Rehber Aosp Romlar İçin Özelleştirme Methodları - Android 12

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

-Sadece Mİ 9T İçin değil, Android 12 Tabanlı Tüm AOSP Romlar için geçerlidir. ( Farklı cihaz ve ya romlarda hata alanlar bildirirse sevinirim)

Bu konuda çözüme ulaştırılacak popüler bazı durumlar:

1-Kontrol merkezi ve Ayarlar arka planını bulanık/saydam yapma.
2-Kilit ekranında şifrenizi girdiğiniz anda kilidin açılması (Şifrenizi girdikten sonra enter tuşuna basmanıza gerek kalmaması için)
3-Tam ekran kontrolleri kullanırken klavye altında oluşan sinir bozucu boşluğu kaldırma.
4-Durum çubuğunda ki simgeleri yan taraflardan uzaklaştırma ve ya yakınlaştırma.
5-Android 12 ile gelen "Son Uygulamalar" kısmının arka planını saydam ve ya yarı saydam yapma.
Ve çok daha fazlası...

Gereksinimler:

Magisk
LPosed+ (Pixel Launcher hariç diğer modulleri kullanabilmek için kurmanız gerek.)

LPosed Gerektirir.
Verdiğim Linkten "Clear Lineage" modülünü indirip magisk ile kurun.

Ekran görüntüleri:

LPosed Gerektirir.
Verdiğim linkten "AOSPMOD" modülünü indirip magisk üzerinden kurup cihazınızı yeniden başlatın. Menüye gelen AOSP Mods uygulamasından gerkeli ayarlamaları ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği vardır.

Verdiğim linkten Pixel Launcher Mod modülünü indirin, Magisk ile kurun.
Kurulum esnasında sizden seçim yapmanızı isteyecek.
Öncelikle herhangi bir ses tuşuna basmanızı isteyecek, bastıktan sonra kurulum devam edecek ve karşınıza 4 adet seçenek çıkacak.
Bu seçeneklerin pek bir farkı yok ancak ben Konshu'yu seçmenizi öneriyorum. Seçimi ise şu şekilde yapıyorsunuz;
4 seçeneğin başında da 1-2-3-4 numaraları var, her ses açma tuşuna bastığınızda bir sonra ki numaraya geçecek, ses kısma tuşuna basarak
seçiminizi onaylayabilir ve işlemi devam ettirebilirsiniz. Kurulum bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın ve uygulama menüsüne gelen Pixel Launcher Mod uygulamasını açın. Son uygulamalar kısmını saydamlaştırmak için Hide Recent Apps seçeneğini kullanın, uygulama içerisinden daha farklı birçok değişiklik yapabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur. Modüllerin bootloop'a düşürmesi gibi sonuçlardan kaçınmak için Bu konudan bootloop saver modülünü indirip magisten kurabilirsiniz. Bu sayede cihaz bootloopa düştüğünde bütün modüller devre dışı bırakılarak cihazınız açılır ve bootloopa sebep olan modülü rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Ya da bu modül yerine twrp üzerinden bootloopa sebep olan modülü silmek için TWRP ekranına gelip Gelişmiş(Advanced)/Dosya yöneticisi/data/adb/modules'e gelin modules'in içinde magisk modülleriniz yer alacak, oradan silmek istediğinizi silin.

Mi 9T'de; PixelOs, DavinciCodeOs, crDroid, Evolution X, CorvusOs ve CherishOs'ta denenmiştir ve hepsinden çalışmaktadır.
Ekran görüntüleri Mi 9T Cihazımda kurulu olan CherishOs rom'undan alınmıştır.
Android 12 Tabanlı AOSP romlarda cihaz fark etmeksizin çalışır. Eğer farklı bir cihazda çalışmadıysa yanıt olarak yazarak bilgilendirirseniz sevinirim.

-Redmi Note 8 Pro Evolution X romunda ClearLineage istenildiği gibi çalışmıyor. AOSP Mods ise hiç uyumlu değil.

