Soru AOSP Rom Tavsiye

memojk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
MI 8
Meslek
Mühendis
Konular
16
Merhabalar, bugüne kadar hep MIUI romlar kullandım değişiklik yapıp AOSP'ye geçmek istiyorum. Tavsiye edeceğiniz AOSP rom var mı?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Sırayla hepsini deneyeyim bakalım hangisi hoşuma gidecek :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Biri ile başlayınca zaten devamı geliyor Hocam :) Her zaman acaba diğeri daha mı farklı sorusu hiç bitmiyor :D

Oyla:

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Hepsini denemiş birisi olarak ion os diyorum.. forumda romla alakalı konum mevcut

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Foruma giriyosunuz mi8 konusuna bakıyosunuz oxygen os var ise diğerlerini bırakıp onu kuruyounuz ve tadını çıkarıyorsunuz

Oyla:

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Foruma giriyosunuz mi8 konusuna bakıyosunuz oxygen os var ise diğerlerini bırakıp onu kuruyounuz ve tadını çıkarıyorsunuz
Oxygen os var evet ama kullandım çok sıkıntılı.. şarj dayanmıyor, farklı kernel kurulmuyor.. ayrıca parmak izi sensörü sürekli devrede.. klavyeden yazı yazıosun elin değiyor satır atlıyor.. görüşme yapıyorsun elin değiyor arama sonlanıyor... Garipti anlam veremedim.. ama arayüz çok güzel.. aslında beğendiğim diğer aosp rom da extended ui fakt oda geliştirici uğraşmıyor mi8 le.. güncelleme vermiyor.. mevcut sürümde de kullanımı etkileyen hatalar çok...

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Oxygen os var evet ama kullandım çok sıkıntılı.. şarj dayanmıyor, farklı kernel kurulmuyor.. ayrıca parmak izi sensörü sürekli devrede.. klavyeden yazı yazıosun elin değiyor satır atlıyor.. görüşme yapıyorsun elin değiyor arama sonlanıyor... Garipti anlam veremedim.. ama arayüz çok güzel.. aslında beğendiğim diğer aosp rom da extended ui fakt oda geliştirici uğraşmıyor mi8 le.. güncelleme vermiyor.. mevcut sürümde de kullanımı etkileyen hatalar çok...
Bilemedim benim cihazım için çok iyiydi ama ben bir romda sabit duramıyorum :(

Oyla:

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Bu bir hastalık :) bende var o hastalıktan.. bi rom kuruyorum hata sıfır.. şarj 7-8 saat.. ama 3-5 gün sonra kaşıyo beni.. bu kötü die egh dio kaka dio kafamdan bir ses.. ötekşne geç diyor.. :) wipe data yapınca allah seni napmasın suat diyorum başına iş açtın yine :)

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Bu bir hastalık :) bende var o hastalıktan.. bi rom kuruyorum hata sıfır.. şarj 7-8 saat.. ama 3-5 gün sonra kaşıyo beni.. bu kötü die egh dio kaka dio kafamdan bir ses.. ötekşne geç diyor.. :) wipe data yapınca allah seni napmasın suat diyorum başına iş açtın yine :)
Hocam sizinki yine iyiymiş 3 gün dayanabiliyorsunuz ben romu flaşladıktan sonra başlıyor :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hepsini denemiş birisi olarak ion os diyorum.. forumda romla alakalı konum mevcut
hocam ion os ekran görüntüsü varmı sizde? android 10 arayüzü demişsiniz orayı anlamadım :(

Oyla:

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Şuan malesef miroomdayım:) ya orada demek istediğim şu: bası aosp romlarda arama ekranı mesajlar durum çubuğu bilidirim paneli falan p ninkinden alınma oluyor.. ion osta herşey andorid q

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Şuan malesef miroomdayım:) ya orada demek istediğim şu: bası aosp romlarda arama ekranı mesajlar durum çubuğu bilidirim paneli falan p ninkinden alınma oluyor.. ion osta herşey andorid q
Hocam peki o kadar aosp kullanmışsınız sizce şu 3 ünden hangisi?

Evolution X
Extented UI
İon Os

Oyla:

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Romdan ne beklediğine bağlı fakat benim için sıralam şu olurdu;
Exteded ui
İon os
Evolotion x..
Extended ui çok daha sade diğerlerine göre ama arayüzüne hastayım...miui, aosp,oxygen os karışımı yapılmış...

Oyla:
Üst Alt