Rom Arkadaşlar eea son sürüm nasıl ya da 12.5

uslanmaza

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mesut
Cihazım
redmi no 10 pro
Konular
2
Hocam ben de Aosp rom yüklemeyi düşünüyordum , Mıuı global 13.0.15 te 6 saat ekran süresi alıyorum
Yüklemeyi düşündüğüm romlar ( Crdroid-Pixel OS 13 -Pixel Experience) dir, yorumlarsanız sevinirim.
HOCAM aosp rom ne kadar önersemde sizin hosunuza gidicek rom bulmanız lazım belki benım hoşuma giden özelikler sizin hoşunuza gitmez dimi hocam meselah bunlara bakabilirisniz Ricedroid ve Corvus 4.1 dotos romda akıcı güzel benim en cok sevidğim rom bu hocam denıyebilirsiniz project elixr
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

uslanmaza hocam yine cevap verir ama ben de kendi tecrübelerimi paylaşayım.
Crdroid çok sevdiğim romlardan birisidir. A11 ve A12 sürümleri oldukça iyiydi ama son çıkan sürümlerde hep sorunlar yaşadım maalesef. A13 sürümde düzelmiştir belki denemedim. PixelOS oldukça performanslı bir rom. Pil performansı da iyi ama özelleştirme adına bir şey yok maalesef. Pixel Experience ise normal versiyonu PixelOS gibi, Plus olanı nispeten daha çok özelleştirme imkanı veriyor.
Genel olarak bu üç rom da başarılı ama bu sizin kullanım alışkanlığınıza da bağlı.
Ben MIUI kamera olmayan rom kullanamıyorum. Gcam güzel değil. Bu yüzden MIUI kamera önyüklü gelen romları yüklüyorum. PixelOS şu an Leica MIUI kamera bulunduruyor ve oldukça başarılı.
Bunların haricinde Ricedroid ve Corvus 4.1 romunu da deneyebilirsiniz.
Aslında en doğrusu ilginizi çeken romları tek tek yükleyip sizin denemeniz olacaktır :)
Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
hocam güzel anlatmısınız tebrik ederim cok az biraz daha yazsaydın

Darqos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
10
HOCAM aosp rom ne kadar önersemde sizin hosunuza gidicek rom bulmanız lazım belki benım hoşuma giden özelikler sizin hoşunuza gitmez dimi hocam meselah bunlara bakabilirisniz Ricedroid ve Corvus 4.1 dotos romda akıcı güzel benim en cok sevidğim rom bu hocam denıyebilirsiniz project elixr
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam güzel anlatmısınız tebrik ederim cok az biraz daha yazsaydın
Pixel OS 13 yükledim , gayet akıcı ve stabil rom şuanlık bununla devam edeceğim , sonrasında Farklı romlar da deneyeceğim teşekkür ederim

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Pixel OS 13 yükledim , gayet akıcı ve stabil rom şuanlık bununla devam edeceğim , sonrasında Farklı romlar da deneyeceğim teşekkür ederim
En iyisi deneme yanılma yolu ile yola devam mı?

Yoksa önerilere göre devam etmek mi?

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
En iyisi deneme yanılma yolu ile yola devam mı?

Yoksa önerilere göre devam etmek mi?
Deneme yanılma elbette. Aynı rom farklı cihazlarda farklı performans verebiliyor. Ya da kullanım alışkanlığına göre değişiyor. Bu yüzden denemek en güzeli.

Üst Alt