Note 8 Pro için güncelleme

Cherish OS A12(3.8) Sürümde Magisk 24.3 ve Ekte bulunan LsPosed ile AOSPMOD çalışmaktadır.
Fakat ClearLineage malesef çalışmıyor.Zaten bu romda bildirim paneli arkası yarı bulanık.

Diğer romlar için yakında denemeler yapıp yazıya ekleyeceğim.

Büyük ihtimal ekteki LsPosed sürüm kurulu olmadığı için Evolutaion X romda çalışmadı.

Son düzenleme:

emreglgl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
ÖGRENCİ
Konular
27

-Sadece Mİ 9T İçin değil, Android 12 Tabanlı Tüm AOSP Romlar için geçerlidir. ( Farklı cihaz ve ya romlarda hata alanlar bildirirse sevinirim)

Bu konuda çözüme ulaştırılacak popüler bazı durumlar:

1-Kontrol merkezi ve Ayarlar arka planını bulanık/saydam yapma.
2-Kilit ekranında şifrenizi girdiğiniz anda kilidin açılması (Şifrenizi girdikten sonra enter tuşuna basmanıza gerek kalmaması için)
3-Tam ekran kontrolleri kullanırken klavye altında oluşan sinir bozucu boşluğu kaldırma.
4-Durum çubuğunda ki simgeleri yan taraflardan uzaklaştırma ve ya yakınlaştırma.
5-Android 12 ile gelen "Son Uygulamalar" kısmının arka planını saydam ve ya yarı saydam yapma.
Ve çok daha fazlası...

Gereksinimler:

Magisk
LPosed+ (Pixel Launcher hariç diğer modulleri kullanabilmek için kurmanız gerek.)

LPosed Gerektirir.
Verdiğim Linkten "Clear Lineage" modülünü indirip magisk ile kurun.

Ekran görüntüleri:

LPosed Gerektirir.
Verdiğim linkten "AOSPMOD" modülünü indirip magisk üzerinden kurup cihazınızı yeniden başlatın. Menüye gelen AOSP Mods uygulamasından gerkeli ayarlamaları ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği vardır.

Verdiğim linkten Pixel Launcher Mod modülünü indirin, Magisk ile kurun.
Kurulum esnasında sizden seçim yapmanızı isteyecek.
Öncelikle herhangi bir ses tuşuna basmanızı isteyecek, bastıktan sonra kurulum devam edecek ve karşınıza 4 adet seçenek çıkacak.
Bu seçeneklerin pek bir farkı yok ancak ben Konshu'yu seçmenizi öneriyorum. Seçimi ise şu şekilde yapıyorsunuz;
4 seçeneğin başında da 1-2-3-4 numaraları var, her ses açma tuşuna bastığınızda bir sonra ki numaraya geçecek, ses kısma tuşuna basarak
seçiminizi onaylayabilir ve işlemi devam ettirebilirsiniz. Kurulum bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın ve uygulama menüsüne gelen Pixel Launcher Mod uygulamasını açın. Son uygulamalar kısmını saydamlaştırmak için Hide Recent Apps seçeneğini kullanın, uygulama içerisinden daha farklı birçok değişiklik yapabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur. Modüllerin bootloop'a düşürmesi gibi sonuçlardan kaçınmak için Bu konudan bootloop saver modülünü indirip magisten kurabilirsiniz. Bu sayede cihaz bootloopa düştüğünde bütün modüller devre dışı bırakılarak cihazınız açılır ve bootloopa sebep olan modülü rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Ya da bu modül yerine twrp üzerinden bootloopa sebep olan modülü silmek için TWRP ekranına gelip Gelişmiş(Advanced)/Dosya yöneticisi/data/adb/modules'e gelin modules'in içinde magisk modülleriniz yer alacak, oradan silmek istediğinizi silin.

