak istiyorum geçemiyorum. Çünkü kurarken yine brick olur korkusu var.
Yardımlarınızı beklemekteyiz.

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
tfnylmz90 bey,

Aşağıdaki işlem basamaklarını dikkatlice okuyun ve buna göre işlem yapın.
Sanıyorum bu durumda istediğinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Arkadaşlarımızın tarif ettiği şekilde telefonunuza ait TWRP'yi telefonunuza kurulumunu yapın.

Bunun yanında acele de etmeyin, bu yazdıklarımı başka yerlerden test/sağlama yapın.
Bunu okuyacak arkadaşlardan farklı önerilerde bulunacaklar da olabilir, onları da dinleyin.
Çünkü, size zarar verecek bir öneride bulunmak istemeyeceğim gibi, hatalı bir işlem yapmanıza sebep te olmak istemem.
Sonuçta, her arkadaş yaptığı önerilerin altına SORUMLULUK BİZE AİT DEĞİLDİR diye de not düşüyor.

Magisk dosyası ile eu.rom dosyasını bilgisayarınıza yükleyin(Rom'un telefonunuza ait olmasına dikkat edin)

1. Rom kurulurken verileriniz silinecek MUTLAKA yedek alın.
2. Telefonunuz açılırken veya çalışırken kullanılan tüm şifreleri iptal edin(Desen, parmak izi vs.)
3. Telefonu GÜÇ + SES artırma ya basarak TWRP ekranına getirin.
4. Wipe > Format Data > ve gelen ekrana YES yazarak format atıp TWRP ekranına gelmesini bekleyin.
5. Ardından Reboot > Recovery denilerek telefonun kapanıp tekrar TWRP ekranına gelmesini bekleyin.
6. Yüklemek istediğiniz ROM ile Magisk dosyasını telefonun hafızasına atın(Download gibi).
Twrp içerisinden bağla seçeneğinden MTP’yi etkinleştirip bilgisayara bağlayın ve romu telefonun içerisindeki DOWNLOAD veya başka bir klasöre atın ve yeniden yükleyin.
7. TWRP ekranında INSTALL(Yükle) kısmından ROM dosyasını seçerek yüklenmesini sağlayın + Reboot Recovery
8. Ardından da magick dosyasını aynı şekilde yükleyin. + Reboot System
Sistematik olarak arka planda yapılan işlemler nedeniyle telefonun ilk açılışı biraz uzun sürebilir(10 dakika gibi) .

NOT: Rom atarken veya rom yükleme bittikten sonra ekrana çıkan bilgilere veya sistem mesajlarına dikkat edin, hatalı durumda genellikle uyarı veriliyor.
Eğer TWRP veya ROM hatalı ise hata mesajı verme ihtimali çok yüksek.
Hocam elinize emeğinize sağlık çok teşekkür ederim

Oyla:

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
ilave olarak ;
MANUPLE hocamın anlattığı listedeki 4. adımda format data yerine 4 wipe veya full wipe yapan arkadaşlar bu tarz ( fastboot ekranı veya brick ) sorunları yaşıyor. Global romdan custom roma geçerken sadece format data yapmak yeterli çünkü, 4 wipe işlemini aynı romdaki android sürümü veya miui sürümü değişikliklerinde yapmak gerekiyor.

Oyla:

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
ilave olarak ;
MANUPLE hocamın anlattığı listedeki 4. adımda format data yerine 4 wipe veya full wipe yapan arkadaşlar bu tarz ( fastboot ekranı veya brick ) sorunları yaşıyor. Global romdan custom roma geçerken sadece format data yapmak yeterli çünkü, 4 wipe işlemini aynı romdaki android sürümü veya miui sürümü değişikliklerinde yapmak gerekiyor.
Evet maalesef onlardan birisiyim tecrübe kazandık. :D

Oyla:

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
Arkadaşlar tekrar herkese teşekkür ederim. Anlatılanlar doğrultusunda özellikle de MANUPLE arkadaşların yönergeleri doğrultusunda gittiğimde sıkıntısız bi şekilde TWRP+Magisk+Miui 11 EU romunu kurdum. Şuanda kurulum aşamasındayım. Tekrar hepinize teşekkür ederim.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Arkadaşlar tekrar herkese teşekkür ederim. Anlatılanlar doğrultusunda özellikle de MANUPLE arkadaşların yönergeleri doğrultusunda gittiğimde sıkıntısız bi şekilde TWRP+Magisk+Miui 11 EU romunu kurdum. Şuanda kurulum aşamasındayım. Tekrar hepinize teşekkür ederim.
Güle güle kullanın.

Oyla:
Üst Alt