Rom [AOSP][Android10] Redmi S2 (ysl) Resurrection Remix OS 8.6.2

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Değerli forum üyeleri,
Resurrection Remix çok sayıda Xiaomi cihazını destekleyen, özelleştirmesi kitaplara konu olacak derecede fazla, batarya dostu bir AOSP rom. Aylık olarak güncelleme yapılıyor çoğu zaman, OTA yolu ile güncelleme alabilen, stabilitesi yüksek hızlı ve güvenli olması sebebiyle çoğu kullanıcı tarafından seviliyor.

Cihazınızın Bootloader kilidi açık, TWRP yüklü olmalıdır! Aksi durumda kurulum yapamazsınız.

Linkten romu ve varsa Magisk dosyasını indiriniz.
* Cihazınızı TWRP modunda başlatınız.
* TWRP ile Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* Kurulumunu yapmak istediğiniz romu, varsa magisk dosyasın cihazınıza aktarınız/kopyalayınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokununuz ve cihazınıza aktardığınız romu seçiniz.
* Romu seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra,sol alt köşeden Art dalvik / cache yapınız ve Navigasyon tuşlarını kullanarak twrp ana menüden Reboot - Recovery yapınız.
* Cihazınız tekrar TWRP de açılacaktır. İndirmiş olduğunuz *Magisk zıp dosyasını telefondaki Twrp klasörüne kopyalayınız.
*TWRP / Install kısımından Magisk zıp dosyasını seçip flashlayınız. Art dalvik / cache » Reboot - System yapınız.

İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.

Sistem kurulumu tamamlandıktan sonra Twrp / Install kısımından GAPPS flashlayınız. Art dalvik /cache yapınız. Reboot - System yapınız.

kurulum adımlarında desteği archesm hocama teşekkür ederim

Redmi S2 (ysl) için Resurrection Remix 8.6.2
GAPPS DOSYALARINI
MAGISK

Kurulum adımları bizzat denenerek yazılmıştır. Yapılan yanlış işlemlerden ve cihazınızda oluşabilecek arızalardan şahsım ve miuiturkiye.net ailesi ASLA SORUMLU TUTULAMAZ.

anektod12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi s2
Konular
4
Neden bazı redmi S2 ler android 10 iken bazıları android 9 ve android 9 olanları android 10 yapabilir miyiz

thekahramaner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Redmi S2
Konular
0
Gapps dosyalarını indirmekte sorun yaşıyorum.

Endlos765

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 8 pro
Konular
0
Konuyu hortlatmış olucam ama bug felan var mı

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Konuyu hortlatmış olucam ama bug felan var mı
Redmi S2 kullanıcısı olarakadann bu yorumu yapıyorum. Resurrection Remixin son sürümünü kullandım (1 gün) özellikler bakımından baya çoktu ve çalışmayan bir özellik bulamadım lineage tabanlı olduğu için crdroid gibi stabildi, şahsen benim değiştirme sebebim ayarları full İngilizceydi, yoksa sağlam rom.

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz

Endlos765

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 8 pro
Konular
0
Redmi S2 kullanıcısı olarakadann bu yorumu yapıyorum. Resurrection Remixin son sürümünü kullandım (1 gün) özellikler bakımından baya çoktu ve çalışmayan bir özellik bulamadım lineage tabanlı olduğu için crdroid gibi stabildi, şahsen benim değiştirme sebebim ayarları full İngilizceydi, yoksa sağlam rom.

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz
Geri dönüş için teşekkür ederim, S2 için önereceğiniz custom veya MIUI rom var mı şuan global miui12 yazılımı kullanıyorum ağırlık var arayüzde olsun uygulamalarda

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Geri dönüş için teşekkür ederim, S2 için önereceğiniz custom veya MIUI rom var mı şuan global miui12 yazılımı kullanıyorum ağırlık var arayüzde olsun uygulamalarda
Seve seve bende yaklaşık 2 aydır bu işlerdeyim bu cihazı kullanan başka birisinden baya öneri almıştım

Android 10 romları olarak şahsen en iyisi

Pixysos 3.03 sürümü Özelleştirmesi pixel kadar sade ama pixelden daha stabil, animasyonları gayet stabil yağ gibi akıyor, şarj anlamında da iyiydi, tek sıkıntı özelleştirme az diye değiştirmek isteyebilirsiniz.

