Rom Aosp romdan mıuı ye geri dönüş

cinlitelefoncu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
xiomi mi 9t
Konular
25
Merhaba dotos 5.1 aops rom kullanıyorum fakat bazı hatalar ve sensör sıkıntısından dolayı mmx mıuımıx romuna geçmek istiyorum önerebilceniz başka bir rom var mı acaba birde mıuı geri dönerken izlemem gereken adımlar nelerdir vendor falan silmeye gerek var mı nasıl yapmam gerek ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Merhaba dotos 5.1 aops rom kullanıyorum fakat bazı hatalar ve sensör sıkıntısından dolayı mmx mıuımıx romuna geçmek istiyorum önerebilceniz başka bir rom var mı acaba birde mıuı geri dönerken izlemem gereken adımlar nelerdir vendor falan silmeye gerek var mı nasıl yapmam gerek ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Hocam format data ve 4 wipe yaptınız mı tamamdır olay başka birşey yok miui tabanlı roma geçerken. 2 gündür. OneOs kullanıyorum stabil bir hataya rastlamadım bakabilirsiniz isterseniz. Eu betadan daha iyi geldi bana menü geçişleri vs.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ama hazır aosp deyken bi Havoc os yükleyip kullanın bir kaç gün çok iyi bir rom. Son sürümünde anx camera çalışmıyor başka hiç birşey yok. Ne pixel exprence ne crdroid nede posp da ondaki şarj ve stabiliteyi yakalayamadım.

cinlitelefoncu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
xiomi mi 9t
Konular
25
Hocam format data ve 4 wipe yaptınız mı tamamdır olay başka birşey yok miui tabanlı roma geçerken. 2 gündür. OneOs kullanıyorum stabil bir hataya rastlamadım bakabilirsiniz isterseniz. Eu betadan daha iyi geldi bana menü geçişleri vs.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ama hazır aosp deyken bi Havoc os yükleyip kullanın bir kaç gün çok iyi bir rom. Son sürümünde anx camera çalışmıyor başka hiç birşey yok. Ne pixel exprence ne crdroid nede posp da ondaki şarj ve stabiliteyi yakalayamadım.
Çok teşekkür ederim hocam biraz aosp nin arayüzünden sıkıldım açıkcası havoc da dotos gibidir diye düşünüyorum. Haftalık miuimix rom buldum siz ne düşüyosunuz mmx hakkında kullandınız mı hiç

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Çok teşekkür ederim hocam biraz aosp nin arayüzünden sıkıldım açıkcası havoc da dotos gibidir diye düşünüyorum. Haftalık miuimix rom buldum siz ne düşüyosunuz mmx hakkında kullandınız mı hiç

Yok hocam hiç kullanmadım ama eu beta yada Oneos dan çok farklı olacağını sanmam.

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
28

Belki çözüm değil ama şunu eklemek istedim.mi cihaz kullanıp aosp rom kullanmak bana o kadar saçma geliyor ki, miui zaten bir çok sorunu kendi içinde çözen bir arayüz ne gerek var aosp kullanıp fonksiyonları yok etmeye

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Belki çözüm değil ama şunu eklemek istedim.mi cihaz kullanıp aosp rom kullanmak bana o kadar saçma geliyor ki, miui zaten bir çok sorunu kendi içinde çözen bir arayüz ne gerek var aosp kullanıp fonksiyonları yok etmeye
Bir sene sonra cihaz yeni güncellemelerle kasmaya başlayınca Aosp'nin önemini anlarsınız :) Gerçi şimdi de kasıyor. Efektler sıkıntılı şu an.

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
28
Bir sene sonra cihaz yeni güncellemelerle kasmaya başlayınca Aosp'nin önemini anlarsınız :) Gerçi şimdi de kasıyor. Efektler sıkıntılı şu an.
2014 ten beri aosp romları kullandım , eski telefonlarda gerçekten faydalıydı. LG G3 vardı.çok faydasını gördüm .Yaklaşık 2 yıldan aşkında mi9se kullanıyorum (customrom) çok memnunum. Aosp rom kaç defa kullandım , en fazla bir hafta dayabiliyorum, aosp romların hangisi tam sorunsuz çalışıyor, hepsinde sorun var , telefonu bir tık hızlı kullanacak diye 3310 a dönüyor telefonlar.cidden artık gerek yok.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Aosp romların tek sorunu kamera bence. Gcam ya da Anx camera Miui kameranın yerini tutmuyor. Onun haricinde her konuda daha başarılı bence.
Saf android olduğu için görsel olarak herkese hitap etmiyor. İlk yüklediğim zamanlarda arayüze dayanamayıp Miui romlara geri dönüyordum ama alışınca vazgeçemiyor insan :)
Aradaki hız farkını hissediyorsun. Şu an Miui romlar hantal geliyor bana.

• Beğen
Tepkiler: E.D

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Aosp romların tek sorunu kamera bence. Gcam ya da Anx camera Miui kameranın yerini tutmuyor. Onun haricinde her konuda daha başarılı bence.
Saf android olduğu için görsel olarak herkese hitap etmiyor. İlk yüklediğim zamanlarda arayüze dayanamayıp Miui romlara geri dönüyordum ama alışınca vazgeçemiyor insan :)
Aradaki hız farkını hissediyorsun. Şu an Miui romlar hantal geliyor bana.
Kesünlikle hocam dün havoctan Oneosa döndüm can sıkıntısından sanki 5 yıllık samsung kullanıyormuş gibi hissediyorum:)Oneos srabilitesi de iyi bir rom olduğu halde hemde.Cihazımın güncelleme desteği kesilince uzun süre aosp kullanırım büyük ihtimal çok alıştım.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Kesünlikle hocam dün havoctan Oneosa döndüm can sıkıntısından sanki 5 yıllık samsung kullanıyormuş gibi hissediyorum:)Oneos srabilitesi de iyi bir rom olduğu halde hemde.Cihazımın güncelleme desteği kesilince uzun süre aosp kullanırım büyük ihtimal çok alıştım.
Miui 11 ve 12'de efektler stabil değil sanki. Miui 10 iyiydi yine :)
Dediğin gibi güncelleme desteği kesilince aosp imdadımıza koşuyor :)

Üst Alt