Çözüldü Arama Bekletme Sorunu

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Cihaz ve rom bilgileri ile beraber iletiniz atarsanız, daha makul cevaplar alabilirsiniz. Arama ayarları kısmındaki arama bekletme ayarlarının aktif olduğunu ama problemin devam ettiğini söylüyorsunuz değil mi?
Evet ve düzelmeyecek bence herkes te var bu problem Çin cihazları ile alakalı durum iPhone Samsung böyle bişi yoktu bende. Redmi 5 plus miu10 arayüzü Android 8 var

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
Evet ve düzelmeyecek bence herkes te var bu problem Çin cihazları ile alakalı durum iPhone Samsung böyle bişi yoktu bende. Redmi 5 plus miu10 arayüzü Android 8 var
Biraz araştırdım da İphone'larda bu konuda şikayetler olmuş, orjinal veya custom rom mu kullandığınızı belirtmemişsiniz ama rom değiştirerek deneme yapmanızı tavsiye edebilirim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
İhsan hocam yazmış ama pekiştirmek adına ben de yazayım. Herkeste diye genelleme yapmayınız lütfen. Bende bir sorun yok. Donanımsal bir durum olmadığı için yazılımsal bir sorun var. Çözümü de yukarıda yazılmış.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lifeplus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bunyamin
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Bankacı
Konular
2
Vodafone hat kullanıyorum arama bekletme aktif olduğu halde görüşme esnasında pasif çalışıyor nasıl düzeltebilirim *43# ile de aktifleştirdim sonuç aynı arkadaşlar sizde de öyle bir sorun var mı ?
Müşteri hizmetlerini aradığımda telefon ayarları ile alakalı bir şey dedi Xioami mi5 uzak doğu ülke cihazıdır yeni duydum dedi ayarlara baktığımda açık olduğu halde gene arama esnasında gelen aramaları meşgule atıyor umarım ilerleyen zamanlarda güncelleme ile bu sorun giderilir
Mi 8 lite Çin rom yüklü, miui 10 stabil sürüm
Vodafone kullaniyorum
Arama bekletme de herhangi bir sorun yaşamıyorum

Arkadaşların da söylediği gibi sorun yazılımsal olmalı

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Çözümü yazılmış ama olmuyor çözüm yok yani Android 7 varken de bu sorun vardı 8 geldi yine devam ediyor diğer telefonları bilmem ama redmi 5 plus ta çalışmıyor. Biri ile konuşurken biri beni ararsa karşı tarafa biri ile görüşüyor demiyor direk meşgul diyor bana da biri seni arıyor kabul eder misin diye sormuyor. Bu sorunun düzeleceğini sanmıyorum açıkçası.

Cihazım redmi 5 plus miu10 Android 8 var ve orijinal rom custom filan değil aldığım gibi duruyor oynama yapmadım cihazda.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Çözümü yazılmış ama olmuyor çözüm yok yani Android 7 varken de bu sorun vardı 8 geldi yine devam ediyor diğer telefonları bilmem ama redmi 5 plus ta çalışmıyor. Biri ile konuşurken biri beni ararsa karşı tarafa biri ile görüşüyor demiyor direk meşgul diyor bana da biri seni arıyor kabul eder misin diye sormuyor. Bu sorunun düzeleceğini sanmıyorum açıkçası.

Cihazım redmi 5 plus miu10 Android 8 var ve orijinal rom custom filan değil aldığım gibi duruyor oynama yapmadım cihazda.
Bu sorunun sizi arayanla da ilgili olduğunu düşünüyorum.
İsterseniz bir kaç kişiye kendinizi aratarak deneme yapınız.
Çünkü, sizi arayanın da kendi operatörüyle bir anlaşması olması lazım ki bu bilgiyi onlara da versin.
Bazı operatörler bu konuyla ilgili ücretsiz kullanım sunuyor,
Bazıları da ücret karşılığında yapıyor.

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Mi note 3 turkcel hattinda calismiyor. Mi8se vodafone hatda calisiyor.
Hatlari degistirdim mi note 3 vodafone ile calisti mi8se turkcel ile calismadi.
Sorun Turkcel de gibi cunki vodafone iki cihazda da sorunsuz calisiyor. Turkcel hicbir sekilde soruna care bulamiyor.

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Bir önceki telefonda sorun yoktu turkcell hatta iPhone se vardı turkcell Di yine sorun yoktu telefon yada yazılım la alakalı ve şuan çözümü yok gibi

Mrb06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Suna
Cihazım
Mi 5 plus
Konular
0
Vodafone hat kullanıyorum arama bekletme aktif olduğu halde görüşme esnasında pasif çalışıyor nasıl düzeltebilirim *43# ile de aktifleştirdim sonuç aynı arkadaşlar sizde de öyle bir sorun var mı ?
Müşteri hizmetlerini aradığımda telefon ayarları ile alakalı bir şey dedi Xioami mi5 uzak doğu ülke cihazıdır yeni duydum dedi ayarlara baktığımda açık olduğu halde gene arama esnasında gelen aramaları meşgule atıyor umarım ilerleyen zamanlarda güncelleme ile bu sorun giderilir
Bende yaşadım böyle bir problem çözümünü buldum Turkcell hat kullanıyorum upcall diye bir program yükledim oradan ayarlardan arama bekletme yaptım düzeldi deneyebilirsiniz

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Allah razı olsun ya oldu valla çok sağolun