Mod Apatch-Root ve Modül Kurulumu

TheSingular

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Bir sorum olacak. Bir roma ksu desteklemeyen başka bir kernel yükledik bu nedenle apatch yapmak için boot.img almamiz lazım bunu nasıl alabiliriz?
KernelSU yükleme rehberinden "Patch boot.img manually" kısmındaki talimatları izleyin (stok boot.img gerekli). Tek farkı, KernelSU kerneli yerine telefona yüklediğiniz kerneli kullanın. Ardından elde ettiğiniz new-boot.img dosyasını APatch ile yamalamayı deneyin.

Edit: Hocam custom recovery'niz varsa bunu kullanarak boot.img gerekmeden yapabilirsiniz.
TheSingular hocam güzel anlatımınız için teşekkür ederim.

Şöyle bir uygulama daha var apatch için. Belki eklemek istersiniz

Son düzenleme:

Masra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
29
Write patched boot.img failed hatasi veriyor uygulamada , boot flashlarken yamalarken bu hatayi veriyor write patched boot.img failed falan diyor yinede flashlim mi twrp de veya fastbootta ? Bu arada custom kernel mevcut cihazda ve aosp rom yüklü

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Bu root yontemi mtk islemcilerde sorun cikartiyor mu

19sezer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Poco X2
Konular
4
Bir sorum olacak. Bir roma ksu desteklemeyen başka bir kernel yükledik bu nedenle apatch yapmak için boot.img almamiz lazım bunu nasıl alabiliriz?
Twrp üzerinden kernel yedeğinizi alın o yedeği apatch içinden patchleyin

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
21
Write patched boot.img failed hatasi veriyor uygulamada , boot flashlarken yamalarken bu hatayi veriyor write patched boot.img failed falan diyor yinede flashlim mi twrp de veya fastbootta ? Bu arada custom kernel mevcut cihazda ve aosp rom yüklü
Kernelsu apk indirip bide onunla patchlemeyi dene aynı hatayı vericekmi bak bi o hatayı verdiği halde o boot dosyasını flashlarsan yüksek ihtimal rootlanmaz telefon.

Kernelsu programında yukarıda kernelin uyumlu mu değil mi yazar zaten orayı da ss atarsan yardımcı olmaya çalışırız.

Kernel uyumlu değilse uyumlu bitsne bulman çokta zor olmaz diye düşünüyorum.

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
112
Magisk kullanırken a patch kurup işlemleri yaptım şuan sorunsuz çalışıyor ancak modül ekleyemiyorum. Hatta eklediğim modüller de görünmüyor ve sistem üzerinde herhangi bir değişiklik yapmamada izin vermiyor ne yapacağımı şaşırdım. Eğer olmazsa stock rom atıp direkt apatch kurulumunu yapacağım.
screenshot_2024-06-08-22-23-22-484_me-bmax-apatch-jpg.190100

TheSingular

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Magisk kullanırken a patch kurup işlemleri yaptım şuan sorunsuz çalışıyor ancak modül ekleyemiyorum. Hatta eklediğim modüller de görünmüyor ve sistem üzerinde herhangi bir değişiklik yapmamada izin vermiyor ne yapacağımı şaşırdım. Eğer olmazsa stock rom atıp direkt apatch kurulumunu yapacağım.
screenshot_2024-06-08-22-23-22-484_me-bmax-apatch-jpg.190100
Hocam Magisk'i kaldırdınız mı APatch kurduktan sonra(Magisk yüklüyken APatch kurdunuz gibi geldi bana, dediğinizden öyle anladım)? Modül dosyalarında çakışma olabilir çünkü.
Bir de attığınız ss görünmüyor.

Üst Alt