Android 11 romları da gayet stabildi

Derpfest: pil konusunda gayet başarılı, özellikler bir çok roma göre fazla, değiştirme sebebim hem farklı romlari denemek için hemde ayarları İngilizceydi nerdeyse hepsi

Evolution x 5.7 (son a11 built) özelleştirmelerin %99 Türkçe performanslı bir o kadarda pil konusunda başarılı öneririm

Crdroid 7.3: 2 gündür bu romdayim önceden de yüklemiştim en sevdiğim romlar arasında, bu rom hem stabil hep pil dostu hemde özelleştirmeleri Türkçe evoya göre bir kaç+ özelliğinden dolayı bu roma geçtim 7.4 unoffical var onda Xiaomi parts özellikleri yok önermem şahsen, 8.6 unoffical a12 var onuda önermem şarjı iyi değil en iyisi offical son sürüm 7.3 yani

Android 12 şarj konusunda a11'e göre daha az pil dostu

Ricedroid 3.5 sürümü, launcheri çok iyi (sushi launcher) ayarları Türkçe pili a12 romlarina göre iyi, sadece bende bir modülden dolayı sabit parlaklık buğu oluyordu ondan dolayı crdroide dönmüştüm tekrardan eğer modül kullanıp sorun cikartmiyorsa öneririm
Ha a12 tabiki özellikleri iyi ama bana pilide iyi olması için a11 crdroiddeyim

Sıralamam şu
Crdorid 7.3
Ricedroid 3.5
Evolution x 5.7

Crdroid kurarsanız lawnchair system launcher kurmanızı tavsiye ederim a12 launcheri gibi yapıyor (yuvarlağımsı köşeler falan)

Her zaman sorulara açığım 😀
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Seve seve bende yaklaşık 2 aydır bu işlerdeyim bu cihazı kullanan başka birisinden baya öneri almıştım

Android 10 romları olarak şahsen en iyisi

Pixysos 3.03 sürümü Özelleştirmesi pixel kadar sade ama pixelden daha stabil, animasyonları gayet stabil yağ gibi akıyor, şarj anlamında da iyiydi, tek sıkıntı özelleştirme az diye değiştirmek isteyebilirsiniz.

Android 11 romları da gayet stabildi

Derpfest: pil konusunda gayet başarılı, özellikler bir çok roma göre fazla, değiştirme sebebim hem farklı romlari denemek için hemde ayarları İngilizceydi nerdeyse hepsi

Evolution x 5.7 (son a11 built) özelleştirmelerin %99 Türkçe performanslı bir o kadarda pil konusunda başarılı öneririm

Crdroid 7.3: 2 gündür bu romdayim önceden de yüklemiştim en sevdiğim romlar arasında, bu rom hem stabil hep pil dostu hemde özelleştirmeleri Türkçe evoya göre bir kaç+ özelliğinden dolayı bu roma geçtim 7.4 unoffical var onda Xiaomi parts özellikleri yok önermem şahsen, 8.6 unoffical a12 var onuda önermem şarjı iyi değil en iyisi offical son sürüm 7.3 yani

Android 12 şarj konusunda a11'e göre daha az pil dostu

Ricedroid 3.5 sürümü, launcheri çok iyi (sushi launcher) ayarları Türkçe pili a12 romlarina göre iyi, sadece bende bir modülden dolayı sabit parlaklık buğu oluyordu ondan dolayı crdroide dönmüştüm tekrardan eğer modül kullanıp sorun cikartmiyorsa öneririm
Ha a12 tabiki özellikleri iyi ama bana pilide iyi olması için a11 crdroiddeyim

Sıralamam şu
Crdorid 7.3
Ricedroid 3.5
Evolution x 5.7

Crdroid kurarsanız lawnchair system launcher kurmanızı tavsiye ederim a12 launcheri gibi yapıyor (yuvarlağımsı köşeler falan)

Her zaman sorulara açığım 😀

Bugün günlük kullanımda elde ettiğim pil verileri crdroid 7.3 romunda

Üst Alt