Soru Aosp rom gerçekten fark ediyormu

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Me_yus, aosp romlar batarya ömrü olarak miui ye yaklaşmaz diye biliyorum ama. Bu hangi romki miuiden daha iyi batarya süresi var?
Her cihazda Ayrı bir Batarya Süresi alırsınız Mesela Ben Note 10 pro cihazımda Miui de en fazla 10 saat gördüm Ama AOSP Romda 12 saati geçti ve yüzde 10 şarjda kaldı. Miui Görsel olarak Özelleştirme Olarak Çok iyi ancak Ağır bir Arayüz 2-3 GB boyutu var Aosp romlar 1-1.5GB Görsellik açısından Dotos Mükemmel bir AOSP Rom.

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Evet hocam özelleştirilmelerin belki %90 nı görsel hitap içeriyor yok kontrol panelinde LTE yerine 4g yazsın yok çift tık ile ekran mı kapansın yoksa ekran görüntüsü mü alsın yok şarj animasyonu böyle mi olsun şöyle mi olsun yine aynı şeylerin farklı varyasyonları var . Gereksiz uygulamaları kaldırmışlar sade minimal ama oyun gibi ağır yük gerektiren konularda çöp optimizasyon yok( kullandıklarım için konuşuyorum ) .

Yanlışım var ise söyleyin bnm cihazı ( mi 9 T ) oyun performansı konusunda Mimix suanki rom um daha iyi konuma getirecek bir rom önerin diyeyim adamlar haklı .ddd
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bnm Aosp romlardan MIUI için şarj konusunda geçecek önereceğim bir rom syberia OS ve Dot OS gündelik kullanım için çok
MiuiMix ve sağlam bir kernel ile Aosp a geçmeye gerek kalmıyor. Aosp ta olup ta MIUI de olmayan bir özelleştirme yok ki zaten, xposed ve customiuizer ile istediğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz.. Yani özelleştirme bakımından bende aosp önde sayılmaz herşey dediğim şekilde de yapılabiliyor.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim konu varken birşey sormak istiyorum xiaomi eu nasıl güncellenir bilen varmı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Decidueye, Bu linki daha önce de çok kez verdim ama sonuç her konuda soruyorsunuz ?

Bu bölümde tüm bilmedikleriniz mevcut, OKUYUN/İNCELEYİN bir zahmet....

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Decidueye, güncelleme geldiğinde "güncelle" butonuna basarak güncellenir.

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Decidueye, artık bizimle kafa bulduğunuzu düşünüyorum. Ne demek geçerli değil. Milyonlarca kişi güncellemeleri yapabiliyorken siz yapmamıyorsanız bir faydamız olmaz size.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Decidueye, artık bizimle kafa bulduğunuzu düşünüyorum. Ne demek geçerli değil. Milyonlarca kişi güncellemeleri yapabiliyorken siz yapmamıyorsanız bir faydamız olmaz size.
Peki ozaman benim hatam daha önce güncellene yapmadığım için bilmiyordum internetten böyle olmadığını görmüştüm o yğzden

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
MiuiMix ve sağlam bir kernel ile Aosp a geçmeye gerek kalmıyor. Aosp ta olup ta MIUI de olmayan bir özelleştirme yok ki zaten, xposed ve customiuizer ile istediğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz.. Yani özelleştirme bakımından bende aosp önde sayılmaz herşey dediğim şekilde de yapılabiliyor.
Miuimix performans konusunda başarılı gerçekten ama Android 11 olduğum için sanırım Kernel flaşlayamıyorum .

Ve bide xposed kurarken brick olabilir dediler bulaşmıyorum o yüzden ( korkuyorum 🤭 )ama işte modüller veya Kernel Manager ler de yetiyor görsellik pek önemli değil .

Üst Alt