Mi 9T'de; PixelOs, DavinciCodeOs, crDroid, Evolution X, CorvusOs ve CherishOs'ta denenmiştir ve hepsinden çalışmaktadır.
Ekran görüntüleri Mi 9T Cihazımda kurulu olan CherishOs rom'undan alınmıştır.
Android 12 Tabanlı AOSP romlarda cihaz fark etmeksizin çalışır. Eğer farklı bir cihazda çalışmadıysa yanıt olarak yazarak bilgilendirirseniz sevinirim.
Eline sağlık çok güzel olmuş.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Paylaşım için teşekkürler. Çoğu romda clearlineage modülü kendini kapalı duruma getiriyor ve aktif olmuyor. Onun çözümünü de burada paylaşırsanız sorunu yaşayanlara çözüm olur.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Paylaşım için teşekkürler. Çoğu romda clearlineage modülü kendini kapalı duruma getiriyor ve aktif olmuyor. Onun çözümünü de burada paylaşırsanız sorunu yaşayanlara çözüm olur.
Geliştirici modülün LineageOs icin yapıldığını, diğer romlar için destek beklenmemesini belirtiyor. LineageOs ve LineageOs tabanlı romlarda ve AOSP romlarin çoğunda çalışıyor ancak stabilite romdan Roma değişiklik gösterebilir tabiki de. LPosed kurulumunu ve ardından Clearlineage kurulumu yaptığınız ve LPosed içinden modülü etkinlestirmeyi denemenizde rağmen hala devre dışı kalıyorsa suanlik pekte yapılacak bir şey yok hocam.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
note 8 pro evulation x romunu kullanıyorum clear lineage tamamensaydam yapıyor sizin ki gibi yarı saydam değil aospmod u da yükleyince telefon açılıyor ama sürekli gri ekran ve ana ekran da döngüye giriyor kullanılamaz hale geliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kullandığım lsposed sizinkinde bir tık farklı bendeki sürüm1.8.3(6552)

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
note 8 pro evulation x romunu kullanıyorum clear lineage tamamensaydam yapıyor sizin ki gibi yarı saydam değil aospmod u da yükleyince telefon açılıyor ama sürekli gri ekran ve ana ekran da döngüye giriyor kullanılamaz hale geliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kullandığım lsposed sizinkinde bir tık farklı bendeki sürüm1.8.3(6552)
Arkaplanı saydamlastirirken bulaniklastirmiyorsa bu romla alakalı diye biliyorum. Romun ayarlarında bulaniklastirma kapalı olduğu için öyle oluyor. Ve bu kaynak koduyla ilgili bir şey.

AOSP Mods'un bu romda.calismadigini konuya not olarak ekliyorum.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Arkaplanı saydamlastirirken bulaniklastirmiyorsa bu romla alakalı diye biliyorum. Romun ayarlarında bulaniklastirma kapalı olduğu için öyle oluyor. Ve bu kaynak koduyla ilgili bir şey.

AOSP Mods'un bu romda.calismadigini konuya not olarak ekliyorum.
Teşekkürler hocam ama bu konuyu favorilerime aldım haftalık bazen de günlük rom değiştiğim için denerim note 8 pro cihazda

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Note 8 Pro için güncelleme

Cherish OS A12(3.8) Sürümde Magisk 24.3 ve Ekte bulunan LsPosed ile AOSPMOD çalışmaktadır.
Fakat ClearLineage malesef çalışmıyor.Zaten bu romda bildirim paneli arkası yarı bulanık.

Diğer romlar için yakında denemeler yapıp yazıya ekleyeceğim.

Büyük ihtimal ekteki LsPosed sürüm kurulu olmadığı için Evolutaion X romda çalışmadı.

Mod Kesinlikle Zygisk İstiyor.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    151,4 KB · Görüntüleme: 44
  • 2.png
    2.png
    100 KB · Görüntüleme: 33
  • 3.png
    3.png
    372,4 KB · Görüntüleme: 29
  • 4.png
    4.png
    429,8 KB · Görüntüleme: 30
  • 5.png
    5.png
    474,2 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Note 8 Pro crDroid v8.7 Tüm özellikler sıkıntısız bir şekilde çalışmaktadır.

Magisk 24.3 ve ekte bulunan LsPosed sürüm kullanılmalıdır.

Üst Alt