Yardım Arama Esnasında Sensör Problemi

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Biri ile telefon da konuşurken sensör bazen kapanmıyor ve kendi kendine biyerlere giriyor, bazen telefon konuşmam bitince telefon whatsapp da mesaj yazıyor yani o derece algılıyor telefon kulağımı/yanağımı, bunun ile alakalı kalibre uygulamaları vs gördüm de , RN7 için en net ve kesin çözümü nedir?

Hsynylz67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi 7
Konular
1
Yok bu cihazdan soğuttu garantili cihaz servise göndersem uygulamalar bankacilik hesaplar her şey burada. İnsan şunu guncellemeyle falan çözer dimi Xiaomi... Ayarlardan değil bu arada denedim her yolu.

Oyla:

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Yok bu cihazdan soğuttu garantili cihaz servise göndersem uygulamalar bankacilik hesaplar her şey burada. İnsan şunu guncellemeyle falan çözer dimi Xiaomi... Ayarlardan değil bu arada denedim her yolu.
Evet ben de hem hayalet ekran hem de bu sorunlardan dolayı garantiye göndermek istiyorum da gerçekten haftalarca garantide kalma korkusu alı koyuyor beni, yaz sonu şu olaylar bitince göndermeyi düşünüyorum.

Oyla:

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28
Biri ile telefon da konuşurken sensör bazen kapanmıyor ve kendi kendine biyerlere giriyor, bazen telefon konuşmam bitince telefon whatsapp da mesaj yazıyor yani o derece algılıyor telefon kulağımı/yanağımı, bunun ile alakalı kalibre uygulamaları vs gördüm de , RN7 için en net ve kesin çözümü nedir?
Daha önce aynı sorunu bende yaşıyordum hocam. Sensörler vb. problemler için "persist.img" dosyası flashlamanız gerekli. Aşağıdaki konuda detaylı anlatım mevcut. Sorununuzu bu yöntem ile çözebilirsiniz.

Oyla:

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Açıkçası biraz kafam karıştı, kendi persist dosyamı nasıl bulabilceğimi tam anlamış değilim, konuda verilen linkte devolper rom a girince bir şey gözükmüyor, revos 20.2.26 rom kullanıyorum, ayrıca Twrp de şifre istediği için twro de kullanamıyorum,(eu rom dan farklı denediğim 3 romda da twrp şifre istedi çözümünü bilemiyorum, miflashtoolv2 programı ile bi şekil magisk yükleyebildim sadece)
Yani kendi persist dosyamı yam olarak nasıl bulabilirim ve yükleyebilirim?

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Yakınlık sensörünü ayarlardan birkez açıp kapatmıştım. Cihazı baştan başlatmıştım. O ara guncelleme de gelmişti yapmıştım güzelmişti. Bende cok sıkıntı çekmiştim bu durumdan. Konuşurken ekran kapanmiyordu kendi kendine ekranda tuşlara basiyordu. Bu şekilde kurtuldum. Aylardir da bir sorun yaşamadım.

Oyla:
Üst Alt