Rom AOSP Nusantara v4.2 Official Android 12 14.02.2022 OSS Vendor -Soviet Star Kernel

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Nusantara ismini Endonezya'nın 2024 teki baskentinden alan Android 12 tabanlı ve "Nusantara'dan herkes için"sloganıyla kullanıcılarla buluşturduğu akıcı ve günlük kullanıma uygun bir Aosp romdur.

Kurulumu official orangefox ile yapınız. Herhangi bir olumsuzluğa karşı kurulum öncesi mutlaka yedek alınız.

1- Orangefox /Twrp recovery menüsüne girin
2- Format Data yes
3- Reboot recovery
4- Wipe (Dalvik Art Cache, Cache, Data, System)
5- Android 11 Fw-Rom dosyasını - magisk(isteğe bağlı) dosyasını-GApps dosyasini(Vanillia varyanti kurulacaksa) ve DFE dosyasını cihazınıza aktarın
6-Fw kurulumu
7-Rom kurulumu
8-Vanillia varyantı kurulacaksa Gapps kurulumu(Nikgapps tavsiye)
9-Magisk kurulumu(root istiyorsak,isteğe bağlı)
10-DFE flashlayın
11-Kurulumlar bittiğinde Wipe Cache /Dalvik
12- Reboot

Dosyaya buradan erişebilirsiniz:
Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_11.02.2020.zip

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Rom çok fazla özelleştirme imkanı sunmuyor ancak sundukları keyifli ve sorunsuz bir kullanım sağlıyor. Sistemde gezinme gerçekten pürüzsüz,takılma donma kasma yok. Elbette hatalar yok değil. Örneğin monet engine maalesef çalışmıyor. Arama kaydetme özelliği mevcut ancak otomatik kaydetme seçeneği sunulmamış. Volte ve vowifi çalışıyor ekranda simgeleri de mevcut ancak bende volte açık iken karşı tarafın telefonu çalıyor ancak ahizemden çalma sesi gelmiyor. Benzer durumu raporlayanlar olmuş ancak çözümsüz gibi duruyor,ben volte yi kapatarak çözüm buldum şimdilik. Oyun oynamadığım için oyun performansına birşey diyemem lakin özelleştirme ekranındaki game space bölümünde oyun oynarken faydalı olabilecek seçenekler sunulmuş. Şarj konusunda günlük kullanımda iyi bir noktada. Android 12 denemek isteyenlerin bakmak isteyeceği bir rom olabileceği kanaatindeyim.

DİPNOT: Bu konudaki şablon forumumuzdaki değerli ve birikimli bazı üyelerimize aittir.

DİPNOT 2: Sorumluluk size aittir.
Ben veya MiuiTürkiye.Net Ailesi yapılan işlemlerden doğacak problemlerden sorumlu tutulamaz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220222-114800_Ayarlar.png
    Screenshot_20220222-114800_Ayarlar.png
    97,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
@süvari2019
Monet engine maalesef çalışmıyor. Arama kaydetme özelliği mevcut ancak otomatik kaydetme seçeneği sunulmamış. Volte ve vowifi çalışıyor ekranda simgeleri de mevcut ancak bende volte açık iken karşı tarafın telefonu çalıyor ancak ahizemden çalma sesi gelmiyor. Benzer durumu raporlayanlar olmuş ancak çözümsüz gibi duruyor,ben volte yi kapatarak çözüm buldum şimdilik.
süvari2019 hocam, emeğinize sağlık.👍
-Monet Engine genelde problem çıkarıyordu sanırım ama mart güncellemesi ile çözerler gibi.
-Bu ahizeden ses gelmeme olayı bende de var. SyberiaOs romundayken de vardı şimdi AncientOs v6.2 romundayım bu romda da problem var.

Nusantara özellikleri kademe kademe gönderiyor sanırım. Kullanıcılardan gelen hataları düzeltip yeni özellikler ekliyor gibi. İlk başlarda hiçbir özelleştirme yoktu.

Romda arama açıldığında titret, arama sonlandırıldığında titret özelliği var. Acaba denediniz mi çalışıyor mu?

Nusantara Romda AnxCamera v204 deneme şansınız oldu mu? (Ben AncientOs v6.2 sürümünde denedim ama kamera siyah ekranda kaldı açılmadı. Hatta Gcam bile düzgün çalışmamaya başladı. Silip versiyon 190R olanı kurunca düzeldi. Acaba v204 Android 12'de çalışmıyor mu?)

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
LionKing17, hocam monet voltageos ta sorunsuz çalışıyordu,sanırım syberia da sorunsuzdu.sunulan özellikler az ama monet hariç gördüğüm kadarıyla çalışıyor. Ahize problemi için volte yi kapatmayın deneyin belki işe yarar. Hem telefon açıldığında hem de görüşme sonlandırıldıginda titreşim çalışıyor.anx kamera denemedim hocam,mgc gcam kurdum,tüm modları sorunsuz çalışıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220222-192700_Ayarlar~2.png
    Screenshot_20220222-192700_Ayarlar~2.png
    192,3 KB · Görüntüleme: 31

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17, hocam monet voltageos ta sorunsuz çalışıyordu,sanırım syberia da sorunsuzdu.sunulan özellikler az ama monet hariç gördüğüm kadarıyla çalışıyor. Ahize problemi için volte yi kapatmayın deneyin belki işe yarar. Hem telefon açıldığında hem de görüşme sonlandırıldıginda titreşim çalışıyor.anx kamera denemedim hocam,mgc gcam kurdum,tüm modları sorunsuz çalışıyor.
-VoltageOs romu da güzel bir rom ama stabilliği konusunda hiçbir fikrim yok. Yeni Android Güvenlik Güncellemesi ile romu güncelleyenlerden kendisi. 😀
-Ahize için aslında Volte'yi hiç kapatmadım. Birde bende bu problem herkes için yapmıyor. Sanki aynı operatörler arasında ya da her iki tarafında Volte varsa yapıyor gibi geldi.
-MGC Gcam sanırım onda 3.parti fotoğraf galerisine izin veren bir seçenek yoktu. O yüzden NGCam_8.2.300-v1.7 sürümünü kullanıyordum. 3.Parti galeriye izin veriyor mu?
-Birde Nusantara romda 4G+ simgesi mobil sinyal simgesinin üstüne eklenebiliyor mu yoksa mobil sinyal simgesinin yanında mı çıkıyor?

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
LionKing17, hocam 4G ve LTE ibaresi sinyal sembolünün yanında çıkıyor maalesef. Mgc 3.partiye izin vermiyor,Google fotoğraflar ile çalışıyor.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
15 Mart tarihli 4.2.1 veriyonu yayında arkadaşlar.

Üst Alt