Yardım ARKADAŞLAR ACİL :( Telefon çöktü

ecnkr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadir
Cihazım
LG G2
Konular
1
Arkadaşlar merhaba,
Tam 6 saattir uğraşıyorum ve ne yapacağımı bilemez durumdayım.
Buradan ve dh'den aldığım yardımlarla LG G2 cihazıma Kin912'nin Miui v7 romunu yükledim. Yüklemez olaydım. Telefon LG ve Miui logosuna kadar sorunsuz açılıyor, hatta ana ekran geldiğinde 10-15 saniye kadar da bir sorun yok. Yalnız ondan sonra inanılmaz kasıyor ve hiçbir işlem yapılamaz oluyor. Başta sakin olup Allah'tan ilk seferde çalışmasa da 2. ya da 3.de arka tuşlar çalışıyor da telefonu kapatabiliyorum dedim. Hani hiç yoktan recovery'e girer tekrar yüklerim niyetindeydim. Lakin ne recovery ne de download mode'a ulaşamıyorum. Telefonu bilgisayara bağladığımdaysa gözükmüyor. Tüm LG ve gerekli windows driver'ları kurulu olmasına rağmen bilgisayar telefonu görmüyor.
Yükleme öncesi cihazda 4.4.2 kitkat sürümü kuruluydu ve telefon root'suzdu. Gerekli root ve recovery işlemlerini titizlikle yapmama, baseband'ından twrp'sine 2-3 kere kontrol ede ede yüklememe rağmen böyle bir sorunla karşılaşmak beni çıldırttı hakikaten :@
ŞU AN NE TELEFONDA İŞLEM YAPABİLİYORUM NE DE RECOVERY YAHUT DOWNLOAD MODE'DA AÇABİLİYORUM. ÇOK ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
Düne kadar "Mi 5 gelse de alsam" diye bekleyen ben şimdi G2'yi parçalamak üzereyim.:D G2 için olan bütün Miui temalarını kullanmış biri olarak nerden heves ettiysek bu rom işine. Bi el atın gözünüzün yağını yiyeyim:(

lazkopat52

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
iyi
Cihazım
redmi note 3
Konular
6
hayır kardeşim ne telefondan nede bilgisyardan işlem yapamıyormuş
dediğin doğru olabilir ama ben hard brick kelimesi için konuştum. çünkü hard brickte telefon hiç açılmaz. logoda kalır veya tepki vermez. arkadaş şuan telefonu kullanabildiğini ama recoverye giremediğini söylüyor.

Oyla:

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
hayır kardeşim ne telefondan nede bilgisyardan işlem yapamıyormuş
Kusura bakma ben yanliş anlamisim. En basta aciliyor ama kasiyor falan demis arkadas bende acik zannettim. Dedigin gbi hic tepki yoksa hard brick...

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Xda'da G2 bölümünde No Recovery, No Download şeklinde bir başlık vardı. Ordaki işlemleri yapabilirsiniz.
Bunun için şimdilik Jtag'a gerek yok.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

ecnkr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadir
Cihazım
LG G2
Konular
1
Çok teşekkür ediyorum çözüm önerisi ve yorum yazan arkadaşlara. O kadar saat -artık yarı bilinçsiz bir- uğraşı sonucu çözüm saçma sapan bir şekilde az evvel geldi. Telefonu artık son kez bir elime alıp bilgisayardan ulaşmaya çalışırken birden bire download mode'a girebildim. Girdiğim gibi de stock rom'a döndüm. Şaka gibi bir deneyim oldu kısacası, eşek şakası gibi hemde.
Neyi yanlış yaptım da bu durumla karşılaştım hiç bilmiyorum açıkçası. Nasıl böyle olduğuna mı şaşırayım, nasıl düzeldiğine mi onu da kestiremiyorum.
Miui heves ederken nolui dedikhaha--
Teşekkürler tekrardan hepinize, çok sağolun.

Oyla:

laborant4444

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CEBRAİL
Cihazım
LG G2
Konular
0
arkadaşlar lg g2 telime room atarken bir hata yaptım telefon logo modunda kalıyor download modua giriyorum ama pc görmüyor telefonu,otg kablosu bağladım onuda görmüyor telefon öylece kaldı ne yapmam gerek acil yaradım ederseniz sevinirim

Oyla:
Üst Alt