Soru ApkMirror niye güncel?

OğulcanD

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xiaomi 11
Konular
5
Arkadaşlar herkese merhaba.Aklıma takılan bir soru var.ApkMirror sitesinde neden uygulamalar google play uygulamalarından daha güncel,hatta telefonumda bazı sistem dosyaları bile orada daha güncel.Oradan güncelleme yapsam herhangi bir garanti kapsamından çıkış veyahut cihaza zarar verebilecek bir durum oluşur mu?

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Oraya APK yükleyen versiyonu istediği gibi yazar ne kadar gerçek olduğu tartışılır. Yüklediğiniz bir APK dan virüs bulaşabilir o yüzden temkinli olmakta fayda var. Daha güncel olsun diye bilinmeyen APK leri yüklemek benim açımdan pek mantıklı değil.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Arkadaşlar herkese merhaba.Aklıma takılan bir soru var.ApkMirror sitesinde neden uygulamalar google play uygulamalarından daha güncel,hatta telefonumda bazı sistem dosyaları bile orada daha güncel.Oradan güncelleme yapsam herhangi bir garanti kapsamından çıkış veyahut cihaza zarar verebilecek bir durum oluşur mu?
Oraya yüklenen uygulamalar (özellikle Xiaomi uygulamaları) yayınlanan tüm sürümleri direk ekler, yani Çin cihazlar için bir güncelleme yayınlanır, sitede alıp oraya yükler. (Örnek olarak: Yeni yayınlanan bir Çin romunu indirip içinden apk'ları alıp yükleyebilirsiniz) İlk çıkan uygulamalar, Çince ve İngilizce olarak çıkar, dil geliştirmesi sonradan yapılır, geliştirme biter, Xiaomi de bunları alıp cihazların kullanımına sunar. Eğer oradan son yayınlanan bir güncellemeyi alıp cihaza yüklerseniz, uygulamanın İngilizce olduğunu görürsünüz, yada Çince karışık. Oradan uygulama yüklemek cihazı garanti dışı bırakmaz, ancak yükleme yapabilmek için de cihazın root izinli olması gerekir, çünkü cihaz içindeki paket yükleyici bazı uygulamaları güncellemeye izin vermez. Rootlu olan cihaz da garanti kapsamından çıkar.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Oraya APK yükleyen versiyonu istediği gibi yazar ne kadar gerçek olduğu tartışılır. Yüklediğiniz bir APK dan virüs bulaşabilir o yüzden temkinli olmakta fayda var. Daha güncel olsun diye bilinmeyen APK leri yüklemek benim açımdan pek mantıklı değil.
Apkmirror güvenilir bir sitedir. Virüs gibi bir durum söz konusu değil. Olay daha çok mustafaozkan1414 hocamın anlattığı şekilde.

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Apkmirror güvenilir bir sitedir. Virüs gibi bir durum söz konusu değil. Olay daha çok mustafaozkan1414 hocamın anlattığı şekilde.
Söz konusu değil dediğiniz kısım neden kaynaklanıyor? Siteye yükleme yapabilmek için imza eşleştirmesi yöntemini kullanıyor site. İmza eşleştirmesi önleyici bir yöntem olsa bile mümkün kılmayacak kadar yeterli bir yöntem değil. Soruyu soran OğulcanD hocam belli ki pek anlayan biri değil o yüzden tavsiyem indirmemesi yönünde oldu.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Söz konusu değil dediğiniz kısım neden kaynaklanıyor? Siteye yükleme yapabilmek için imza eşleştirmesi yöntemini kullanıyor site. İmza eşleştirmesi önleyici bir yöntem olsa bile mümkün kılmayacak kadar yeterli bir yöntem değil. Soruyu soran OğulcanD hocam belli ki pek anlayan biri değil o yüzden tavsiyem indirmemesi yönünde oldu.
Apkmirror ve Apkpure, bu iki site APK konusunda güvenebileceğiniz en sağlam iki site. Bu zamana kadar tek bu tarz durum yaşamamış siteler.

Söz konusu android olduğunda güvenilirlik marka değerinden ölçülür.

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Virüsle falan alakası yok. Virüs mü kaldı bu devirde. Play store güncellemeleri bölgesel verilir. Örneğin geliştirici güncelleme yaptığında önce bir bölgeye mesela Avrupa sonra başka bölgeye sırayla açılır.

Üst Alt