Soru arka planı bulanık video nasıl çekilir?

sunal66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sasa
Cihazım
mi6
Konular
9
Merhabalar;
Öncelikle iyi bayramlar herkese. Şöyle bir sorum olacaktı. Portre modunda resim çekerken olduğu gibi videoda da arka planı bulanık çekebilir miyiz ya da bunu yapan uygulamalar var mıdır?

agresif 4088

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
3
Ben redmi note 6 pro kullanıyorum video modunda elimi kameraya yaklaştırdığımda gayet güzel bulanıklaştırıyor senin model ne acaba

Oyla:

sunal66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sasa
Cihazım
mi6
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim cihaz mi 6. O kadar yakınlıkta hepsi az çok yapabilir gibi. Resimdeki portre modu gibi bir şey olması gerek sanki.

Oyla:

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57
Bulamadım öyle bir program

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Huawei ve Samsung un bir kaç modelinde bulunan portre videodan bahsediyor arkadaş. Ama bunun sonradan herhangi bir uygulama ile yapılacağını sanmıyorum yine de araştırmak lazım .

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Huawei ve Samsung un bir kaç modelinde bulunan portre videodan bahsediyor arkadaş. Ama bunun sonradan herhangi bir uygulama ile yapılacağını sanmıyorum yine de araştırmak lazım .
Arkadaşın bahsettiği zoom yaparak alan derinliği ile video çekiminde arka planı bulanıklaştırmak hocam. Şu an profesyonel kameralarla gerçekleştirilen bu işlemi mevcut telefon modelleriyle yapmak mümkün değil.
Samsung, note 10 Plus modeli ile bu özelliği cihazın kamerasına verdiğini söylüyor ama ne kadar stabil çalışacak onu da görmek lazım.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Arkadaşın bahsettiği zoom yaparak alan derinliği ile video çekiminde arka planı bulanıklaştırmak hocam. Şu an profesyonel kameralarla gerçekleştirilen bu işlemi mevcut telefon modelleriyle yapmak mümkün değil.
Samsung, note 10 Plus modeli ile bu özelliği cihazın kamerasına verdiğini söylüyor ama ne kadar stabil çalışacak onu da görmek lazım.

Zoom ile alakalı bir şey değil hocam . Tıpkı portre fotoğraf çekiminde nasıl ana kamera ve diğer alan derinliği kamerası birlikte çalışıp fotoğraf ortaya çıkıyorsa aynı işlemi video çekerken de düşünün. Tabiki şuan hiç bir mobil cihaz bir DSLR kadar alan derinliği yaratıp video çekimi yapamaz ama yine de aşağıdaki videoda sonuç hiçte fena değil . Zaten bu portre video olayını ben ilk Huawei de görmüştüm.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Zoom ile alakalı bir şey değil hocam . Tıpkı portre fotoğraf çekiminde nasıl ana kamera ve diğer alan derinliği kamerası birlikte çalışıp fotoğraf ortaya çıkıyorsa aynı işlemi video çekerken de düşünün. Tabiki şuan hiç bir mobil cihaz bir DSLR kadar alan derinliği yaratıp video çekimi yapamaz ama yine de aşağıdaki videoda sonuç hiçte fena değil . Zaten bu portre video olayını ben ilk Huawei de görmüştüm.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
P30 pro ilk çıktığında bunun gibi bir iki video görmüştüm ama benim bahsini ettiğim çok farklı bir şey. Kaldı ki zaten siz cevabı kendiniz de vermişsiniz. Hiç bir mobil cihaz video çekiminde DSLR kadar alan derinliği yaratamaz.. Evet çok doğru yaratamaz.
Benim asıl merak ettiğim, Note 10 Plus nasıl bir fark yaratacak? Bir de onu bir görmek lazım.

Oyla:

sunal66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sasa
Cihazım
mi6
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acaba telefonla çekip kaydettikten sonra bilgisayara kurulan video düzenleme programlarıyla(adobe premier, after effect vs) yapılabilir mi? Mesela youtuber videolarında genelde portre videolar(adı artık neyse) var.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
P30 pro ilk çıktığında bunun gibi bir iki video görmüştüm ama benim bahsini ettiğim çok farklı bir şey. Kaldı ki zaten siz cevabı kendiniz de vermişsiniz. Hiç bir mobil cihaz video çekiminde DSLR kadar alan derinliği yaratamaz.. Evet çok doğru yaratamaz.
Benim asıl merak ettiğim, Note 10 Plus nasıl bir fark yaratacak? Bir de onu bir görmek lazım.

Siz zoom vs deyince onu açıklamak istedim hocam :) Hiç sanmıyorum hocam o da yaratamaz bence olabileceği en fazla bu kadar.

Oyla:
Üst Alt