Rom [AOSP] Pixel Extended OFFICIAL Android 11 OSS Vendor [9T Pro | K20 Pro] 11.10.2021

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
merlot,

Bu linkten cihazniza uygun olan sürümü indiriniz.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
UnlnViTeD Hocam güncelleme gelmiş roma.
Aynen hocam lakin Android 12 versiyonunu denemedim. Denemeden paylaşmak da istemiyorum. Android 12'nin daha gelişmesi lazım, halen tam uygun (şifreleme destekli) Recovery bile geliştirilmedi.

Şahsen Android 11 kullanıyorum.

Siz denediyseniz, rom için yeni bir konu açabilirsiniz.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Hocam ilk mesajda "Frimware" kastedilen tlf stock romu mu oluyor
Hayır, Firmware'den kasıt Stock Rom değil. Firmware'in amacı donanımların çalışması için bir yazılım gerekli bu yazılımın adına da firmware (FW) deniyor.
Stock Rom dediğiniz telefonun kendi romunun içerisinde bu FW yüklü olarak geliyor.

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
Hayır, Firmware'den kasıt Stock Rom değil. Firmware'in amacı donanımların çalışması için bir yazılım gerekli bu yazılımın adına da firmware (FW) deniyor.
Stock Rom dediğiniz telefonun kendi romunun içerisinde bu FW yüklü olarak geliyor.
Peki hocam benim tlf modeli bu değil de , konuyu görünce merak ettiğim için sordum bu fw olmadan aosp rom kurulur mu , ve yüklemek istersem nereden nasıl bulurum

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
merlot, hayır hocam. Fw kaba tabirle telefonlarımızdaki donanimlarin çalışmasını sağlayan yazilimdir. Yükleyeceginiz rom yazilimini telefonunuzdaki donanımla eşleştirir. Kurulum adımlarını harfiyen uygularsanız sorun yasamazsiniz.

bugraderin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Xiaomi Mi9T PRO
Konular
4
Selam ben doğrudan geliştiricinin son paylaştığı sürümü indirip kurdum. Başka bir yükleme yapmadım. Android 12 üzerine geliştirme yapılmış.

eem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
1
Ben android 12 sürümünü 1 hafta önce yüklemiştim dün gece güncelleme gelmiş ota ile kurulum yaptım. Bir önceki sürüm hakkında konuşmak gerekirse ekran süresi olarak 7 saat aldım ufak tefek hatalar vardı fakat biraz ayarları kurcalayınca hallettim. Bu cihazımda İlk kez aosp bir rom kurdum artık pil sürem yetmiyordu pilim 3341 mah olarak gözüküyor. Bu sürüm Sovyet star kernel kullanıyor sürümü 4.14 umarım daha iyi bir süre alırım. Son olarak çift dokunuşla telefonu kilitleme özelliği yok (double tap sleep-lock) en çok canımı sıkan bu. Kısacası bu cihazda denediğim ilk aosp rom bana gayet akıcı bir rom gibi geldi L1 sertifikası var herşey aktif çalışıyor.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
merlot, cihazınız nedir hocam