Rehber ARB Aktif Cihaza Global Rom / ARB Pasif Cihaza ARB Aktif Etmeden Global Kurulum Yöntemi

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
bu rom büyük ihtimalle arb'yi aşacaktı, id istemeyecekti. daha sabah 350₺'ye yaptırdım :(

Konu içerisinde daha önceden fw-less rom mevcuttu. Tapatalk üzerinden yetersiz düzenleme yaptığım için buradan tekrar düzenledim. Lütfen bu saatten sonra rom atarken dikkat ediniz.

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
nanelimon2048 merhaba hocam, Arb aktif cihazda fw less global rom kurulum yöntemini güncelledim. Kendim deneme yapmadım. Zaten telefonuma global rom kurma gibi bir derdim yok. Onun yerine global modemi flaşlama yapmayi deneyeceğim. Misal miuipro yada herhangi bir custom rom kurdum diyelim.Hem en son güncellemeyi alıp kullanacağım hemde ülkemizle hücresel ağ uyumluluğu olacak.
Not: Doğru düzgün okumadan, araştırmadan kimse deneme yapmasın.

Son düzenleme:

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Şimdi arkadaşlar 4/64 modelinde global rom var piyasa da satılıyor zaten. Ben 6/128 modelini almak istiyorum. Bu modelde de global rom yok maalesef çin versiyonu olarak geliyor. Konu da anlatılanları yapınca global kullanabilir miyim?
Ya da twrp ile global rom flashlama yapabilir miyim? Nasıl bir yol önerirsiniz acaba?

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
nanelimon2048 merhaba hocam, Arb aktif cihazda fw less global rom kurulum yöntemini güncelledim. Kendim deneme yapmadım. Zaten telefonuma global rom kurma gibi bir derdim yok. Onun yerine global modemi flaşlama yapmayi deneyeceğim. Misal miuipro yada herhangi bir custom rom kurdum diyelim.Hem en son güncellemeyi alıp kullanacağım hemde ülkemizle hücresel ağ uyumluluğu olacak.
Not: Doğru düzgün okumadan, araştırmadan kimse deneme yapmasın.
Hocam benim de global roma karşı bi alerjim var :) yarın insallah kilidi açıyorum. Aklımda şimdilik eu rom un haftalık son sürümünü yüklemek var. Begenmezsem miuipro nun da son sürümünü bi denerim

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Hocam benim de global roma karşı bi alerjim var :) yarın insallah kilidi açıyorum. Aklımda şimdilik eu rom un haftalık son sürümünü yüklemek var. Begenmezsem miuipro nun da son sürümünü bi denerim
Hocam en doğrusunu yaparsın custom rom kraldır.

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Şimdi arkadaşlar 4/64 modelinde global rom var piyasa da satılıyor zaten. Ben 6/128 modelini almak istiyorum. Bu modelde de global rom yok maalesef çin versiyonu olarak geliyor. Konu da anlatılanları yapınca global kullanabilir miyim?
Ya da twrp ile global rom flashlama yapabilir miyim? Nasıl bir yol önerirsiniz acaba?
Eğer cihaz global değilse 4/64 içerisinde sahte rom mevcut. Çin cihaza en temiz olanı Çin tabanlı custom rom kurmaktır. Bizlerde custom rom kurulu ve yeterli düzeyde memnunuz.
Çin cihazına Global rom kursanız bile otadan güncelleme alamayabilirsiniz. İlerleyen güncellemeleri elle yüklemek zorunda kalabilirsiniz.

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Hocam en doğrusunu yaparsın custom rom kraldır.

Hocam bugün itibariyle unlock yapıp twrp 3.2.3 yükledim. Fakat sıkıntılarım var. Temiz kurulum yapacağım zaman full wipe yaparkem system failed diyor. Romu kurdum ama aşırı derece kasıyor. Ana menüye dönerken, herhangi uygulama acarken veya çıkarken. Bunun bi caresi var mı?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Hocam öncelikli olarak sistem failed dediği için yeniden recovery de başlat deyince düzeliyor. Bir çok xiaomi telefonunda bu böyle işliyor. Birde twrp değiştirebilirsiniz.

Diger dediğiniz kasma olayı tamamen geçici üç beş yeniden başlatma sonrası düzelecek.

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Hocam öncelikli olarak sistem failed dediği için yeniden recovery de başlat deyince düzeliyor. Bir çok xiaomi telefonunda bu böyle işliyor. Birde twrp değiştirebilirsiniz.

Diger dediğiniz kasma olayı tamamen geçici üç beş yeniden başlatma sonrası düzelecek.

Hocam evet dediğiniz gibi. Sil bastan recovery dedim düzeldi. Büyük bi ihtimalle de system silinmediği için romu eski romun üzerine kurdu ondan kasıyordu. Bir süre sonra tekrar temiz kurulum yaptım herşey düzeldi. 720 saat beklemeden sonra ilk defa telefon bu kadar zevk veriyor kullanırken :)

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Hocam evet dediğiniz gibi. Sil bastan recovery dedim düzeldi. Büyük bi ihtimalle de system silinmediği için romu eski romun üzerine kurdu ondan kasıyordu. Bir süre sonra tekrar temiz kurulum yaptım herşey düzeldi. 720 saat beklemeden sonra ilk defa telefon bu kadar zevk veriyor kullanırken :)
Güle güle kullanın hocam

Üst Alt